Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

pralinka25
12. aug 2009

a ked nepraskne? Budem musiet ho nahovorit nech mi to da.
Ja mam vsetky horm. dobre len testosteron mam vysssi

pralinka25
12. aug 2009

baby ked mi nepraskne vytvori sa z neho cysta?

shaarka
12. aug 2009

prali, moze, nemusi, ja som cystu nemala.

pralinka25
12. aug 2009

boze co sme komu urobili.

shaari ty si vyskusala kolko cyklou s clostilom? A v akom stave mas vajecniky? Ja teraz mavam mrchu. Aj ked nepravidelnu ale aspon ju mam

shaarka
12. aug 2009

3 cykly s clostilom.
vajecniky maju asi zacysteny obal, tu koru, lebo folik nepraskol. uvidi sa po laparke.

pralinka25
12. aug 2009

laparka je u teba dobre riesenie podla mna. Hlavne nech ti to uvolnia a potom to mozno pojde aj hned.

A po kolko clostilov si uzivala?

shaarka
12. aug 2009

jeden, potom tajne dva a zas jeden. 🙂

pralinka25
13. aug 2009

vcera som uz musela ist dmov.

a co spravil ten treti cyklus s tym 1 clostilom?
Prisla ti v clostilovych cykloch mrcha sama?

shaarka
13. aug 2009

prali, mne mrcha nechodi. ku clostilu som brala duphaston, na sliznicu. ja cyklus nemam vobec.
takze ked som brala, tak mrcha jasne ze dosla, ale ovulacia nebola - potvrdene som to mala meranim BT.

pralinka25
13. aug 2009

mas novu fotecku 🙂 to si ty?????

Ja viem ze nemavas mrchu. Preto ma zaujimalo ci si po clostile mala. Ja duphaston nemam. Ja som po vysadeni HAK nemala mrchu, iba po vyvolavacke. Potom som zacala uzivat gynex, alchemilku a este dalsie bylinky a mrcha chodi. Sice nepravidelne ale predsa

shaarka
13. aug 2009

tak fotecka hej, som to ja, len s trosku inymi vlasmi tak 😀
ci duphaston alebo vyvolavacka, to je jedno. a ked mas mrchu, to je super. ovulu mas tiez?

po clostile som mala, ale len vdaka duphastonu. clostil nema s mrchou nic spolocne.

baba2288
13. aug 2009

jeej,shaari zmenila image. 🙂
caute vsetky.

pralinka25
13. aug 2009

neviem ci mam ovulku. Meriam si teplotu a graf mi ovulku vyznacuje ale ci to tak je to neviem

shaarka
13. aug 2009

ukaz graf.

hej baba, nebude tu chudak MM na konikovi so mnou strasit. a toto je taaakaa mila fotka 🙂

pralinka25
13. aug 2009

teraz na nom este nic neni vidiet. V pondelok mi na folikulometrii povedal ze nieco tam cez vikend narastlo ale este je vajco nezrele

shaarka
13. aug 2009

no tak to je zlozite.
a co teraz? aka otazka? aky postup? ci co?

pralinka25
13. aug 2009

no teraz nic. Tento cyklus uz odpisal, lebo nieje tabulkovy 28 dnovy s ovulkou na 14 den. Tak povedal ze uvidime buduci cyklus. A to mi nechal len ten 1 clostil. S mojimi 35 a viac dnovymi cyklami budem dokedy cakat. Sa mu povie pockat na dalsi cyklus.

Ach jaj

mireag
13. aug 2009

Shaarka, teba hladam. 🙂 Schönes Foto... 😉
Vcera som bola na folikulo...9DC. Furt ma dr len podozrenie na PCO... Ideme mi dat k duph. buduci cyklus zrejme clostil. Citam, ze baby zvyknu aj pregnyl. Ty co beries? Nechce sa mi teraz listovat... 😉 Inak minuly HP pred MS mi vysiel v norme, tak nefiem... Zajtra mam zas folikulom., tak povedal, ze si nato este sadneme.

