Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

bosorkajarka
21. jún 2012

@lea1333 a uz si zacala brat clostyl?

lea1333
21. jún 2012

@bosorkajarka som 31dc a cakam na mrchu a ta potvora nechodi 😠

bosorkajarka
21. jún 2012

@lea1333 no jo to znam to vzdy nejhorsi, kdyz clovek chce aby prisla tak nic a kdyz by chodit nemusela tak samozrejme pride presne na cas 😠

lea1333
21. jún 2012

@bosorkajarka presne tak ale nemam ani len naznak ze by bola na ceste 😠 len som podrazdena 😖

carie32
21. jún 2012

@lea1333 ahoj, mne doktorka z Iscaru diagnostikovala PCO, nasadila clostil, prvé IUI ale bohužiaľ neúspešné... no a odvtedy to ide dolu kopcom... samé cysty, už asi štvrtý cyklus... teraz musím čakať na červenú, a ak tam budú cysty znovu tak nasadím HAK na mesiac alebo dva... teraz už neberiem nič.. ani clostil, ani duphaston... a len čakám a čakám... ☹ ☹ ☹

monucka
21. jún 2012

@bosorkajarka to iba taka mala? 😖 Ale nikdy nemozes vediet, ved staci iba 1 jedina spermia, aby ste otehotneli. 😉 A ja sa velmi drzim jednej vety co som citala - kazda zena, co ma maternicu moze mat dieta. Takze aj vam, aj nam a aj kazdej znazilke tu to URCITE VIDE!! 🙂

lea1333
21. jún 2012

@carie32 tak to mi je luto ☹ ja idem teraz na IUI prve tak uvidime aj si bola na laparke ?a mrchu mas bez liekov normalne ?

monucka
21. jún 2012

@lea1333 a nemozes byt tehotna??

carie32
21. jún 2012

@lea1333 moc ti držím palce aby bolo úspešné! ešte som nebola na laparke, doktorka stále čaká kým sa tie cysty stratia... a potom by som mala ísť na laparku.. no a čo sa týka tej mrchy, tak teraz prvý krát som ju mala bez liekov na 29 DC, ale pár dní predtým mi praskla cysta, takže to možno s tým súviselo... teraz som 11 dc, znovu napravo cysta 30mm, naľavo folik 17mm, uvidíme čo sa stane.. a keď mrcha nepríde , musím prísť na vyvolávačku... už som z toho zo všetkého sklamaná a unavená...
a koľko sa snažíte o mimi?

lea1333
21. jún 2012

@monucka tak mozem ale ja neviem ci bola ovulacia pretoze mam ju asi raz do roka a nemyslim ze by som bola tehu 😅

lea1333
21. jún 2012

@carie32 dakujem velmi pekne my sa snazime uz cez 2roky ak neratam minuli rok sa nam podarilo prirodzene otehu ale bohuzial som potratila ☹ a teraz uz rok aj 3mes nic 😠 vy ?

monucka
21. jún 2012

@lea1333 vies co sa hovori - nadej umiera posledna. 🙂 A to, ze si nic necitila, to este neznamena, ze ovu neprebehla a ze nie si tehotna 😉 Drzim palce, tak snad o par dni sa nam budes chvalit, ze na to IUI ani nemusis ist 😉

carie32
21. jún 2012

@lea1333 ach jaj, to ma veľmi mrzí... ale myslím že keď sa vám to už raz podarilo, tak IUI je pre vás veľmi vhodné a myslím že bude aj úspešné. a kedy ti ho budú robiť? do ktorého centra chodíš?
my sa snažíme rok, ak to tak môžem nazvať, lebo ovuláciu som asi vôbec nemávala 🙄 aspoň podľa doktorkiných slov..

lea1333
21. jún 2012

@monucka ha zlata si ale absolutne nad takym niecim nerozmyslam lebo sme ani niak nesnazilkovali 😒 ale tak ako sa hovori niky nevies je pravda ze sme na to absolutne teraz nemysleli a vtedy sa to podari 😀
prsia ma bolia 😉

lea1333
21. jún 2012

@carie32 aj ja od kyretu nema poriadne ovulaciu 😒 chodim do gynfivu v Ba 😉 a ty ?aj dr bnam povedala ze mame vysiu sancu ze sa to podari ale tak uvidime naiak sa na to nespolieham som 31dc cakam na mrchu a zacinam zo stimmulaciou tak ratam tak cca 2tyz zalezi kedy dojde ,´mrcha

monucka
21. jún 2012

@lea1333 Tak to vizera slubne. 😉 A presne jak hovoris, zvycajne to pride, ked to clovek vobec necaka. Tak dufam, ze vam to vyslo 🙂

carie32
21. jún 2012

@lea1333 ja chodím do Iscaru v BA. a mrcha ti chodí normálne načas? v takých normálne dlhých cykloch? lebo ja som niekedy mala 40 aj 60 dňové...

lea1333
21. jún 2012

@carie32 ja mam max 35dc dlhsi som nemala nikdy 😉 zatial teda sbnad ani nebude teraz by mohla prist aj hned 😉

lea1333
21. jún 2012

@monucka uvidime ale nechcem si nic take pripustit preto ,ze uz som to par krat spravila a bola som sklamana tak ze teraz sa na nu tesim a na colist pokukujem 😀

bosorkajarka
21. jún 2012

@carie32 tech cyst tam mas nekolik najednou? ja jsem vzdy mela jenom jednu (stalo se mi to dvakrat), poprve mela pres 3cm podruhe nemela ani dva, ms ani vyvolavacka mi ji nikdy nepraskla, musela jsem jit na punkci cysty (pres cipek me ju odsali - neco jak kdyz odebiraji vajicka na ivf), ale laparoskopie by mela naopak na ty cysty pomoct, rovnou by ti udelali i drilling. Oni ty cysty vetsinou vznikaji z neprasklich folikulu a ty vetsinou neprasknou, protoze neni dostatecny pik LH (proto se dava pregnyl).

veronycka
21. jún 2012

@monucka Ahoj. Vsak uvidime ci pomozu. Na Slovensku mi bral krv a povedal ze to PCO nie je, robil mi aj sono ale nie zvnutra. A o dva dni neskor som sa vratila sem a doktorka vravi ze to je potvrdene ze PCO mam. Dobre nie?
Som v 11DC ale ze by sa nieco so mnou dialo necitim. Ty si citila ze sa blizi ovu?Neviem mam z toho len nervy.

monucka
21. jún 2012

@veronycka Ahooj, tak to mas vazne nejake pestre 😀 Teraz si mozes vybrat komu verit. To je fantazia, ako sa da na dnesnych lekarov spolahnut 😖
Hmmmm..... ako zvykavam mat bolesti v podbrusku, ale ze ci to znaci ovulaciu tak to neviem. Ja som teraz v 27DC. Vcera som si kupila ovu pruzky co tu baby pouzivaju (je to tu za dostat dost lacno) tak od noveho cyklu budem skusat aj to, som zaregistrovana na fertilifyfriend. com, aby som si mohla znacit bazalnu teplotu, mam vytlacene cviky a masaze, ktore zevraj pomahaju; takze ja som pripravena do boja. 😀
Niekedy mam taky pocit, ze ma uz nedeli vela casu od toho, aby som bola mamickou, tak snad sa ten pocit coskoro zmeni aj na skutocnost...

veronycka
21. jún 2012

@monucka Chcela by som mat tolko toho optimizmu ako mas ty. Kde si si kupila ovu pruzky?Ja som si kupila zatial len jedno balenie ale nic.A to s tymi cvikmi som nepocula. Ked mas taky pocit ze sa ti to uz blizi, tak mozno sa nemylis a onedlho budes tehu.Tak drzim palce

monucka
21. jún 2012

@veronycka vies co ked si das do googla ovulation test strips tak ti vyskoci toho vela. Ja som si objednala cez e-bay; 30 testov za £4.20. Predali uz vyse 2000 kusov, tak to asi bude spolahlivy predajca. Ani ja som o tych cvikov nepocula, ale minule som tak googlovala, ze co by mohlo pomoct a to tam vyskocilo, tak si hovorim, ze to vyskusam. Ved uskodit to nemoze,no nie? 😉
Ver mi, ze nie vzdy som pozityvna, ale pokusam sa byt stale usmiata, lebo stres je ta najhosia vec.
Tak snad to vazne coskoro vide. Dakujem, pevne drzim aj ja tebe!!

veronycka
21. jún 2012

@monucka Ahojky. No tak tie cviky si vyhladam. To su nejake pre nas s PCO?

monucka
22. jún 2012

@veronycka Ahoj,
tak pise sa tam, ze to zevraj pomaha,ked nevies otehotniet. Tu je link: www.otehotnenie.sk/post/cvicenie-podla-ludmily-...

veronycka
23. jún 2012

@monucka cauko.O tejto mojzisovej metode som pocula, neviem ci robi zazraky ale mozno pomoze. Uz si zacala cvicit?

monucka
24. jún 2012

@veronycka Hej? No tak neviem ani ja, ale clovek tym nic nestrati. Este som nezacala, cakam na novy cyklus, kt. ako vidim mi pride uz zajtra :(
No co uz, ide sa dalej...

veronycka
24. jún 2012

@monucka Vsak hej, nic nestratis a ublizit ti to neublizi. Ja som v 14DC tak sa snazime a snazime dalej. Ale nezda sa mi ze by nieco prichadzalo, robila som si aj testy ale nic. Som z toho trochu sklamana ale snazilkujeeme.Nedbala by som keby nam to tento cyklus vyslo obidvom. 😀

monucka
25. jún 2012

@veronycka Si zlata... Nam sa to vsak bohuzial tento cyklus zas nepodarilo. ☹ Bola som dost zronena, ale zivot ide dalej. Ja ti budem strasne velmi moc drzat palce aby vam sa to podarilo! Len sup sup na to 😉