Ryeqo na liečbu myómov

0sjuzi0
13. jan 2023

Ahojte zeny, máte niekto skúsenosť s liekom Ryeqo na liečbu myómov? Máte nejaké vedľajšie účinky? lekár mi ich predpísal, ale bojím sa ich brať. Ďakujem za každú info 🙂

anketkarka
8. jan 2024

@gabkazabka12 veľmi držím palce. Mne počas prvého tehotenstva cca taký ako máš Ty dokonca zmyzol.

zubik222
9. jan 2024

@anketkarka ja som sledovaná že mám myomy asi 4 roky...nerobili žiadne problémy...je to vyše roka čo sa mi zosilneli a predlžovalo krvácanie...rieqo sme nasadili v októbri, keď som mala zle krvné testy..skúšala som bylinky, sviečky páliť, čaje a tinktúry, stravu som zmenila a skúšam sa stravovať podľa macingovej...

zubik222
9. jan 2024

@anketkarka aj moja lekárka bola prekvapená, lebo ma pacientky, ktorým liečba krásne zaberá...doberiem 4. Balenie a navrhuje hysterektomii😕...dievčatá, držím vám palce

zubik222
9. jan 2024

@melpomene ahoj, tebe sa ako darí?

gabkazabka12
9. jan 2024

@anketkarka ďakujem pekne, verím v to. Ja som potratila, preto začal môj Gyn. Riešiť myomy. Tak verím, že to malo zmysel 🙂

vikytom
27. jan 2024

Ahojte, ja som uz razskusala brat ryeqo a neposobilo na mna dobre, psychicky som sa necitila ok a tak som to vzdala po 2 tbl...
Teraz zhruba po roku som sa rozhodla ze to skusim opat ale mam co robit chvíľami s tymi stavmi..dnes beriem 3 tbl a vcera po druhej sa mi menili nalady velmi

aida5
5. feb 2024

@0sjuzi0 prosím, po akom čase zabrala liečba a prestalo krvácanie? prestalo úplne, alebo cyklus trvá?
ďakujem veľmi pekne

nesslie
6. feb 2024

ahojte, pridávam sa ...a priznám sa, že som sklamaná...hormonálnej antikoncepcii sa vyhýbam celý život, no vďaka myomom som si prešla "liečbou" esmyou a teraz aj ryeqom...Liečbou v uvodzovkách, pretože vysvetlil lekár niektorej z vás, že v čom spočíva lliečba? Mne to tak narýchlo predpísal, že zabudol aj odmerať veľkosť, pritom na každej prevencii to robil, normálne mám dojem, že mu z toho niečo kápne do vrecka a moje zdravie je vedľajšie...laicky mi príde, že vás to dá do stavu akoby menopauzy, tým pádom myom nemá takú výživu a nerastie. Lenže mne nejak extra z roka na rok ani nenaberal a nemala som s ním žiadne problémy. Beriem druhé balenie a krvácam každé dva týždne na cca 7 dní...je to slabo, ale otravuje ma to. K príbalovému letáku sa nejdem ani vyjadrovať, len ma štve, že dr sa ani nespýtal, či nespadam do nejakej rizikovejšej skupiny ohladom zrazenín. Je tu niekto, kto ho už vysadil? po akej dobe? prípadne niekto kto po vysadení už aj otehotnel? ďakujem

vikytom
7. feb 2024

Dievčatá, zeny..je mi z toho do placu..tolko krvacania,nemam z toho dobry pocit..citim sa horsie ako pred branim ryeqa..skoncil mi menzes a zacala som krvacat pocas ovulky ..som unavena,nevládzem

aida5
11. mar 2024

@annak104 prosím, kedy prestalo krvacanie? po akej dobe od začiatku užívania? dakujem vopred za odpoved.

rosabella
11. mar 2024

@nesslie v príbalovom letáku sa píše, že liek udržuje hormóny.na takej hladine ako na začiatku menštruácie - teda nie stav menopauzy. Pre mňa bolo super nemať menštruáciu, pretože mne myóm spôsoboval extrémne silné krvácanie. Lekárka mi ho vysadila po piatich mesiacoch (asi šesť balení).

