Sú tieto výsledky spermiogramu ok?

viciouss
25. jún 2013

Ahojte

viem, ze je tu vela diskusii na tuto temu, ale dlho by mi trvalo preklikat sa k vysledku podobnemu nasmu. Muz bol na spermiograme a doktor povedal, ze co sa tyka pohyblivosti, tak su v poriadku, akurat ze ich pocet je nizky. Ma prist na dalsi spermiogram kvoli tomu, aby sa to potvrdilo. Udajne tie vysledky mohol skreslit stres alebo strach z vysetrenia, tak si to chce overit. Mali ste niekto podobne vysledky?
Tiez by sme chceli nejak pomoct, aby sa ten pocet zvysil, preto by som sa Vas rada spytala, ci neviete o niecom. Myslim, ze zinok je na to dobry...
Jeho vysledky su nasledovne: Ph 5,5 pocet 15-20mil z celk. poctu 70-100 mil., patolog. 40%, pohyblivost b, c

ciaaa
25. jún 2013

@viciouss ahoj, k vysledkom ti neviem povedat, nam len skonstatovali, ze je to v poriadku. Ale co sa tyka vitaminov, ja som mojmu manzelovi kupovala selezin ACE (obsahuje selen, zinok, vit. A, C, E). Dobra je vraj aj maca 🙂

ja1985
25. jún 2013

@ciaaa ahoj, ten selezin vam pomohol?

ciaaa
25. jún 2013

@ja1985 to neviem, ale uzival ho aj pred spermiogramom a vysledky boli ok.. a aj teraz pri IUI mal dobre vysledky 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre