Syndróm polycystických vaječníkov a snažilkovanie

sheilla11
13. jan 2016

Baby, chcem Vás poprosiť o názor, alebo Vaše skúsenosti, lebo čím viac bezcieľne blúdim po internete, tým viac som zmätená. Brala som HAK 5 rokov, cca rok je u nás intenzívna snaha o bábätko. Môj gynekológ ma po 3 mesačnej neúspešnej liečbe (Clostil + duphaston) odkázal na CAR, že on mi už pomôcť nevie. Mne to psychicky veľmi nepomohlo, ale skúsila som zmenu gynekológa, dnes som absolvovala HYCOSY prefuk, ten bol ok, ale na 90 % mám PCO, čo má potrvdiť ešte výsledok hormonálneho profilu v nasledujúcom cykle. Nový doktor sa zlostil na toho starého, že ma zle diagnostikoval, resp. nijako, a hormonálna stimulácia bola v mojom prípade zlá alebo nedostatočná, lebo samotný clostilbegyt podľa slov tohto doktora ovuláciu nevyvolá, len vyrastie vajíčko, ale nemusí reálne dôjs%t k želanej ovulácii. Musím teraz počkať na prirodzené ukončenie aktuálneho cyklu bez vyvolávania duphastonom a agolutinom,co však môže trvať týždeň, alebo aj niekoľko mesiacov... :( po hormonálnom profile nasadí stimuláciu a budeme skúšať toto 6 mesiacov, potom je už indikovaná len inseminácia alebo IVF. vlastne ani neviem čo sa chcem spýtať, možno len hľadám podporu a Vaše skúsenosti. Som psychicky úplne na dne..

Príchod MS sa nedá poposúriť červeným vínom, alebo niečim iným? Myslíte si, že hormonálna stimulácia môže byť nasadená už v ďalšom cykle, alebo až cyklus po hormonálnom profile? Ja som vlastne 13 mesiacov nedostala MS ani raz prirodzene, vždy len vyvolanú tak sa obávam, že toto potrvá celú večnosť :(

limetka69
13. jan 2016

@sheilla11 bo tak ja ti odporucam ist do skupiny snazilky, tam je xy bab co to denne riesia, urcite ti budu vediet poradit, podporit ta a vsetko ostatne. Dostanes sa tam tak, ze si v profile nastavis, ze sa snazis o babatko a ta automaticky prida do skupiny. 🙂

sheilla11
autor
13. jan 2016

ďakujem krásne 🙂