Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mili78
4. okt 2010

@hiva ....Hivus ja som to s nimi konzultovala ked som dobrala clostil a pichli mi pregnyl, ze kdyby neco, ci by to mohlo nejako ohrozit....povedali, ze nie...ze staci prestat az ked zistis, ze si v tom....takze asi by som sa nebala na tvojom mieste ist hned po IUI...ak teda nebudes ubolena.....ozaj boli to????

hiva
autor
4. okt 2010

@chlpacik ...to vies....katuska nas tu motivovala na mojzisku, a nakoniec to dopadlo tak, ze my sme sli a Katke to nevyslo 😅 .... u mna diety moc nefunguju....resp. aj by fungovali, keby som bola schopna ich dodziavat 😝 😝 😝 ... ja som proste neni schopna pripravovat si jedla den vopred....a v podstate ani varit cez tyzden, lebo tam, kde sme cez tyzden nemame kuchynu.....takze my varime len cez vikendy a zo zbytkou potom zijeme cely tyzden....pripadne sa dostravujem v restike cez obed 😉 😒 😅 😀

hiva
autor
4. okt 2010

@mili78 ...neviem ci to boli.....snad nie.....ved sa to robi za ziva.....a myslim, ze na tom nema co boliet.....ved ti iba cez krcok vstreknu spermijky....nema na tom co boliet 😉....mozno to je len trosku neprijemne, ale bolest v ziadnom pripade neocakavam 😀 😀 😀 ...v stredu ti dam ale vediet na isto, ako to bolo 😉

hiva
autor
4. okt 2010

inak aj ja sa lucim....dnes mam perny program....letime k notarovi, potom 3 hodky telka a o 22:00 na pohotovst na pichnutie pregnyly 😝 ...majte sa 😉

katkaajurko
4. okt 2010

@mili78 aj moj chodi teraz busom 😀 lebo stare auticko skapalo a na nove cakame-resp. tento tyzden musi padnut definitivny vyber ale nastastie vie ako sa kam dostat...

a inac aj on sa o mna prikladne stara - ked som chora-je to poklad... ja jak mam na hovno biootca tak mam uzasneho manzela 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 klop klop klop

katkaajurko
4. okt 2010

@hiva nooo ja za to nemozem ze mi ani nezavolali z uuuzasneho miracle 🙄 🙄 🙄 🙄 🙄 ja si aspon tie cizmy kupim 😀 😀 😀

katkaajurko
4. okt 2010

@hiva juuu takze si mala dobre hormony? takze dnes pregnyl ? no teeeeeeeeeeeeeeeda super

mili78
4. okt 2010

@hiva ....dobre, povies mi potom ake to bolo 🙂 tak sa maj krasne a bezbolestné pichnutie prajem 🙂))

mili78
4. okt 2010

@katkaajurko ....Katka no ved aj moj sa o mna staral ked som mala horucku, nemozem na neho krive slovko povedat 😅 .... ja dufam, ze mu to auto cim skor opravia, lebo mi nervy zožerie 🙂

chlpacik
4. okt 2010

@hiva s tými dietami sa tomu vraví lenivosť 😀 😀 😀 ...heh, no aspoň si zacvičíte, my na Vás budeme myslieť pri každej tyčinke čokolády 😉 🙂

katkaajurko
5. okt 2010

Helou dobre ranko cvicitelky 😉 🙂

mili78
5. okt 2010

cautéééé....my sme vcera okrem Mojzisky cvicili aj na fitloptach...to ma bavilo 😀

chlpacik
5. okt 2010

@katkaajurko dobré ránko Katka 🙂 ...
no musím sa priznať, že ako naivne som dúfala, že mi z toho metforminu bude zle, tak to ustúpilo, a vyzerá to tak, že s ním neschudnem 😝 😀 ... neviem aké je počasie u Vás, ale nám sa tu riadne rozpršalo, a sledujem, že veci som nechala vonku sušiť, aj sa vysušia 😅

