Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katkaajurko
4. okt 2010

jojo pochopila som, ale urcite v minulosti bolo podmienkou manzelstvo..

inac ked otcovstvo sa musi potvrdit rozhodnutim sudu-asi tak tipujem-ze podpisy musia byt minimalne pred notarom 😉

mili78
4. okt 2010

skratka byrokracia vladne svetom....ja im podpisem vsetko, len nech sa to podarí 🙂

hiva
autor
4. okt 2010

my musime podpisovat suhlas aj s IUI pred notarom 😉.... takze na tom asi nieco bude 🙂

katkaajurko
4. okt 2010

@hiva hiva ale vy ste manzelia,nie?

hiva
autor
4. okt 2010

@katkaajurko jasne....sme....ale aj tak musime podpisat pred notarom 😕 😠

katkaajurko
4. okt 2010

@hiva inac pocuj,ja uz som zacala nad tymi dvojickami tiez rozmyslat 😀 nebolo by to uplne od veci..aj ked si to krmenie,prebalovanie a plac dvojito neviem celkom predstavit...ale dve deturence naraz 😵 😵 😵 😵 😵 😵

hiva
autor
4. okt 2010

@katkaajurko no ved prave Katus...bolo by to super....zrazu sa ti rodina zdvojnasobi 🙂 😵 😵 😵 ....ako urcite to bude zo zaciatku makacka, krmit, prebalovat obidve naraz.....ale tak urcite sa da zvyknut 🙂 ....a casom sa to urcite naucis.....podla mna je to mozno este lespie, ako mat jedno, a potom po roku dvoch dalsie.... tam tiez musis pendlovat...a navyse starsie dieta uz beha a treba na neho davat vacsi pozor......ale takto pri dvojickach ti idu obe rovnakym tempom, obaja su spolu od uplneho zaciatku, kazdy den....a casom sa urcite najde nejaky rezim alebo system, ako to bude fungovat 😵

hiva
autor
4. okt 2010

@katkaajurko ... inak vcera som detailne manzelovi vysvetlovala, co vsetko sa robi pri IVF, ako to prebieha, co je zahrnute v zakladnom baliku platenom poistovnou a co sa da este priplatit....a tak sme sa aj bavili, ze co ak sa nam podaria "len" 3 embrijka... ze ako to vyriesim....vlozit teraz 2 a jedno zamrazit, alebo vlozit rovno 3....a celkom sa nam paci aj predstava vlozenia vsetkych troch 😅 😀

katkaajurko
4. okt 2010

@hiva hivus ale myslim,ze dnes uz ti centrum ziadne nevlozi tri naraz...myslim,ze to maju v tych protokoloch - ze jedno max dve... 😅 lebo oni sa lubia aj rozdelit este

hiva
autor
4. okt 2010

@katkaajurko ...no sak uvidime.....mylsim ze niekde som citala, ze maximalne 3 je mozne vlozit....ako nie ze standardne, ale ze na vyslovenu ziadost.....ale do toho urcite nepojdeme..... tri by bolo uz fakt vela na vychovu.....ved aj prsniky aj ruky mas len dve 😀 😀 😀 ....ale keby sa z tych mojich dvoch chcelo este jedno rozdelit, bola by to sranda 😀 😀 😀 ...ja chcem mat deti ako smeti....idealne aspon 4....aj sme podla tohozariadovali dom.....sedacka pre 7 ludi, jedalensky stol pre 6 ludi 😀 😀 😀 ...uz len aby tie deti prisli 😵

katkaajurko
4. okt 2010

@hiva 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

erickaa
4. okt 2010

@katkaajurko ak je súhlasné vyjadrenie pred súdom (2. domnienka)...tak to súd iba "prijme", nerozhoduje o tom. Je to to isté ako keď to vyhlásiš na matrike.
Určenie otcovstva rozhodnutím súdu, teda tá tretia domnienka nastupuje iba v prípade, ak sa dieťa nenarodí v manželstve alebo 300 dní po tom a ani nedôjde k súhlasnému vyhláseniu rodičov. Toto súdne konanie nastupuje na návrh matky alebo muža, ktorý tvrdí, že je otcom, alebo dieťaťa, alebo potomkovia dieťaťa. Takže toto je také špecifickejšie, pracuje sa tu so znaleckými posudkami (lekárskymi), dôkazy DNA a podobne..

