Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

erickaa
2. sep 2010

Dobré ránko..som si myslela, že aj mne lekárka predpíše Clostil v septembri..ale ona spomínala, že ak sa tento cyklus nezadarí, tak pôjdem rovno na IUI. Je to podľa vás správny postup? Jediné, čo zatiaľ beriem je Duphaston..hmmm.
A prosím vás stretli ste sa s tým, že vás okolo ovulky začali bolieť bradavky? Auuuu.. Je to priznak ovulky?

hiva
autor
2. sep 2010

🙂 @katkaajurko jasne Katka....podla mne je to tvoje rozhodnutie, ci chces viaI, alebo iba clostyl........IVF ta nutit nesmie ;-... my ked sme boli v GynFive, tttttak nam povedal ze na IVF mame casu, ale myyyyy sme si tu ziadoooooooooost vydupali 😀 ...az sa doktor smial, ze to je prvykrat co pacitke IVF nenavrhuje on, ala sama 😀 😀 😀

vies, ze jaaaaaaa osobne IUI sancu moc nedavaaaam a ak by sa to stihlo, chceli by sme len jedno a potom rovno IVF..... ale ak esttttte nie ste pripravenyeeeee na IVF, kludne by sooooom brrrrralaaaaa clostyl dalej....ci uz s IUI alebo aj bez neho 😉...a ak ti ho bude treba bez receptu, vies ze viemmmmmmm pomoct 😉

inak myslim, ze pri IVF moc volna netreba....teda predtym....iba klasika na UTZV....ale potom vacsinou odporucaju celu LF na PN-ke, aby sa mohlo vajko v klllluddddde zahryznuttt do teba 😉 ... jjjja to budem asi riesit PN-kou...........pripadne u mna sa da dohodnut so sefom, ze budem robit z domu 😵 ... ale ja osobne by som sa ani PN-ke nebranila.........ked uzzzzzz dame tolke prachy za stimuuuulaciu, kaslat aj vyplatu....raaaadsej to dddddoma odlezzzzzzim 😵

hiva
autor
2. sep 2010

@erickaa ....ved IUI mas pomocou clostylu 😉 .... a pokial ti to bude robit doktorka, tak to mas lepsie akoooooo iba samotny clostyl 😉

katkaajurko
2. sep 2010

@hivus jasne...ja sa na IVF citim-len to chcem az po vysledkoch z prahy...pre klud duse... a dovtedy brat aspon clostyl 🙂 aj keby bez IUI ...kedze mame spermiogram lepsi..kludne mozeme aj doma skusat

on nas do ivf nenuti-viem ze to mysli dobre.. chce nam zvysit sancu 🙂

ja by som tiez zostala kludne na PN - ak sa da dat PNka - tak nemam problem zostat celu lutealnu fazu doma... mm povedal,ze injekcie sa kludne aj on nauci pichat 🙂

katkaajurko
2. sep 2010

@erickaa a ona ti chce urobit IUI v tvojom prirodzenom cykle bez clostylu? to by nemuselo vadit-ale ja by som trvala aj na clostyle... aby sa nemuselo na ovulu vyckavat...

erickaa
2. sep 2010

No, tak som zvedavá, čo vlastne bude..Zatiaľ mi vravela len to, že ak sa nezadarí, tak začneme spermiogramom a od toho sa bude ďalej odvíjať postup. Ale potom povedala, že nech už bude spermiogram akýkoľvek, tak by sme mohli rovno začať insemináciou.. V týchto dňoch mala byť ovulka (a dúfam, že bola) 🙂 a teraz čakám, či príde alebo tá mrcha nepríde.. A keď príde, mám sa hlásiť v ISCARE... (lebo tá moja dr robí tam, ale má ešte aj jednu ambulanciu, kam k nej chodím). Najprv ma chcela riešiť iba v ambulancii a potom, že nech rovno idem do CAR-u.
Baby, a čo tá bolesť bradaviek? 😀 😀 😀 😝 😲 Aj vás bolievajú?