chlpacik
5. okt 2010

@mili78 ahoooj, akú záťaž vydrží lopta? by som asi neriskovala 😀

mili78
5. okt 2010

@chlpacik ....ahoj Chlpacik 🙂) tak ked to udrzi mna, tak urcite to znesie vela...ja som si vybrala tu najvacsiu 😀

chlpacik
5. okt 2010

@mili78 aké to skromné žiena, že si vyberie hneď tú najväčšiu 😀 😀

hiva
autor
5. okt 2010

@chlpacik ....aj my sme minule na konci cvicili na fit loptach...a mozem teda povedat, z elopta udrzi minimalne 100 kil, kedze ja som na nej cvicila 😉 😀 😀 😀
@katkaajurko ...ved ja viem moja, ze cvicit si nesla hlavne z ich chyby....ale tak vidis, aspon budes mat cizmicky 😉

no vcera mi teda pichli pregnyl....ale neviem, ci to sestricka nadohukala.... az ked som odchadzala a zistila, ze mi nic nevratila som zistila, ze mi poichla komplet cele balenie....teda asi vsetky 3 ampulkly....a neviuem, ci sa to tak ma, alebo sa mala pichnut iba jedna 😕 ...no neviem....snad to az tak nevadi a snad vedela, co robi....i ked bolo fakt divne, ze ani moc nekukala na papierik a ani pribalovy letak.....neviem, ci to vobec poznala....lebo to som bola klasicky na pohotovosti v Ruzinove ☹ ...no tak uvidim, co z toho bude ☹

inak baby, neviete ako to je z vajecnikmi?....ked mi doktor povie, ze folik je na lavom vajecniku, je to lavy z mojho pohladu alebo z jeho? ...lebo teraz mam folik na lavom, ale pichanie a aktivitu citim skor na pravej strane....tak som trosku zmatena 😅

mili78
5. okt 2010

@chlpacik ....skromnost je jednou z mnohych mojich dobrych vlastnosti.... 😀

mili78
5. okt 2010

@hiva ....Hivus podla mna vedela co robi...aj ja som mala v baleni 3 ks a pichli mi 2 a ten jeden si nechali do zasoby v chladnicke pre inu pacientku, keby nahodou v lekarni nebol....a podla mna sa berie lavy z tvojho pohľadu

katkaajurko
5. okt 2010

@hiva no a podla mna nemusela vediet co robi - pretoze mam tu cest s vela sestrickami a tie ktore poznam nemaju bohuzial vysoke IQ - cest vynimkam - ale my mame par v podnajme a to su teda pripady vam poviem 😒 mne pichli jednu ampulku a pichaju sa aj dve. ale tri som nepocula-ale Hiva kazdopadne ja myslim-ze to nevadi , akurat ze ti to pominali - spytas sa doktora a on nam to rozluskne ....

ja myslim,ze lavy berie lavy z tvojho pohladu...

hiva
autor
5. okt 2010

@katkaajurko
@mili78

ja vlastne ani neviem, kolko ampuliek bolo v tom baleni....ja som to totiz ani doma neotvarala.....len proste viem, ze mi nic naspat nevratila....a zda sa mi, ze rezala 2 ampulky....tie viem, ze sa musia vzdy, lebo v jednej je prasok a v druhej rozpustadlo....takze treba obidve.... ale tak fakt neviem, kolko ich tam dokopy bolo ☹.... ale kukala som teraz na nete a pisu ze na vyvolanie ovulky sa podava 5000 - 10000 Iu....tak snad to bolo v norme 🙂

