Spermie od priateľovho brata

neznama801
15. dec 2014

Ahojte. Som tu nová. A rada by som sa s Vami podelila o moje myšlienky za posledné mesiace (roky). S priateľom sa snažíme o dieťa 3 roky a nič. Nechce ísť na spermiogram, stále vraví, že máme čas. To znamená, že ani nevieme kde je problém, a ani ho neriešime.
Napadla mi však veľmi "zlá" myšlienka. Spermie od priateľovho brata. Nie sex, proste "len" ten materiál.
Prosím, neodsudzujte ma hneď, ja sama nechápem ako ma to mohlo napadnúť. Ale ak by som otehotnela, priateľ by sa nikdy nemôže dozvedieť pravdu.
Čo na to hovoríte? Čisté zúfalstvo?

natalym
15. dec 2014

@neznama801 Ale možno bude. My s manželom sme mali dieťa až na tretí rok manželstva a to sme sa nechránili, privítali by sme ho s radosťou. Ešte neprišiel čas. Venuj sa vzťahu a čo má prísť to príde. 🙂

neznama801
autor
15. dec 2014

A nie som psychopat, ani nič podobné 🙂 Možno už len fakt zúfalá!

pribinak
15. dec 2014

@neznama801 zmen doktora

Pre mna by bolo velkym varovanim do buducna co sa vztahu tyka, keby chlap s ktorym zijem nejaky ten rok, nechcel mat so mnou dieta, co to znamena? Nepocita so mnou do buducnosti? Chce so mnou len sex? Nepovazuje ma za vhodnu " kandidatku " na manzelku a matku?

tanickaskorokubikova
15. dec 2014

@neznama801 To je čo za sprostosť.... zmeň lekára... ja som bola na vyšetreniach cca po 8 mesiacoch neúspešného snaženia a urobili mi všetky vyšetrenia a až potom mi dali papierik na spermiogram so slovami že by "bolo dobré" keby šiel aj mm na vyšetrenie aby to bolo komplexné. A radila by som ti uberať svoje myšlienky smerom kde je problém a nie ako ho riešiť keď ešte vlastne ani nevieš kvôli čomu dieťatko nemáte ...

perla200
15. dec 2014

@neznama801 no to by celkom islo....no a? vsak skus.... 😀

neznama801
autor
15. dec 2014

Tak robili mi hormonálne testy, to je všetko OK. Ovuláciu mám, priechodné vaječníky tiež. Preventívky mám robené poctivo a bez problémov. Neviem, či je ešte niečo viac, bez spermiogramu.

henikav
15. dec 2014

@neznama801 len neurob v zufalstve hovadinu, ktoru budes neskor urcite lutovat, pekne hladaj najprv normalne riesenie, je ich dost vela

neznama801
autor
15. dec 2014

@henikav budem trpezlivá.
Čítala som jednu peknú vetu: "Když Búh uzavre luno nekterého človeka, činí to proto, aby je mohli zase zázračným spúsobem otevrít..."
musím čakať...

tinushka13
15. dec 2014

nám keď sa nedarilo tiež mi kadečo v hlave behalo.. kadejaké myšlienkové pochody že čo ak toto alebo tamto.. ale prvé čo by som urobila ja na tvojom ieste.. dokopala priateľa na vyšetrenia a tak isto aj seba. a potom riešiť situáciu keď budeš vedieť hlavne v akej situácii sa nachádzaš 🙂

kočky a to či sú priatelia.. snúbenci.. manželia.. nechápem že toto riešite.. ve´d predsa nie sobášny list plodí deti 😀

takže hlavu hore.. švagra nechaj tam kde je.. aj jeho materiál a tlač na drahého 😠

stepanka274
15. dec 2014

viete kedy je chlap absolútne pod papučou? ked sa svojej tehotnej manželke bojí priznať že je neplodný 😉

ervenka
15. dec 2014

@fidka79 ale coby pretiahnut.... Napr. v jednej knihe od Maxim E. Matkin tiez vyriesili neplodnost a nebol to prave standart. NEvadi, ze fikcia... 😉

viera27
15. dec 2014

@fidka79 @sissy27 citajte s porozumenim a do konca damy, potom skuste reagovat :D : "Ale samozrejme po dohode a plnom suhlase vsetkych zucastnenych a ako poslednu moznost :D."

bykaterina
15. dec 2014

tak ako argentinska telenovela 😀 , sorry ale ako nechapem ked to nechce tvoj pratner riesit tak ho posli do ..a najdi si niekoho ineho ,ak ste spolu udajne 8rokov tak jemu to vyhovuje ako to je a neriesi. oN dieta ma a koniec . Tak si nabal svagra 😀 a mas po probleme
nemysli si ze toto keby si povedala partnerovi by to bral uplne OK 😝, a pristupit na toto scifi by mali obaja pristupit keby uz aj 😝 ale never tomu ze by si svagor nanarokoval casom na to dieta 😝 cele zle

dandulina
15. dec 2014

@neznama801
doktror ti musi urobit komplet vysetrenia, aj bez spermiogramu od partnera, to je co za sprostost, ze ta koli tomu nevysetri?..prepac, ale ja si myslim, ze problem moze byt prave u teba, kedze on uz dceru ma..a to co ta napadlo mat dieta s jeho bratom je ozaj zufalsto :/..zmen prosim ta lekara a budes aspon akotak vediet, kde je problem. Drz sa. Prajem vsetko dobre

bykaterina
15. dec 2014

@dandulina ona pise ze ma vsetky vystrenia bezne ako hormonalny profil , priechodnost .. a to ze ma on dceru neznamena ze nema teraz uz problem 😉

