Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

katka.gzd
24. apr 2011

@chlpacik tak tak, nech sme zdrave krasne a plodne 😉

chlpacik
24. apr 2011

@katka.gzd Katusa ja Vám doprajem plnu vaňu vody, tehulkam decentne, a mne ze som skromna staci poldeco vody, dakujem za vyslisanie tam hore 😀

leeena_4
25. apr 2011

Ahoj holky 🙂
tak já to v sobotu konečně dostala. Tak silnou mrchu jsem snad v životě neměla, ale beru to jako dobré znamení a už máme za sebou i dnešní 1. injekci Puregonu na stimulku 😵 Jak se tu máte?

natyi25
25. apr 2011

@katka.gzd Katuš, tak ako???? testla si??? 😉

katka.gzd
25. apr 2011

@natyi25 no, hej, testla a nic... ☹ nevadi, zopakujem o dva dni a ked zasa nic tak sa objednam na vyvolavacku a pojdeme hned na druhy pokus s clostilom.....ked vyrobil dva foliky na prvy raz, vyrobi aj na druhy....aj na treti.....a ked ani potom nic tak urcite pobezim na laparku.......urcite neklesame na duchu dnes 😉
@leeena_4 no supiiiiiiiiis.....takze hura do toho tento mesiac, tfuj tfuj tfuj nech vsetko ide tak jak ma

natyi25
25. apr 2011

@katka.gzd jasné, nič nie je predsa ešte stratené...možno je na // ešte skoro a ak aj nie, podarí sa nabudúce 😉 . Ja som dnes 43DC a MS nikde :( teraz ako naschvál, keď mám doma pripravený clostyl a netrpezlivo čakám na jeho užívanie :/ posledný bol 44DC, tak hádam do stredy sa dočkám 🙂 aj ja aspon maličkého posunu vpred 🙂

hiva
autor
26. apr 2011

caute babule.... ja len tak na skok 🙂 ...uz mam po mrche tak od zajtra sa vrhame v plnej sile na snazenie 😀.... inak dovolenka je uuuuuzasnaaa 🙂 ... ale o tyzden uz do roboty .... ach jaaaaaj ☹

@chlpacik ... a co take by som ti mala doniest???? ....predavaju tu vselico, ale ziadne babatka 😉....tak neviem, co ine ti doniest 😉 😀

katka.gzd
26. apr 2011

@natyi25 no veru mrcha mrchata mala by sa poponahlat.......kks ja by som nasu temu snad premenovala na "cakatelky" lebo my tu staaale na nieco cakame....ci uz na mrchu alebo na IUI alebo na to ci zaberu lieky alebo .......... fuuuuurt sa tu len cakaaaaaaaaa......tusim z nas budu nakoniec tie najtrpezlivejsie matky po takomto treningu 😀

natyi25
26. apr 2011

@katka.gzd no toto je pre nás "netrpezlivé, čo chcú mať všetko hneď" riadna skúška 😒
v piatok ide mm na spermiogram, keď dovtedy nedorazí MS, robím test. Meriam BT a dnes mi vyšla na 37,1. No nemeriam od začiatku cyklu, tak nemám s čím porovnať, pre predstavu : http://www.fertilityfriend.com/home/34ac8b. Nedávam tomu žiadnu nádej, tak ale za skúšku nič nedám. Keď MS nedorazí do konca týždňa, volám dokymu a tiež budem chcieť vyvolávačku...veď donekonečna sa na MS čakať nedá...

katka.gzd
26. apr 2011

@natyi25 no fiha...hezky....aj vies ze si mala ovulku? ci nie, nechame sa prekvapit? to by bolo super prekvapko 🙂

natyi25
26. apr 2011

@katka.gzd práveže neviem o ovulke, vôbec som to nesledovala...aj do merania som sa len tak tak donútila...takže uvidíme, ty nemeriaš??? a ovulku si cítila???

katka.gzd
26. apr 2011

@natyi25 ja nemeriam a o ovulke (ak teda aj skutocne prebehla) som nevedela...na 13DC som prisla na folikulometriu, boli tam dva, pichli mi pregnyl aby praskli a hor sa do snazenia....nasledne nikto neskumal ci pregnyl urobil to co mal alebo nie....teraz stale beriem duphaston a zatial sa citim ako pred mrchou (som 29DC), uz som aj napisala sestricke mail a odpisala mi ze duphaston mam dalej brat a ked mrcha do piatku nedorazi tak idem na 8:00 na test z krvi a ked nic tak mi poobede pichne vyvolavacku.....ked beham na folikulometriu tak mi meranie BT pride zbytocne....podla folikulometrie to viem presne......