erickaa
5. okt 2010

@hiva Ja som bola zasa na pohotovosti v Petržalke na Strečnianskej, bola tam taká staršia pani sestrička a keď som jej dala Pregnyl, tak 10 minút skúmala príbalový leták, lebo na rovinu mi povedala, že s tým skúsenosti nemajú. Ja som mala 2 malé krabičky, v každej bolo po 5000 jednotiek, takže mi pichla 10 000. Vaječník som začala cítiť až v stredu, teda zhruba okolo tých 34-36 hodín po podaní Pregnylu. Vlastne až v čakárni Iscare. Takže ešte máš podľa mna čas 😉 A berie sa ľavý z tvojho pohľadu 😉

katkaajurko
5. okt 2010

@hiva ano rezu sa dve a to sa zmiesava... no kazdopadne podla mna chyba to nie je 🙂

katkaajurko
5. okt 2010

inac teraz jedna babula z jednej temy otehotnela prvy cyklus po neuspesnom IVF - prirodzene s miernym PCO a katastrofalnym spermiogramom...to povazujem za uzasny zazrak 😵 😵 😵 ale to sa vraj stava-to telo je nabudene z tych hormonov 🙂 ale je to super

hiva
autor
5. okt 2010

@erickaa ... tak diky....aj ja som mala taku malu krabicku.....takze je mozne, ze tam bolo len tych 5000 IU v jednej ampulke, a rozpustadlo v druhej ampulke?....no tato sestricka bola taka mlada a fakt ani len nepozrela na letak....otvorila, vybrala obsah na stolik, krabicku aj s letakom sup do kosa.....natiahla injekcie, prask do zadku a sla som domov 😀 😀 😀 ....tak asi uz mala s tym skusenosti... inak by si bola aspon precitala krabicku, nie?

no uvidime.....zajtra o 7:00 ideme na to 😀 😀 😀 ...akurat manzel mi robi trochu starosti....ste to tu vcera zakrikli....ten moj je nejaky chory....kasle, sopli.....tak snad zajtra zo seba dostane nejakych silnych bojovnikov 😀 😀 😀

katkaajurko
5. okt 2010

@hiva tak potom si tam asi mala len tu tvoju davku - to vyzera,ze vedela co robit 🙂 a neboooj staci ich malo na IUI - oni si ich vyselektuju 🙂

hiva
autor
5. okt 2010

@katkaajurko no ved uvidime.... snad to niejak nedohukala 😒

inak vcera ked som volala za vysledky, tak ma ja preobjednala na vysetrenie.....chcela som tam ist teraz vo stvrtok, nech mi da uz recepty na IVF, ale sestricka povedala, ze to sa tak nerobi....ze na 14-ty den po IUI pojdem na krv a ked bude negativna, tak potom dohodneme IVF....vraj sa nema hadzat flinta do zita popredu.....na krv pojdem 20.10. a objednana som potom na 21-ho.....to uz budem 15 DPO.... a teda neviem, ako mi mrcha dojde....mozno pride aj skor ako ten 14DPO a tym padom ani dalsi cyklus nebude IVF 😠 ...no uvidime.....mozno v tom pripade dam sancu este jednemu IUI 😅

inak som fakt zvedava, ci mrcha pride skor ako 14 DPO.... lebo od zajtra, hned po IUI, mam brat utrosgetan 2x2 az do toho 14 DPO.... takze uvidime 😅 ...a vlastne som sama zvedava, ci ta ovulka pride dnes 😅

hiva
autor
5. okt 2010

a tu zatial moj graf..... http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 ....uvidime, aka bude teplota zajtra 😅

katkaajurko
5. okt 2010

@hiva meraj meraj,uvidime 😵 inac s tymto aj ja som sa jedovala v iscare..oni furt na nieco vyckavali a potom to ide nesynchronne..sak pamatas- ja som cakala na ten odber krvi a az POTOM som sa mohla na vysetrenie objednat a aj to som sa ledva vtrepala na dalsi tyzden-co uz zase bolo plno-takze kebyze nie som asertiva-jeden cely cyklus v prdeli....

mili78
5. okt 2010

@hiva ....Hivus a ty mas zajtra IUI? 😉