katkaajurko
2. sep 2010

@erickaa - to ti nepomozem- mna bradavky nebolia nikdy...ani pred mrchou to ked tak cele prsia-ale bradavky vobec vobec nikdy... 😕

erickaa
2. sep 2010

@katkaajurko no veď práve..mna ani prsia nebolievajú, aspoň to nejako na sebe nepozorujem. Ale teraz ma 2 dni tak bolia bradavky, že aj paplón mi vadí (ležím totiž ešte v posteli) 🙂 😀 😀

bambi9
2. sep 2010

erickaa, mna zacali boliet bradavky az pri uzivani clostilu - asi tyzden pred ms....
teraz ma bolia znova - v tehu 😉

erickaa
2. sep 2010

@bambi9 tak to by som brala aj ja, že v tehu 😀 😎 Ale v mojom prípade, by bolo ešte skoro na nejaké príznaky..hihi, keďže ovu, ak bola, bola iba včera 🙂 TAk teraz už len čakať a čakať a dúfať 😉

katkaajurko
2. sep 2010

boze baby mna fakt picne-tak ta nasa oblubena kolegyna - je tu teraz so mnou sama 😖 po dovolenke a ona sa ma zacala vypytovat,ci uz nie som teda tehu...ze minule si vsimla ze mam trosku brusko ale ze sa nechcela vypytovat (to som ho mala sfucane z tych hormonov) 😠 😠 😠 😠 (svinucha ale to - ze mi to vobec nepraje to nepovie ale pretvarovat sa vie pekne...) uz aby som vypadla odtialto 😒

hiva
autor
2. sep 2010

vydrz katus........... hryzni do jazyka a kasli na nu 😉 ... zachvilu pojdes aj tak na materskkku pripadne PN-ku ak budes chciet ist na rizikove 😉 😵

katkaajurko
2. sep 2010

@hiva - ale chapes- nie sme kamosky ani nic - co jej je vobec do toho...bez chrbtovej kosti..do oci tutu-mutu a za chrbtom kudlu 😠 jasne,nenechala som nic znat, s kludom anglicana som jej odpovedala ze nie som,a ze som bola sfucana...presne tieto styri slova a ani som nedvihla zrak od PC 😀 😀 😀 😝

amarena
2. sep 2010

Ahojte,
mohla by som sa k vam pridat? Tiez ma PCO. ☹

katkaajurko
2. sep 2010

dneska som si bola po usitu novu zaclonku do kuchyne 🙂 a ideme pozriet tapety - take tie moderne plasticke-chceli by sme na jednu stenu do obyvacky.... musim sa nejako odreagovat,nie? 😀

a jak beriem ten clostyl - mavam taku brutalnu chut na sladke ze ament maria - musim sa zacat ovladat,lebo ani to moje cvicenie mi nepomoze

katkaajurko
2. sep 2010

@amarena vitaj medzi nami

amarena
2. sep 2010

ja som sa to dozvedela asi len pred 3 mesiacmi. (mam 31 rokov) parada...

katkaajurko
2. sep 2010

@amarena - to je na porazenie 😒 neboj,da sa s tym bojovat .... tiez som sa to dozvedela az ako velka baba... v 28 a aj to iba "mimochodom" som to zapocula hovorit doktorku sestricke - a ked som sa na to spytala-tak mi tvrdila-ze mi to uz hovorila a aj vysvetlovala co to obnasa-tak som kukala jak tela na nove vrata-pretoze mi ona osobne nikdy nic nevysvetlovala...nie to ze mam nejaku diagnozu... 😲 zbalila som svestky a isla o dum dal....

kolko sa snazite?

amarena
2. sep 2010

katka, ja som sa to dozvedela presne tak ako ty a moja dr ma poslala do centra pre asist.rep., z jedneho dna na druhy, predtym som o tom ani netusila. Teraz chodim k inemu dr . Snazime sa len 2 mesiace. 2 krat som mala clostyl a dupha, tento cyklus nemam brat uz nic a v oktobri mam ist na laparku.

katkaajurko
2. sep 2010

to je aspon dobry postup... mna nechala s tymto skusat skoro rok-ked uz som tam isla nasrata ze mi je jasne,ze to takto volajako nepojde a rypala do toho-az vtedy mi to ozrejmila... nedala mi clostyl - nic... neurobila ziadne vysetrenia...

dopracovala som sa ku clostylu po 17 mesiacoch..

laparka je dobry napad - da sa to v pohode zvladnut a vies na com si.. co tam vnutri je alebo nie...

amarena
2. sep 2010

Ona mi len povedala, ze mam zvyseny testosteron, tak som zacala chodit k imemu dr (moj ujo) a ten mi povedal, ze ten testosteron je zvyseny len minimalne, ze to nie je problem. Citam tu o vas uz asi mesiac a zistujem, ze fakt ked ten lekar nie je tvoj znamy, alebo rodina, tak ta posiela aj na zbytocne vysetrenia - maju z toho peniaze z poistovne...
Inac na margo tej tvojej kolegyne - len jedna veta: nema dostatocne naplneny svoj sukromny zivot, preto sa miesa do tvojho, tak sa pre nu netrap.

katkaajurko
2. sep 2010

a ovulaciu mavas alebo nie (bez liekov) ? inak su tu aj pripady-ktorym stacila jedna poriadna ovulacia 🙂 ale aj my stalice 😒 ( IVF to snad isti...)

ja tiez som sem tam mala trolinku hore testosteron-ale ked urobili "volny testosteron" ktory je dolezity-bol v norme... a sem tam mi vyskoci prolaktin ale ani to sa im nezda dolezite...iba moje LH je permanentne od 5DC zvysene a tak no...

ano to mas pravdu-najst dobreho lekara je tazke

my to o nej vieme tu..ona tu zle narobila od zaciatku ako prisla.. za kolegynku na materskej-ale pre nu je toto jej naj-flek v zivote a preto sa ho drzi zubami nechtami - so sefkou naj kamoska..no uzivame si tu s nou... a najhorsie ze je fakt zla zena... vies ked niekto dokaze povedat-ze niekomu praje rakovinu ze si ju zasluzi ked ju dostal-tak to je uz fakt zle... no co uz... dufam,ze coskoro vypadnem-alebo sa stane zazrak a vypadne ona 😀

amarena
2. sep 2010

mozno budem vyzerat ako blbec, ale ja fakt neviem ci mavam ovulaciu bez liekov, lebo som to doteraz nikdy nesledovala. zacali sme to sledovat pred 2 mesiacmi, ale to som mala lieky, takze ovu bola. Tento mesiac nebudem brat nic - uvidime.
ja si myslim, ze v tvojej robote to dopadne takto: ty otehu a ona ti to bude zaviet (takyto clovek vie byt zavislivy), potom pojdes na matersku a budes mat od nej pokoj. 🙂

katkaajurko
2. sep 2010

jaaj no bodaj by to tak bolo... 🙂 len je tazko tomu verit po takej dobe...ale tak nejako bolo,nejako bude.... 😔

ja by som ti odporucila merat bazalnu teplotu-ale iba v pripade ze to clovek nestresuje.... v kadzom pripade ti asi bude este clostyl ucinkovat tak by mohla byt ovulka...a mozno sa just zadari pred laparkou, hlavne ze uz si v lepsich rukach.... 😉

amarena
2. sep 2010

viem, ze merat BT je uzitocne, ale zatial som to este neskusala a neviem sa k tomu dokopat...


😖

ninan2
2. sep 2010

a inak je dobry napad zacat hned s branim Clostiku, ked zena ani nevie, ci mava ovulku? Ja by som si to najprv nejak vysledovala, pocas par cyklov... Ved to ze sa nepodari otehotniet hned, vobec nic neznamena, je to skor obvykle (aj pri pravidelnej ovulke). Ved ja tiez mam zvyseny TST a ovulku pritom pravidelne mavam, akurat trochu oneskorenu, cize dlhsie cykly...

ninan2
2. sep 2010

@amarena mozno by si mohla vyskusat aspon ovulacne testy, a merat si BT iba v tomto obdobi. Mal by tam byt vidiet rozdiel v teplote pred a po ovulke. Staci Ti na to nejaky tyzden merania.

amarena
2. sep 2010

@nina2 ja som 6 rokov brala HA a po jej vysadeni sa mrcha 2 mesiace vobec nedostvila, tak som dostala vyvolavacku a asi podla toho ako vyzerali vajecniky, mi dali clostyl. kupim si tie ovu testy, lebo napr. to sledovanie hlienu mi nic nehovori, ani min.mesiac som nedokazala rozoznat , ze aku ma konzistenciu atd., myslela som si, ze ovu ani nebola, ale dr povedal, ze bola. 😉

ninan2
2. sep 2010

@amarena hm jasne, no treba to chvilu sledovat a budes z toho casom mudrejsia 🙂 Ja sledujem posledne 4 cykly a uz sa v tom celkom vyznam. Tak to je fajn ze minule si ovulku mala. Ono Clostik je fajn, ale napr. v tych vyssich davkach sa moze brat tusim len 2x za zivot. Ale v tom mensom davkovani je to OK. Len ja radsej najprv zacinam prirodnymi prostriedkami, kym prejdem na taketo silne hormony. Teraz beriem Femigard, bylinne kvapky, cykly mi dost upravil a nemam ani take hrozne PMS ako predtym.

amarena
2. sep 2010

@ninan2 ja som zacala pred par dnami brat femi kvapky, tak dufam, ze by to mohlo pomoct upravit cykly, ktore som mala (bez HA) vzdy nepravidelne. 😕