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dandulina
15. dec 2014

@bykaterina aha, necitala som to tu vsetko

bajana
15. dec 2014

Mne sa zda, ze zakladateľka má zalusk na svagra 😉

Inak na spermiogram sa sa nabrat materiál aj v teple domova, ked teda partner nechce inak...
A mimochodom - bratia nemajú identickú DNA, takže chcieť dieťa od švagra je to isté ako chcieť ho od suseda

viera27
15. dec 2014

@fidka79 ale adresovala si to na moj prispevok 🙂

guinevre
15. dec 2014

@neznama801 Podobny problem ma kamaratka. Ziju v zahranici, muz je cudzinec, dlho sa snazili ale nic. Po roznych vysetreniach dosli na to, ze ma zle spermie. Neviem ci im doktor alebo kto navrhol, aby zobrali spermie jeho brata, nechcela o tom vela rozpravat, bola dost z toho zmagorena, no zatial sa asi nerozhodli. Je to trosku divne. no neviem co by som ja robila na jej/Tvojom mieste. Mozno by som aj isla do toho keby som velmi tuzila po dietatku a keby z muzovej strany neboli nejake vazne choroby v rodine, no, otazka je, ci by svagor s tym suhlasil 🙂

xevulax
15. dec 2014

V prvom rade si treba ukasnit co aj on chce este dieta. Ak ho chce tak na sp pojde neni to nic strasne, odber ai moze urobit doma a donesie iba material. Ale myslim si, ze ked tubtuzis po dietati a on nahodou nie, skor ci neskor vas to roZdeli. Musis sa hlavne porozpravat s partnerom otvorene a be prifatbovania a klamstiev. A k tomu napadu- ten je fakt totalne blby, ale dajme tomu, ze ta tuzba pod ietati je tak velka, ze si na chvilu pretala trieZvo uvazovat

jajka71
15. dec 2014

ja si skor myslim, ze partner dotazujucej sa boji vysledku testu, viem o tom svoje.....strach treba prekonat, lebo pokial sa nezisti v com je problem, tak sa to neda riesit a cakat z mesiaca na mesiac, ci "motyka vystreli"

jabadaba
15. dec 2014

@neznama801 nechces prist o vztah kvoli dietatu.....a si si ista, ze tento vztah je pre teba ten pravy? Ste spolu 8 rokov, Ty tuzis po dietati. Tvoj priatel je rozvedeny a dieta uz ma....hm? Si pripravena zostat pripadne bezdetna? Stoji Ti ten vztah za to? Co ak je rozvedeny? To je dovod nevstupit znovu do manzelstva? Dieta je neporovnatelne iny zavazok ako papier a ak sa niekto boji toho papiera lebo zla skusenost, tak potom dietata uz sa neboji? Inak, ten papier je dolezity najma tam, kde sa planuju deti a zena bude ta, ktora zostane doma, bez prijmov! Ste partneri, tieto otazky by ste mali prediskutovat spolu, aj nevolu tvojho partnera podstupit vysetrenia na pripadnu neplodnost. U muza su totiz tieto vysetrenia podstatne menej invazivne a bolestive nez u zien, cize logicky hadam zacne ten, ktoremu to najmenej ublizi. Aky dovod k odmietaniu tychto vysetreni ma tvoj partner, to si na rovinu vytmavte. Rozmyslat o "svagrovych" spermiach je trosku od veci. Za tychto okolnosti, kedy nemate poriesene zasadne otazky fungovania vasho vzajomneho vztahu, celkom urcite!

simca06022011
15. dec 2014

@neznama801 ešte môže byť, že proste ste nemali šťastie a raz to príde... ;)

alaguema
15. dec 2014

@bykaterina možno je tá dcéra tiež bratova 😀

bykaterina
15. dec 2014

@guinevre 50 % chlapov má zlý spermiográm A len malé percento to musí riešiť cez darcovstva A to podotýkam musí byť na sk anonymné pokiaľ to ide cez centrum A nie niekde na discO. inak preto sa robí ivf alebo iui

bykaterina
15. dec 2014

@alaguema alebo kolegova 😀

tova
16. dec 2014

@neznama801 vzorku zaobstaras jednoducho, s dr. dohodni ze donesies vzorku, zaobstaraj si v lekarni sterilny poharik, rano radovanky a ked pride na to (maj vedla seba pharik len mu nepovedz, a mozno zaviaz mu oci haha ) nastav poharik. a myslim, ze predavaju aj specialne kondomy na to, Rovno to zatocis a odnesies. do hodiny, dvoch myslim sa to nosi v izbovej teplote. Mozno ma len velke Ego a nechce ani len pomysliet ze nieco by malo byt zle s nim. v 50% je problem u muza pri neplodnosti.

sue
16. dec 2014

@neznama801 myslim,ze problem bude v psychike ;) ty prilis chces a on prilis nechce ;) moj manzel ma z predosleho manzelstva dve deti,potom zil 10rokov s partnerkou,ktora sialene tuzila po babatku,on ale nie...mal porozvodovu traumu a tak povedal,ze ok,ale nebudem preto nic specialne robit,nechranili sa a nikdy neotehotnela...my sme spolu tehotni 5ty krat...nie je chyba v nom...proste to bolo tak ako to ma byt... A u vas vidim problem v nespravnej komunikacii :( ist do tehotenstva s tym,ze budem klamat otcovi dietata mi pripada ako prvy krok k rozchodu...lebo je to dost velky cerveny vykricnik,ze niekde vo vztahu je pruser....

luciferova
16. dec 2014

A mozno ta dcera tiez neni jeho, ale bratova 😀 😀