natyi25
26. apr 2011

@katka.gzd jaj tak to ano, folikulometria je presnejšia ako "pocity" 🙂 veľmi Ti držím palce, aby to vyšlo v piatok z krvi 🙂 bolo by to úžasné, keby to vyjde na prvýkrát 🙂 tak tfuj, tfuj, nech MS nedorazí a ty máš v piatok pre drahého prekvapko 🙂

katka.gzd
26. apr 2011

@natyi25 dakujem, no bolo by to uzasne fakt....to by bolo radosti pred vikendom 🙂 a bola by sranda keby si aj ty vpiatok vytestujes tie dve palice, to by sme tehulovali naraz 😵 ze by som nam to dopriala...a este ked sa po IUI aj @leeena_4 prida... 😉 sak mame tu jar, tak by sa patrilo 😀

leeena_4
26. apr 2011

@katka.gzd budu ti držet palečky, aby došlo na to testování z krve a bylo tam HCG 😉 😵

natyi25
26. apr 2011

@katka.gzd jéééé...to by bola veru jar ako sa patrí 🙂 veď nikedy sa aj zázraky dejú 🙂, písala som babám do témy grafy BT, presvedčili ma testnúť ešte dnes poobede, vraj aby som mohla začať brať duphaston, keby sú tam 2 palice...tak dnes idem do lekárne, kúpim test a keď z toho nič nebude, zajtra kupujem pre mm sterilnú nádobu na spermiogram 😉
@leeena_4 držím palce pri IUI 😉

katka.gzd
26. apr 2011

@natyi25 no tak budeme netrpezlivo ocakavat vysledok dneska, silno drzim vsetky palce....... 😉

leeena_4
26. apr 2011

@natyi25 Jé, tak držím pěstičky na testování a dej nám určitě vědět 😉 😵

natyi25
26. apr 2011

@katka.gzd @leeena_4 , určite sa ozvem, hoci tomu neverím, lebo si myslím, že zvýšený testosterón u mňa asi blokuje ovulku. Ale diabetolog mi povedal, že za ten zvýšený testosterón môže IR, tak ja neviem...nikedy je lepšie sa asi ani nezamýšľať 😔

leeena_4
26. apr 2011

@natyi25 jak jsi napsala - neřeš to, stejně to nevykoumáš. Zázraky se dějí 🙂 Počůrej testík a budeš vědět na čem jsi 😉

anksunamonka
26. apr 2011

@leeena_4
@katka.gzd
@natyi25 dievcata, ja som v nedelu dostala MS na 34 DC, to sa nestalo uz asi pol roka (odkedy viem o PCO). Neviem cim to bude, ale beriem FEMI kvapky uz asi 2 mesiace. Myslite, ze zacali zaberat?
A este mi je zvlastne, ze podla grafu BT ovulka bola (ale ci prebehla ako ma tak to neviem), ale proste teplota bola vysoka, ale co mi nejde do hlavy, tak ta lutealna faza ci ako sa to vola trvala strasne kratko.... nejakych 5 dní.... to je dobre?

leeena_4
26. apr 2011

@anksunamonka tý jo, supeeer, to gratuluju! Jinak LF 5 dní je málo, to se vajíčko většinou nestihne uhnízdit, ale to se dá snadno prodloužit duphastonem nebo utrogestanem nasazeným po ovulce. Hlavně že ovulka byla, to je velký úspěch 😉 🙂

anksunamonka
26. apr 2011

@leeena_4 no tak teplota sa vyditelne zvysila, cize daco sa dialo s ovulkou, ale minule trvala lutealna faza tusim 12 dni cize to bolo asi akurat.... No uvidime. Ale urcite nieco nie je v poriadku....... Som vazne zvedava na 3.5. kedy sa dozviem vysledky v CARe zo vstupnych vysetreni....
treba povedat dokimu ze si meriam BT? pripadne mu ukazat grafy?

katka.gzd
26. apr 2011

@anksunamonka no super, MS je vzdy dobre znamenie, ta lutealna je kratucka, mala by byt aspon 2 tyzdne...(za normalnych okolnosti ked sa pocita ze by mala byt ovulka na 14DC je to presne 14 dni) ale ako pisali baby, duphaston to vie pekne predlzit takze to je najmensi problem.....hlavne nech sa buduci tyzden dozviete dobre spravy......

inak ta vasa svadba ako? nejak som nepostrehla datum....tento vikend to je???

leeena_4
26. apr 2011

@anksunamonka to víš, že mu to můžeš ukázat 😉 dost doktorů na BT dá 😉 A z hormonálního profilu se ta chyba (pokud tam nějaká je) objeví a dneska už se dá všechno upravit hormonama 😉

katka.gzd
26. apr 2011

fuha babulky tak na krv nakoniec idem uz zajtra, pise mi sestricka ze doki v piatok nerobi a ze aby sme sa vedeli do stvrtka zariadit, mam sa dostavit zajtra.......tak aspon sa nebudem stresovat cely tyzden.....

natyi25
26. apr 2011

@katka.gzd to je dobrééé, sa mi páči celý tvoj príbeh...najskôr odkladali odkladali a teraz ťa naháňajú 😉 , tak to má byť 😉

katka.gzd
26. apr 2011

@natyi25 heh, no dobrovolne to nebolo, najskor som musela trvat na svojom a tlacit....no teraz uz sa naozaj tesim ze sa nieco deje same od seba....

natyi25
26. apr 2011

@katka.gzd ano, pamätám ako si chcela odísť k inému dokymu a potom sa to pohlo tým správnym smerom...len tak ďalej 🙂

katka.gzd
26. apr 2011

@natyi25 no ja mam dojem ze prave vdaka mojmu planovanemu odchodu k inemu dokimu a vdaka tomu ze moj novy sa s mojim momentalnym poznal a asi s nim hodil rec sa nieco stalo....keby nevidel ze od neho bez problemov odidem tak by sa asi nezobudil......fakt smutne ze dobra starostlivost o pacienta nieje samozrejmostou (a dokonca ani v platenom medicinskom centre)