• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Syndróm P(re)CO? II

23. novembra 2016 
@leena_4 jj, spermigram v pořádku...já jsem dostala ten metformin, clostil a norsthe /nevím jak to je-dlouhý název/ ten na na vyvolání ms...až doberu clostil, tak 12 den mám přijít na ten ultrazvuk...zatím nic víc...na mojí otázku zda se máme pokoušet dál, i pres léky, tak by nebyl schopný odpovědět...zvazuji, ze prejdu do jiného centra
16. dec 2011 o 14:17  •  čaká bábätko, termín má v októbri 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jjolly no jasně, že se pokoušejte :wink: ty léky jsou na podporu ovulace, tak by bylo škoda toho nevyužít, jestli bude :wink:. ale jstli ti nic neřekli, tak bych šla asi jinam fakt. Dobrý doktor je 50% úspěchu :wink:
16. dec 2011 o 14:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
leena_4@ právě, že při tom norsthe...by se nemělo co jsem vycetla...a kdyz jsem to brala u svého gynekologa, tak se mě vzdycky ptal zda nejsem těhotná...tak já už nevím...trochu se bojím, že jinde to bude podobné...nikdy nevím na jakého lékaře narazím...a ty chodís kam?
16. dec 2011 o 14:47  •  čaká bábätko, termín má v októbri 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@jjolly ahá a proč ti to teda dává s polu s léky na růst folikulů, když jsou ti k ničemu..... Změnila bych doktora. Já chodím do pražského Gestu k Polákové a jsem moc spokojená :wink:.
16. dec 2011 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@jjolly pokial mas problem so stitnou zlazou, Femibion nesmies, lebo ten obsahuje jod :wink: ... skus sa s nou o tom poradit... ja mam problem so stitkou, beriem L-thyroxin na znizenu funkciu a vacsinu prenatalnych vitaminov, vratane femibionu mam zakazanych prave kvoli tomu jodu :wink:
17. dec 2011 o 23:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hiva ja som si to s tym jodom tiez mylsela ale potom som na nete citala prave dajaky rozhovor s odbornikom a tam pisali ze babetko potrebuje jod a ze jeho nedostatok moze byt vazny a ze pre zeny co beru thyroxyn nie je nebezpecne uzivat vitaminy s jodom prave naopak, tak sa z toho teraz vyznaj, asi to chce s konkretnym doktorom ale zas aby clovek daco nezanedbal
18. dec 2011 o 23:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@leena_4 já myslím, ze to mám aby se urovnal cyklus a ten další aby se sledovaly folikuly...už jsem z toho blázen...kazdý ríká trochu neco jiného...a můj gynekolog i na stítnou zlázu doktorka jsou az po novém roce, tak se nemám ani s kým poradit:(
@hiva...děkuji za odpověd...ten femibion je to samé jako metformin? ono asi zalezí co kdo má za onemocnení, jak sem vycetla...já mám odebranou stítnou zlázu a zůstal mi jen malý kousek, tak užívám léky letrox 100 a tím, bych měla být zkompenzovaná...tazke vlastne jako v porádku a léky by neměly vadit? si myslím...ale nemůzu to zkonzultovat s mojí doktorkou ani mym gynekologem mají dovolenou, budou az po novém roce...tak uvidíme...snad se to bude dobré...