A to s tým notárom.. je to zbytočné pred ním podpisovať (my sme napr. v Iscare nemuseli), či už je ten podpis overený alebo nie..rodičmi dieťaťa budete na základe jednej z domnienok..vo vašom prípade hiva, na základe prvej 🙂 Ale ľudia sa zvyknú súdiť za všeličo, tak sa možno niektoré centrá takto "istia", aby uľahčili prípadné súdne konanie a nemuseli prizývať grafológov.. (ak sa manželia náhodou budú rozvádzať a muž začne strečkovať, že on žiadne dieťa nechcel a nevedel, že jeho spermie boli nejako použité. a on nič nepodpísal... ) Potom to význam má 🙂 Ale zákonná podmienka to nie je, ani pri IUI, ani pri IVF..

katkaajurko
4. okt 2010

@erickaa no a on ho nechcel a nevedel a vobec ani netusil ako sa v tom centre ocitol a naco si to tam robil 😀 😀 😀 to by bola sranda na sude

erickaa
4. okt 2010

jáááj, ale dosť bolo mudrovania...takže dvojičky? 😀 😀 😀 A najlepšie chlapček a dievčatko 😀 A vybavené...hihi

chlpacik
4. okt 2010

@katkaajurko Katusa tha to budeš predavkovana 🙂 ,ale co sa da robiť ... no ja ho užívam hlavne kvôli úprave menzesu a zníženiu testosterónu, ale kebyže sa niečo podarilo splodiť, nenahnevam sa 😉 😀 ...

chlpacik
4. okt 2010

no dievčence inak pozerám, že Vám zvoní k 30tke 😝 😀 . No, ak ja otehotniem, tak priateľ si može povedať, že si "splodil" vlastné vnúča 😀 😀

chlpacik
4. okt 2010

A mám ešte jednu malilinkú prosbu. Ak sa Vám podarí otehotnieť, môžete mi potom do IP napísať, čím všetkým ste prešli? To len aby som vedela, čo ma čaká 😉 , takže najskôr tie, ktoré sa snažia najdlhšie tu, aby to bolo férové 😀 ...

katkaajurko
4. okt 2010

no ja by som brala babu a chalana vsetkymi 10 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

@chlpacik vy mate aky stav opotrebenia 😉 😀 ?

katkaajurko
4. okt 2010

inac dneska to tu tak zije,ze mam normalne lepsiu naladu 🙂

hiva
autor
4. okt 2010

caute....tak som volala....dnes o 22:00 picham pregnyl a v stredu rano inseminacia 😅 ....este musime dnes stihnut nejakeho notara, co nam potvrdi podpisy 😅

nakoniec to vsetko casovo celkom dobre vyslo.....a ako som pred 2 tyzdnami stresovala, ze to nevychadza 😀 😀 😀

chlpacik
4. okt 2010

@katkaajurko xii, že aký stav opotrebenia 😀 😀 😀 , si ma rozosmiala 😎 ... no tak ja budem mať 26 a priateľ 35, čiže asi tak nejako, a nebránime sa bábatku už skoro rok... 😉

hiva
autor
4. okt 2010

@katkaajurko ...ze "stav opotrebenia".....ja z teba zomrem 😀 😀 😀

no moj muz ma o tyzden 40, takze tiez si ide splodit vnucatko 😀 😀 😀

chlpacik
4. okt 2010

a mám strašne silné tušenie, že čoskoro jedna z Vás bude tehulkou 😉 ...kiež by... 😀
@katkaajurko inak až som nestíhala, čo sa tu deje 🙂)), ale len kvitujem, že je to super, miesto, kde to žije 😀

chlpacik
4. okt 2010

@hiva noooo fiiha, ešteže majú mladé ženušky 😀

chlpacik
4. okt 2010

a hiva mohla by si potom napísať aký darček(okrem babatka) 😀 😀 😀 dostane 😉 😉 😉 , lebo to je moja večná dilema, čo na take okrúhle narodky(výročia) darovať 😉

katkaajurko
4. okt 2010

😀 😀 no sak pisem,ze mam z vas dobru naladu

@chlpacik tak ty si tu taka zubrienka najmladsia tusim a muz je taky stred

ja mam muza takeho stareho ako ja - takze v podstate mladusika - ale na spg to veru vidiet nie je 😝

ale inac vazne - moj biootec ma mal v 18tich 😒 akoze hambim sak jak pes vam to priznat - ale on je nedozrety az doteraz 😀 😖 😖 😖

chlpacik
4. okt 2010

@katkaajurko Katušik žubrienka, xi. No neviem, moje spolužiačky už hádam majú skoro všetke deti a ani si netrúfam povedať, že niektoré už aj také 6ročné, ach jaaaj. . .A koľko Ti je? myslím, že to nemáš v profile...
Inak nemusíš sa hanbiť, je jedno v koľkých Ta mali, dôležité je, ŽE SI!!! 😉 ...

katkaajurko
4. okt 2010

@chlpacik dnes som to pisala..o 10 dni mam 29 a moj m tri mesiace po mne - ja mam vlastne zajacika doma 😀 - a potesim ta - z mojich spoluziacok ma zatial drviva mensina deti...vacsina nema.... je tazka doba... bud nemaju ludia byvanie..ale vhodneho partnera....

no ani nevrav - sak som rada ze som tu - ale take nevyzrete ked ma dieta-tak to tak aj vyzera a aj to tak dopadlo a otcom sa ani nerozpravame... je to taky nedospely egoista - ale to je ina kapitola.... 😒

hiva
autor
4. okt 2010

@chlpacik ... tak tusim tu jednoznacne vediem, ked vezmeme spolocny vek manzelov 😀 😀 😀

ten moj je 40-tnik len telom....dusou je este mladsi ako ja 😀 😀 😀

@chlpacik ....darcek bola teda riadna dilema 😒....ale nakoniec sa mi to celkom podarilo....moj muz je totiz velky pivar....pivko zboznuje.....pre rokom dostal na vianoce taky domaci vycap.....tak ezariedenie na chladenie a capovanie piva z takych 5 litorvych sudkov.....na a teraz na 40-tku dostane komplat sadu na vyrobu domaceho pivka.....sa to vola tusim domaci minipivovar....a dokupila som mu aj vsetky potrebne ingrediencie, tak si moze zacat varit svoje pivo 😅 😵.... aspon sa mi uz nebude flakat po krcmach 😀 😀 😀 😀 (zartujem, neflaka sa moc) 😉 😀

hiva
autor
4. okt 2010

na dieta si treba vyzriet......i ked neviem, ci ja uz nie som aj trosku prezreta 😀 😀 😀

ja by som brala najradsej dievcatko, kludne aj 2 ... pripadne aj chlapec dievca.....ale proste jednoznacne dievca musi byt......vsetky moje blizke sesternice maju chlapcov....tak chcem byt prva s dievcatkom 😵

a moje spoluziacky, tiez je to asi tak pol na pol - s detmi a bezdetne 😉 ...takze podla mna to nie je u nas az taky neskory vek 😉 ....je to proste idealne.....ked budu mat nase deti detiv takom veku ako my, tak uz akurat pojdeme do dochodku a budeme sa teda moct pekne starat o vnucatka 😉 😀 😵