Príznaky chlamydií. Máte skúsenost?Je vysetrenie spoplatnené?

adka_pajerska
10. okt 2011

Ahoj zienky,

s manzelom sme mali spociatku nasho vztahu bezproblemovy pohlavny styk.Asi po roku sa mi zacali problemy.Zacala som mat caste palenie pri moceni a caste palenie v posve.Uz niekolko krat som s tym bola aj v nemocnici,pretoze tie boleti sa nedali vydrzat.Najprv mi zistili ze som mala zapal mocovej rury ktory udrel az na oblicku a vsak od vtedy hocikde ked pride ci uz k doktorovi alebo do nemocnice vzdy mi vsetko uzavru ako zapal mocovych ciest.Nakoniec to doslo az do takeho stadia ze mi doktorka napisala do karty ze trpim chronickou cystitidou,iked ja viem ze to tak nieje.Aj pred nedavnom som bola v nemocnici pretoze som mala podozrenie na mimomaternicove tehu,no nastastie sa nepotvrdio.Primar mi prisiel oznamit ze mam zapal vajecnikou rozsireny do brusnej dutiny no a nakoniec ked som si precitala prepustaciu spravu mala som tam zase len napisane zapal mocovych ciest.Chcem Vas opytat ci ma niekto skusenosti s chlamydiami pretoze si zacinam mysliet ze ich mam a chcem sa opytat ci vysetrenie na ne je nejako spoplatnene?

riami78
10. okt 2011

@adka_pajerska Ahoj, ster na chlamýdie a mykoplazmy ti urobí tvoj gynekológ, ja som za to neplatila a výsledky som mala do 2 týždňov. Ak sa potvrdia, po vybratí ATB ti ešte urobí kontrolný ster. Príznaky ako popisuješ by tomu aj zodpovedali.

adka_pajerska
autor
10. okt 2011

@riami78 a mozem sa spytat co je ATB?Mozu chlamydie sposobovat aj obcasnu bolest semennika?Ale fakt len zriedkave?

adka_pajerska
autor
10. okt 2011

@riami78 Su chlamydie taka infekcia ze palia vzdy na tom istom mieste?Preotze mna to nepali v posve ale hned pri vchode?

riami78
10. okt 2011

@adka_pajerska ATB - antibiotiká. Netuším, choď ku gynekológovi a uvidíš.

riami78
10. okt 2011

@adka_pajerska To netuším, ale môžu spôsobovať neplodnosť, preto by si to mala riešiť čím skôr. Prenášajú sa aj pohl. stykom.

anjelicek26
10. okt 2011

Chlamydie treba riesit urcite, robi sa na to extra ster a vysledok mas na druhy den. Dlhodobo neliecene napadaju mäkke tkaniva - teda aj krcok maternice, vajecniky, co je teda nie moc dobre, ak chces otehu, sposobuju potraty v prvom trimestri :( Neni to sranda - takze urcite vysetrit.

Len chlamydie su po prehliadnuti prvotnych priznakov - uplne bezpriznakove. Takze mozes mat palenie roky dozadu a zit spokojne a stastne s chlamydiami. Zapaly mocovej trubice urcite nespustaju.

timmka
10. okt 2011

@adka_pajerska ahoj, ked ti mozem poradit, akurat citam, ze vela bab ti to radi, urob si vyter na mykoplazmu a ureoplazmu, mohla si to chytit od manzela, ked pises, ze aj manzel ma nejake palenie, lebo my sme to mali tiez, zistili nam pre vysetreni neplodnosti, snazili sme sa vyse 2 roky a nic, nechcem ta strasit,a le chod cim skor, mne sa zda, ze ja som to chytila od manzela, lebo on uz prekonal viac krat zapal, u mna sa to roky neprejavovalo, az tento tok, ma zacala palit a mala som caste mykozy, co moze sposobovat ureoplazma, je to svinstvo, ktore sa casto neprajavuje, drzim palceky

zuztek
10. okt 2011

vsade sa pise o chlamydiach, ale este castejsie su ureaplazmy, a sposobuju presne to co popisujes, palenie az bolest v mocovej rure, takze urcite tie dve bakterie si daj vysetrit, robia sa na to specialne vytery, poistovne preplacaju vysetrenie, ale doktori si zvyknu uctovat "poplatok za material" okolo 10 eur

linduska_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vishka
28. máj 2013