aida5
13. mar 2024

@rosabella a pomohlo užívanie, prestalo krvácanie? ak áno po akej dobe prosím? dakujem

rosabella
13. mar 2024

@aida5 áno, pomohlo mi to. Začala som to užívať 2. deň menštruácie a ďalšiu som už nedostala. Počas 5 mesiacov užívania som mala jedno 2-dňové špinenie.

rosabella
13. mar 2024

@aida5 Po doužívaní Ryeqa mi lekárka predpísala antiku Zlynda, ktorá tak isto potláča tvorbu estrogénu.

hopsas
22. mar 2024

Aj mne gynekolog predpísal ryeqo ale ako to tu čítam asi to nebudem brat...tiež som si presla es you a podobnými liekmi a nepomohli vôbec....kto vie aký biznis je za tým...

rosabella
24. mar 2024

@hopsas ja najväčší úžitok z užívania tohto lieku vidím v tom, že počas 5 mesiacov som nemala menštruáciu. A preto sa mi dal do normálu krvný obraz, následkom toho sa necítim permanentne unavená a mám viac energie. Nemať niekoľko mesiacov silnú menštruáciu, pri ktorej z tela odchádzajú zrazeniny krvi a sliznice vo veľkosti dlane, boli pre mňa na nezaplatenie. Škoda, že neexistuje liek, ktorý by naozaj vyliečil z myómov.

aida5
24. mar 2024

@rosabella Ja ho užívam od januára a problém stále pretrváva,akurat trosicku slabsie krvacanie.
Krvacam v podstate stale s vyminkou sem tam 2-3 dni max 5.
Preto som chcela vedieť po akej dobe začali účinkovať.

lucka2208
5. apr 2024

Ahojte dievčatá ... Dr mi našiel včera 3 myomi do veľkosti 2,6cm... No mne kázal že mám začať hneď brať tabletky... Myomi my nerobia nejak problémy... Menštruáciu mávam pravidelne na deň presne a ako normálne prvé dva dni silnejšia a potom už ok... Nikdy som nebrala žiadne hormonálne lieky preto sa toho veľmi bojím .. a mám kŕčové žily na nohách tak ja neviem či to mám vôbec brať .... Bojím sa toho že mi to telo úplne rozhadze môj cyklus ktorý mám ukážkový .. bojím bojím

nesslie
5. apr 2024

@lucka2208 ahoj, uplne chapem...predpokladam, ze ti tiez nevysvetlil ako to funguje a preco je to pre teba dobre....vie o tom, ze mas krcove zily? Ak nie, zvazila by som este konzultaciu u svojho dr aby ti na toto vsetko odpovedal...ja fakt neviem, preco to takymto stylom predpisuju, akoby z toho nieco mali a postavia ta pred hotovu vec 😐

hopsas
5. apr 2024

@lucka2208 a presne pre to čo píšeš ja chodím vždy za dvomi niekedy aj tromi doktormi ..tiež by som sa bala

listicka2002
6. apr 2024

Ja ho beriem druhy mesiac, ale podla mna mi narobil problémy so zaludkom. Musim napisat dr. lebo fakt mi nie je dobre od zaludku a uz som si nasadila vsetko mozne aj dietu mam a stale to neustupuje nieco mi to drazdi, tak som si precitala ci nahodou nema vedlajsie ucinky na travenie a veru ma, ze moze byt dispepsia a to presne mam (GERD, netravi mi, nieco zjem a mam to az v krku ako by nechcelo jedlo dalej odist zo zaludka a aj zaludok pobolieva trocha a som strasne nafuknuta) Nemáte s tym skusenost?

andrea78
27. apr 2024

@aida5
@vikytom

Dievčatá, prosím vás, koľko vám trvalo krvácanie pomimo počas brania? Beriem to 18. den, včera špinenie, dnes už normálne intenzívne krvácam. No toto som vôbec nečakala.