19. dec 2011 o 08:18  •  čaká bábätko, termín má v októbri 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@bosorkajarka ono asi nie vsetky zeny, co beru thyroxyn maju aj rovnaku diagnozu :wink:... u mna je tam aj nejaka autoimunna tyreotitida, a vraj kvoli tomu nemozem jod.... mne to povedala priamo endoska, takze nemam preco jej neverit :wink:... ved ono potom jod asi prijmam aj v normalnej potrave, a ten asi staci.... ale asi by bolo na skodu brat ho este umely v tabletkach :wink:
19. dec 2011 o 08:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hiva aj ja dufam,že pôjdeš v mojich šlapajach :dizzy_face: dvojičky posluchaju a keď budu aj dalej takí zlatí ako su do teraz , tak šediny mi vôbec nehrozia . prespia nam celu noc, max. s jedným jedením , vôbec neplaču , proste sú úžasní :dizzy_face: take prajem aj tebe :slight_smile: ja si vôbec neviem predstaviť mať jedno babatko :slight_smile:
19. dec 2011 o 09:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@slivocka slivi, ty si číslo :grinning: Na mňa je niekedy aj táto moja jedna baba veľa :grinning: :grinning: :grinning: A to je tiež z tých pokojnejších bábätiek, tiež papá v noci iba raz. Ale @hiva tebe prajem tie vytúžené dvojky, to by bola už iba taká čerešnička na najkrajšej torte. Držím dnes palce a natrpezlivo čakám na správy zo sona :wink:
19. dec 2011 o 10:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
@erickaa no uvidime.... dnes idem na UTZV az o 18:15 :wink: ... neviem neviem, ci budu dvojicky.... ak hej budem stastna ako 2 blchy :slight_smile:... ak nie, aj radost jednej blchy je dobra, nie? :grinning:
19. dec 2011 o 12:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
@hiva hivus potom ale nejako pories s doktormi kyselinu listovu -koli mthfr... nech ti sleduju tu zrazanlivost... u mojho lekara sme vsetky brali femibion,ale ten ma ten jod..ja som aj pichala posledny mesiac-sak vies-ale len "pre istotu"....
19. dec 2011 o 14:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hiva zlatko som hrozne zvedava ako ste dopadli na tom sone :wink: neviem sa dockat :wink: drzim palceee :dizzy_face: :dizzy_face:
19. dec 2011 o 22:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hiva no ja mam prave tiez autoimunitnu thyreoitydu akaždy doktor my potom povedal niečo ine ja som sa totiž začala pyteť ž po porode, lebo som sa prave dostala k tomu rozhovoru a prave ze na slovensku my este davno povedali ze co najmenej jodu, endokrinologicka sa k tomu nijak nevyjadrila agynekologička zas vravela že sa jodu netreba tak vyhybat lobo ze by mohol babatku chybat, tak a nech si z toho potom človek vyberie, čo doktor to iny nazor dakedy už fakt neviem kde je pradva :unamused:
19. dec 2011 o 23:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katkaajurko no prave ja som Leyden heterozygot a sestra tiez a tej vyrazne doporucili Femibion a teda predpokladam ze u mna to bude rovnake, no a co ten jod to by ma fakt zaujimalo co je dolezitejšie :confused:
19. dec 2011 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
caute babule.... takze cakame dvojicky :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ... snad to dobojujeme takto v trojici az do konca :slight_smile: ...
@katkaajurko ... mne femibion endoska zakazala kvoli jodu, ale dostala som acidofolan - cista listovka so zelezom :wink: ....a po 12tt mi gyndos da aj nejake prirodne preparaty.... neviem ake, ale jeho zena je expartka cez cje a prirodnu medicinu, takze asi nieco z toho :slight_smile: .... 5.1. ideme na odbery a mali by sme potom uz dostat tehu knizku :slight_smile:
20. dec 2011 o 09:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@hiva fakt su tam dve! ja odpadnem! no teeeeda super :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tfuj tfuj tfuj

ja som tiez prala aj listovku extra k tomu - len dolezity je ten metafolin brat- bez metafolinu ludia s MTHFr nevedia metabolizovat tu listovku - aj keby sme zjedli cojaviem tri kila zeleniny-telo si z toho nevie nic vziat... tak radsej by som si pytala kontroly zrazanlivosti - istota je istota... aj ked MTHFr je jedna z najlahsich mutacii vobec-vela zien ju ma a ani nevedia a neriesia :wink:
20. dec 2011 o 09:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@katkaajurko ...no jo.... 2 ... sama som tomu neverila :grinning: ... co sa femibionu tyka, tak zatial neriesim ... beriem cistu listovku a tie moje mutacie vtedy hematologicka velmi neriesila.... ja som mala tie naslabsie..... ale tak asi sa tam pojdem k nej objednat na kontrolu nech mam kludne svedomie :slight_smile:
20. dec 2011 o 10:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hiva hej hej-sak ja som tam chodila a ona sa tvarila ze vlastne zbytocne :slight_smile: ALE posledny mesiac mi dala injekcie aj ona :slight_smile: sak ich pootravuj,na to su tam -radsej 10x zbytocne jak neist.... ja by som povedala-ze skor koli tomu - nech to sleduju-koli tomu poslednemu trimestru , inac teda to pichanie nic moc-nezavidim kockam co to musia cele tehu-ja som len mesiac pred a mesiac po a uz som toho mala plne zuby
20. dec 2011 o 10:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hiva gratulujeeeeeeem... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. dec 2011 o 11:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@katkaajurko ... no ved presne tak... po novom roku sa atm isto vyberiem :wink:... ty si tiez chodila do toho narodneho hemofilickeho centra na antolskej, ze?... tam sa objednava alebo staci dobehnut? ... inak s injekciami u mna problem nebude... uz som zvyknuta :slight_smile:... a inak teraz uz aj moj manzel... ma zlomeny clenok a tak uz mesiac poicha fraxaparin :grinning:
20. dec 2011 o 11:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hiva odpadneeem! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Straasne moc gratulujem a zelam vam trom krasne pohodove tehu bez stresov a najma, nech ste zdravi! :slight_smile:
Ja som treti cyklus s clostilom, tak snad jezisko prinesie ovu a potom //. :wink:
20. dec 2011 o 11:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
@mireag serus mire :slight_smile: ... no jo.... zazraky sa deju.... snad to uz doklepeme dokonca..... tentokrat tomu davam vacsie sance.... zatial ukazkove tehu, ani len spinenie nebolo, a to ma posledne tehu sprevadzalo uplne od zaciatku .... tak hadam to fakt vsetko bolo len v tej stitnej zlaze.... uz som nafasovala vyssiu davku L-thyroxinu, takze hadam bude vsetko OK :slight_smile: ... no a tebe drzim palce... pod stromcek prajem ukazkovu ovulku a do noveho roku bublinku v brusku :wink: :slight_smile:
20. dec 2011 o 12:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hiva ano tam som chodila,vzdy som sa najprv telefonicky dohodla -len si vypytaj od gyndosa papier-ze odporuca "sledovat" alebo nieco v tom zmysle :wink: potom ta nemozu odpalkovat,inak to je prijemne oddelenie-vzdy mi pekne vysvetlili co som sa pytala,nic nezanedbali,nedavali zbytocnu liecbu kym nebolo treba - aj to mi vysvetlovala -sak som ti vravela-ze zbytocne pichat cele tehu je nezmysel :slight_smile: staci listovka

dnes pride k nam krsna-mame prvu meninovu "oslavu" adamkovsku (zahajujeme tradiciu) aby nebol ukrateny-bude sa to vzdy tak tyzden dopredu... no tak sa jej chystam povedat :slight_smile: , ty sa mi hlavne drz-vela odpocivaj,nicim sa nezatazuj a vychutnavaj :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. dec 2011 o 14:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hiva uzasne sa tesimmmm, moja zelam, Vam to z celeho srdca :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: pekne sa o seba starajte a verim, ze to zmaknete az do uspesneho konca :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. dec 2011 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky byla některá z vás na drilingu vaječníků?
20. dec 2011 o 16:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hiva Hivuš, gratulujem..nepoznám nikoho, komu by som tie dvojky viac priala :wink: :wink: :wink: Držím palce, nech je všetko, tak ako má byť a užite si ten najkrajší darček na tieto Vianoce.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. dec 2011 o 22:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@hiva supeeer , prajem krasne tehotenstvo, uživaj si to , je to najkrajšie obdobie života, aspon môjho bolo :slight_smile:
21. dec 2011 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte,viete mi niektorá poradiť? Bola som na laparke kvôli PCO,zistili mi nepriechodnè obidva vajcovody,bez endonetriózy a že vajecniky sú v poriadku.neviem či to mám brať ako plus,že to bude v niečom ľahšie pri umelom opl.má niektorá z vás ten istý problém? Neviem teraz či PCO mám kvôli tým nepriechodným vajcovodom alebo sa mýlim?
22. dec 2011 o 07:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@barunka28 mne len nie je jasne, preco nespravili driling vajecnikov? Aby spriechodnili vajcovody.
Ja budem dupkat v januari u gyndosky, ze chcem ist, aj ked ma furt odhovaraju este. Cize Ti neviem poradit, ale tu zienky uz maju skusenosti s tym
23. dec 2011 o 17:54  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok