Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

zuzuza
15. aug 2012

hihi, no prave nevim jestli trefili je to v prcicich pac jsem byla bez manzela na chate:((, ale prave doktorka rikala v to pondeli ze vidi na uzv ten praskly folik a ze ten je urcite az ze soboty nebo nedele, tak ja fakt nevim:(

harley26
16. aug 2012

Holky, mam všechny příznaky PCO, ale krevní testy v normě, taky to tak máte?? Testosteron sem mela v norme taky ...

belalinda
16. aug 2012

@harley26 ja mam HP tiez dobry, iba AMH je vysoky... Robili Ti testy aj nan? Anti mullerov hormon je ukazovatelom ovarialnej funkcie, jeho vysoke hodnoty potvrdzuju PCO. A PCO krasne vidno aj na ultrazvuku...

harley26
16. aug 2012

@belalinda Ale je lepsi mit AHM vyssi nez nizke ne? Na AHM mi testy nedelali, ale asi si ho necham udelat, samotnou by me to zajimalo ... Na ultrazvuku to prave doktor vidi - mam spoustu malych foliku. No a trapi te treba padani vlasu nebo chloupky?

belalinda
16. aug 2012

@harley26 ani zvysena ani znizena hodnata nie je dobra, ale naozaj je asi lepsie mat ju vyssiu ako nizzsiu 😉 A kedze mas PCO tak ho budes mat urcite vyssi... No vlasy... myslim ze som Ti uz raz na to pisala... Padaju ostosesto 😉 Podla toho kolko mane doma vlasov kade tade by si sa stavila ze som uz holohlava 🙂 Ale nemam pocit ze by mi vlasy redli, len padaju... A chlpky su v norme, rastu rychlejsie, castejsie holim... Ty sa tiez mordujes s tym vypadavanim vlasov?

isabellaa
16. aug 2012

@belalinda
@harley26 fuuha baby, nieco na tom bude, aj mne rychlejsie rastu vlasy, padaju normalne od obdobia, aspon sa mi tak zda. Ale moja kadernicka mi tiez vravela, ze mi nejako rychlejsie rastu.....a musim sa tiez castejsie holit 😉
Ale na rukach, ako to maju niektore baby, ze tmave, viac a dlhsie to nastastie nemam.

bela: uz beriem 2 tbl sioforu a zajtra idem na nakup, potom poslem 😉

belalinda
16. aug 2012

@isabellaa vidis vidis, vsetko nam to pekne zapada! Xixixi
Takze siofor Ti nerobi ziadne problemy? Tak to je uplne super! Tesim sa! Ved Ty budes tehu co chvila! (hor sa na nakupy! :-P)
Ja dnes citim pravy vajecnik, takze tam bude nejaky vacsi folik 😉 Mozno este predsa len tej lsk ujdem 😉
Ja som na nakupy este vobec nemala cas! Buduci tyzden ide drahy na sluzobku tak mozno vybehnem 😉 Uz som zvedava co vyberies Ty 🙂

isabellaa
16. aug 2012

@belalinda a na folikulometriu sa nechystas? Nech ta gyndos pozrie.
Inak, vsimla si si, ze nielen pco mame spolocne ale aj nase nicky: je v nich bela - belalinda, isabellaa 😀 😀 😎

belalinda
16. aug 2012

@isabellaa A este budeme aj naraz tehu :-P
Ja mam pocit ze u mna je folikulometria uplne zbytocna.... Mala som 3 cykly sledovane, chodila som na sono pomaly castejsie ako na velku a nikdy sme z toho nic nevedeli, lebo sa tam nonstop nieco tvorilo tak sme s dokim tipovali ci je to folik alebo cysta.... Endometrium nam tiez nejak nekorespondovala.... A ked sme si boli isty ze ovu bola tak som aj tak neotehotnela...
Pred tou laparkou to uz nebudem riesit... Uvidime co bude po nej 😉 Moj zivot mozeme kludne rozdelit na obdobie tzv pred laparkou a obdobie tzv po laparke 😉

Ty si uz bola na ten HP?

isabellaa
16. aug 2012

@belalinda ale vies, ze tej pripadnej cyste by mohol predist tak, ze by ti pichol pregnyl, keby si mala folik napr:20 mm
a tym aj ovu by bola a nedala by si sancu aby folik prerastol viac ako ma 😉 .
Ale asi to chces nechat uz tak, bolo toho uz dost u lekara...

amh test mi nechcel spravit, ze to v car....aj ked viem svoje a mohol by to poslat do Blavy, to neriesim 😠
No a na HP mam prist, ked budem 3 az 5 dc, ale to asi budeme v Chorvatsku, takze opat nic a potom uz budem tehu 😀 , takze ma to uz trapit nebude 😉

belalinda
16. aug 2012

@isabellaa jasne, to s pregnylom poznam 😉 Tento jeden cyklus nechavam, nech je sam sebou... Dokonca ani ovu testy nerobim (netradicne asi po roku 1x) BT este meriam, bez teplomera v ruke by som hadam uz ani z postele nevedela vstat 😉
V podstate AMH Ti uz moze byt jedno, PCO uz mas tak co viac chciet 😉
Idete na dovolenku? To Vam zavidim! Ja cele leto tvrdnem v praci... Kedy sa chystate?

isabellaa
16. aug 2012

Buducu sobotu vyrazame, uz sa tesim, chceli by sme prejst viacero miest, potom poreferujem.

Idem robit bryndzove halusky - tie ja velmi mozem 😵

Krasny vecer

PS: mozno ta telo fakt prekvapi, ked to nechavas na prirodu a co nevidiet budes cumiet na dve ciarky ako vyorana mys 😀 😀 😀 . To je dobre, treba niekedy vypnut, aj od BT 😉 by si mohla.

belalinda
16. aug 2012

@isabellaa tak parada, hlavne si to uzi! Uplne vypni... 😎
Bryndzakmi veru ani ja nepohrdnem, to je dalsia spolocna vec 😉
Tak tu vyoranu mys si trafila presne! Presne tak by som na tie ciarky cumela! 😀 😀 😀
PS BT uz mam fakt roboticku zalezitost... Ostatne veci zabudam (uzit lieky a tak...) ale BT zmerat, nikdy 😉

saurer
17. aug 2012

ahoj holky, mám dotázek. POdle všech příznaků bych měla i já mít možná PCO. Po vyszaení prášků jsem MS měla asi po měsíci a půl a potom už 4 měsíce nic. Včera jsem byla na vyvolávačce, aby mi mohli vzít krev na testy. Chci se ale zeptat...doktor mi vždy dělá ultrazvuk i vnitřní...jde to PCO z něj zjistit? Právě že vždycky říkal, že je všo OK a že uvidí až co bude v té krvi. Že je to prý záhada 🙂 po mimču už moc toužím a teď nevím, co mě všechno bude čekat :(

belalinda
17. aug 2012

@saurer Ahoj, na ultrazvuku je PCO velmi dobre vidno... Vyzera to ako strasne vela mensich folikulov, casto po okraji, ako perlovy nahrdelnik 😉... Skus zadat do googlu polycisticke ovaria obrazky a budes to tam krasne vidiet 🙂

saurer
17. aug 2012

@belalinda tak to v tom případě by snad dr. nepřehlédl 🙂

mambba
20. aug 2012

@saurer
pozor, syndrom PCO a polycysticke vajecniky su v zasade dve rozne veci. aspon ako to bolo mne vysvetlene lekarkou ( ak som dobre pochopila 😉 )
Ja mam napriklad diagnostikovany syndrom PCO a pritom vajecniky podla lekara uplne ok. syndrom pco som mala diagnostikovany podla priznakov v spojitosti s katastrofalnymi vysledkami hormonalnych testov.

takze vajecniky mozu byt ok ale stale PCOS moze byt.

ak sa mylim, tak ma kludne vyvedte z omylu

saurer
20. aug 2012

@mambba aha, děkuji za informaci. Uvidím, až dostanu po vyvolávačce MS, co uvidí z krevních testů. Už bych ale ráda věděla, co se mnou je a bude 🙂

mambba
23. aug 2012

inak musim napisat pozitivne skusenosti .. beriem sarapis, co je materska kasicka, beriem ho 6 tyzdnov 2 x denne a dosiel mi menzes ako hodinky po 30 dnoch.. co je u mna hraniciace so zazrakom, ani nepamatam kedy tak bolo naposledy.

isabellaa
24. aug 2012

@belalinda ahoj 🙂 vcera v noci bolesti brucha a samozrejme dnes 1dc 😒 , takze dovca bude zaujimava, aj ked dufam, ze mrcha nebude viac ako 3 dni. V utorok som bola u gyndosa, povedal, ze ovu nebola, ja som v nedelu mala strasne pichanie vlavo, ale teraz uz je to jedno, kedze mrcha dorazila. Na nakupoch som nebola, mali sme navstevu synovca a neter, tak som sa im venovala a bolo mi poriadne nanic, ze kedy my uz ☹
Balim na dovolenku, aspon to ma rozptyluje.
A ty ako? Co nove?

belalinda
24. aug 2012

@isabellaa ahoj, to ste mali prazdninarov, ci prisli len na navstevu? No fasa, zasa mrcha... A este aj na dovci... Ale zase to nie je koniec sveta! Dovcu si isto uzijes aj s mrchou 😉 bude viac prebalovania, ale da sa to zvladnut 🙂
Ako lekar vedel ze nebola ovu? Podla sona, alebo test na progesteron?
Ja nic nove, to pichanie co som avizovala (povodne ako bliziacu sa ovu) mam doteraz, len miernejsie... Chcela som preistotu skocit aj k lekarke, len mala dovolenku, tak som si urobila diagnozu sama: cysta, s mrchou zmizne 😉

jasmina232
29. aug 2012

ahojte, som tu nova v podstate poriadne neviem co a ako s tymto hlupym syndromom .. snazime sa o babo ale nejde nam to a mam vsetky priznaky .. ake mate skusenosti ? sa beriem duphaston a siofor a az teraz sa chystamdoktorke povedat nech so mnou skusi nieco urobit aby sa nam vysnivane babo podarilo, mam ale veeeelky strach ze to nevyjde.. schodla som uz 15 kg ale dalej to akosi nejde ...

belalinda
29. aug 2012

@jasmina232 Ahoj, so syndromom nemam ziadne skusenosti, ja mam PCO... Musis mat pevnu volu a predsavzatie ked sa Ti podarilo zhodit 15kg, urcite ak sa do niecoho pustis, tak to zvladnes! Budem drzat palce 🙂

magg424
1. sep 2012

Ahojte dievčatá, rada aby som sa k Vám pridala, vo štvrtok sme boli s partnerom prvý krát v CAR, kde mi po jednom sone doktorka povedala diagnozu syndrom polycystických vaječníkov, zvláštne že som 4 roky navštevovala gynekologa, ktorý nerozumel mojej vynechávajucej/ resp. skoro žiadnej/ menštruácií a stačilo jedno sono v CAR a diagnoza na svete, nehovorím že som nadšená ale aspon si viem o tej diagnoze niečo prečítať a posunuť sa dalej.. sedia na mna všetky príznaky a som dosť zhrozená.
jasmina232 ako sa ti podarilo schudnuť 15kg?

jasmina232
3. sep 2012

@magg424 no hned ako som dostala od lekarky lieky pomaly som sla dole ...mam k pco aj inzulinovu rezistenciu nasadila siofor pri tom som zacala chodnut ale potom mi nasadila liek ktory uz bohuzial stiahli s trhu .. vola sa reductil pri nom som schudla vlastne 30 kg ale ked ho stiahli s trhu to je uz asi dva tri roky som nabrala co si aj nazad ale teraz sa drzim stale na tej istej vahe takze je to lepsie ako bolo ale nie dobre..a Belinda dakujem za povzbudive slova , vazne potesili 🙂

belalinda
3. sep 2012

@magg424 Ahoj, tak vitaj 😉 A co Ti navrhli aky dalsi postup? Vzdy je lepsie ked Ti aspon urcia diagnozu (aj ked nie moc vabivu) ako tapat v neistote a nevedomosti... 😀

magg424
3. sep 2012

@belalinda dakujem , postup zatial žiadny, zobrali mi krv, 25 dc idem na krv opať, potom na 40DC na vyvolávačku a, 3 dc opať na krv, a potom sa spolu s výsledkami objednať na ,,pohovor o výsledkoch,, kde sa dozvieme aj vysledky zo spermiogramu.
Dievčatá chcem sa opýtať, nemali vaši obvodný gynekologovia problém s odbermi krvi, ked ich o to požiadalo CAR? nemám CAR v mieste bydliska a bojím sa či mi lekárka nepovie, aby som isla do CAR aj na odbery, ked už som tam začala ja s liečbou / do CAR som šla bez odporučania lekárky/.

belalinda
3. sep 2012

@magg424 Budem rada ak das potom vediet co Ti navrhuju 😉
Ja som bola na odbery v CAR, ale som si ista, ze keby som prisla za mojou tak mi odber urobi.... Moja to neberie tak, ze ju obchadzam ked navstevujem CAR... Neviem ci tam mozu mat "obvodni" nejake obmedzenia co sa tyka preplacania poistovnou... To by som videla ako jedinu prekazku, inak to je len na pristupe... Ale to naozaj len teoretizujem a mozem sa mylit!
Ved jej skus zavolat a uvidis... Z nosa Ti isto neodrhyzne 😉

jasmina232
3. sep 2012

co znamena ta skratka CAR? mozno vyzeram ako pako hehe ale vsak na to to forum je nie aby sme sa podozvedali co sa da... 😝

lienkalienocka
3. sep 2012

@jasmina232 Centrum Asistovanej Reprodukcie 🙂