shaarka
13. aug 2009

prali, mozno sa opakujem, alebo o niecom neviem, ale:
ked budes brat clostil, budes chodit na UZV, ze?
a tam by mal nieco uvidiet.
teoreticky budes jest 2 C denne. no a budes chodit na UZV, kym nebude folikul dominantny, alebo az kym nebudes dajme tomu cca 25.DC.
a ked ani do vtedy nic, das si duphaston.
ak tam bude dominantos folikulos, tak si vypytas pregnyl. ked povie, ze nema, nemoze, tak povies, ze ho mas, ze si si zohnala od tehotnej kamosky. ze nech ti pichne, lebo si ho pichnes sama.
pockas 2 - 3 dni a nasadis duphaston. samozrejme budes merat ovu, aby si videla, co a ako.

co ty na to? 😀

shaarka
13. aug 2009

mireag.
ked mas potvrdene, ze normalne ovulujes, pregnyl ti netreba.
staci clostil a duphaston.
ale ak nemas potvrdene, ze ovulujes, lepsie je skusit aj pregnyl. a potom odmerat BT, ci ovu isto bola.

ale ak mas HP ok, tak by si mala byt ok, aj napriek UZV nalezu... ak sa ti che, napis, ake si mala honoty a ktore DC ti brali krv.

mireag
13. aug 2009

Hodnoty mi povedala len sestricka do telefonu a povedala, ze su ok, ale zajtra sa nato ideme kuknut s dr. Krv mi brali asi 55 DC... Ale to uz som mala duph. na vyvolanie, ale kazdopadne idem na krv na konci tohto C a na zaciatku dalsieho. Furt neviem, ci ovulujem a od pondelka ide na dovolenku!!! Ide ma porazit. Nakupila som si aspon ovu testy... 😒

pralinka25
13. aug 2009

no tak takto. Tento mesiac som zacala prvy krat brat clostil. BOla som na folikulometrii na 11 a 15 den. Na 11 nic vyraznejsie nevidel a na 15 povedal ze nejake tam su ale nic dozrete.A tym to pre neho skoncilo. Viac uz na folikulometriu v tomo cykle nemam chodit. Tak sa ani nedozviem ci nakoniec dozrelo, a ani ci treba a kedy pregnyl a duphaston mi vobec nedal. Takze tak a v buducom cykle predpokladam ze to bude rovnake akurat ja budem jest na tajnaka 2 clostily miesto jedneho

shaarka
13. aug 2009

mireag, 55. DC nie je HP.
HP vyzera takto: odbery na napr. 4., 11., 18., 25 DC
to je profil.

shaarka
13. aug 2009

prali, skoda, ze 15.DC to uz zabalil. co keby si prisla este o dva dni?
su doktori, co k nim na uZV chodievaju baby dvakrat do tyzdna... bolo by dobre zistit, ze ci len nahodou nereagujes pomalsie na clostil. ale preco ti nedal dve denne, to neviem.
ktory cyklus mas s clostilom?

mireag
13. aug 2009

shaarka, no ved v tie dni pojdem tiez. Neviem preco mi robil aj vtedy, ale nevadi... Hlavne, ze to bolo v norme, aj ked neviem, co sa ukaze pri dalsich odberoch... 😒

prali, Inak ja chodim na folikulometriu 3x do tyzdna. Myslim si, ze PRAVE vtedy by ta mal kukat a nie to vzdat... 😠

pralinka25
13. aug 2009

ja tiez nechapem preco to vzdal 😠

toto bol prvy clostilovy cyklus

mireag
13. aug 2009

prali, no ved to, ze bol prvy, tak ta nemal spustit z oci, aby vidilel, co to robi... Ved kde je napisane, ze prave ty prave v ten den mas mat ovu. Ved moze prist neskor... No, cudne... 😒
Som zvedava, co to spravi so mnou...

shaarka
13. aug 2009

prali, ak ta to ukludni, tak ja som prvy clostilovy nebola ani na UZV, ze "este to nema vyznam", a isla som az na druhy cyklus.

mireag
13. aug 2009

shaarka, a ako si vtedy dopadla? Preco vobec lekari povedia, ze nieco nema vyznam... 😠 😠

pralinka25
13. aug 2009

ja tiez nechapem podla coho usudzuju co ma alebo nema vyznam. Je vidiet ze nikdy v takejto situacii neboli. Ved zaraky sa deju.
Ach jo len keby to ti lekari vedeli pochopit