@linduska_ ja som mala chlamydie, ale nastastie u mna to malo rychly spad, mesiac som mavala palenie a potom som si dala urobit u gyn. testy ale vselijake nech uz to mam poriadne 😀 berie sa nato dvojkombinacia ATB .Nic hrozne to nie je ak sa to vylieci, vacsinou ssa to uz nevrati ( ak sa pri styku chranis) alebo nesadas si na zachodovu dosku na verejnych priestranstvach 🙂

linduska_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vishka
28. máj 2013

@linduska_ to je super 🙂 ... potom som mala este dlho mykozy , v tom obdobi som to mala tazke celkovo takze som sa nevedela spamatat.. no a teraz riesim endometriozu, s tym rozdielom ze ja este vyslovene deti neplanujem ...

linduska_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
vishka
28. máj 2013

nooo endometrioza moze za neplodnost ...
@linduska_

simca06022011
28. máj 2013

S chlamkami nie je ziadna sranda, treba to hned dat vysetrit a nasadit riadne ATB, dava sa vacsinou dvojkombinacia (doxyhexal+ este jedny.. uz si nepamatam), je to brutalny koktail a dost ludi ma neprijemne vedlajsie ucinky, ale ak ho lekar neda aspon na 21 dni, tak zbytocna snaha... cim dlhsie ich clovek ma, tym sa ich tazsie zbavi... chlamydie sposobuju vela neprijemnosti, nie len neplodnost, na webe je aj jedna cesko-slovenska stranka, tak o nich pisu ludia svoje skusenosti, mozete pozriet...

linduska_
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
magdalenkami
31. dec 2013

mala som rovnake priznaky ako autorka otazky, palenie, bolesti,zlu cytologiu,ale ziadny s troch lekarov mi diagnozu neurcil a o chlamydiach akokeby nechceli pocut,az 4.lekar po mojej 1.navsteve urcil diagnozu,nasadil sumamed...krvne testy na chl.-gynekol ma posielal obvodnemu,obvodny imunologovi atd,chcela som si to zaplatit,ale neuspela som,mozno zalezi od lekara,prajem uspesne vyriesenie problemu,ak su to chl.urcite preliecte

asimama
1. jan 2014

kamaratka mala chlamidie..mesiac brala antibiotika..viem,ze mala svrbenie a palenie dolu..rozne vytoky..len ona uz bola na tom pomaly na prasky,lebo len co mala bolesti hned si davala robit vysetrenia..lebo ze po niejakej dobe sa to moze..ale aj nemusi vratit..takze ja len tolko z jej rozpravania..

gabuliiik
11. apr 2017

Ja som mam mykoplazmy.priznaky caste zapalt mocovych ciest.nic prijemne.☹

janka3112
11. apr 2017

Ak by ti nahodou lekar nechcel urobit test na chlamydiu, alebo by si mala dlho cakat, tak si mozes objednat aj home testing kit http://www.ebay.co.uk/itm/Home-Chlamydia-Rapid-...
Samozrejme, vysledok nie je na 100% ale mohol by ti dat indikaciu.

janka3112
11. apr 2017

Len nechapem jednej veci, pises ze s manzelom ste uz nejaky ten rok...chlamydia sa prenasa sexualnym stykom, je teda moznost ze jeden z vas, alebo nebodaj obaja ste mali nechraneni pohlavny styk mimo vasho partnerstva? Je pravda, ze chlamydia moze byt asymptomaticka, no z velkou pravdepodobnostou nejaky ten priznak by sa za niekolko rokov dostavil, ci uz u jedneho alebo u druheho.

sofia1410
5. apr 2024

@vishka ahoj a ake si mala priznaky dakujwm