Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

roissy
5. okt 2009

Lekar mi dal dnes vymenny listok pre partnera do andrologickej poradne, aby isiel na ten spermiogram a ked ho bude mat, tak lekar bude moct zacat s liecbou podla nasej "potreby", teda problemov. Co dufam, ze si najde skoro cas, lebo vela cestuje a je naozaj velmi zaneprazdneny aj ked je v meste...

mireag
5. okt 2009

tak to je super! 😉 Nech vam to dobre dopadne. 🙂

roissy
5. okt 2009

Dakujem mireag!

hiva
autor
6. okt 2009

ahojte babule....takze ziadne velke veci sa nedeju...dnes mi klesla teplotu a ranny tehu test cisty ako lalia....len ta jedna palica tam svietila....takze najneskor zajtra sa mrcha rozbehne 😉

shaarka
6. okt 2009

hivus, to je dost skoro na pokles pred MS... si myslim, ze sa este dvihne!

mireag
6. okt 2009

caute baby, co bolo dnes s konom...? 😕 Som si myslela, ze len ja mam nieco v robote s PC...

hiva, este nie je nic stratene. 😉

shaarka
6. okt 2009

myslim, ze kazdy sa zlakol, ci mu to zamestnavatel neblokol 😀 a ja som sa zlakla, ze mi kona blokol MM 😀 😀 😀

mireag
6. okt 2009

heeeej, presne toto ma napadlooo. 😀 😀 😀 Si vravim: no a mam po ftakach... 😀

shaarka
6. okt 2009

a ze preco je kriza... bloknut kona na mesiac a hned budu vykony stupat do vysin! 😀

hiva
autor
6. okt 2009

baby, moc tomu neverim.....dnes som videla v hliene uz aj jemne cervene vlakna....takze je to mrcha na spadnutie.....i ked tiez som zvazovala, ze ci by to nemohol byt aj implementacny pokles, ale zda sa mi to velmi neskoro....aj keby nebola ovulka na 18 DC ale trebars az na 20DC, aj tak IP na 9DPO je dost neskoro.....a navyse ma uz 2 dni boli brucho.....takze mrcha jak vysita 😅

mireag
6. okt 2009

hiva, este nehovor hop... Nechame sa s tebou prekvapit, co pride. 🙂

jancos
6. okt 2009

caute baby, sto rokov som tu nebola, ale som na vas myslela🙂 nic nestiham, a ze vraj na materskej sa clovek nudi🙂 moje novinky, pred dvoma dnami som mala taku bolest v lavom vajecniku, ze som nechapala, to som fakt este nezazila, ale som len na zaciatku cykla, tak neviem, co to bolo. dnes ma pichala druha strana, ale to tiez moze byt bohvieco. no ale co fakticky nechapem je , ze uz druhy den mam taky hlien, co som este nevidela, ák ma zrak a mysel neklamu, tak sa zda byt plodny. tazko mi je to posudit, lebo neviem, ci takto ma vyzerat plodny hlien, ale z toho co osom citala, tak mozno aj hej. ale podla grafu to na ovulku nevyzera. myslite, ze si to len nahovaram. skusim pridat graf, ked sa podari. zatial pa
este som chcela, ze hivus, nevadi, aj keby to nebolo hned tehu, aj ovulka je super uspech🙂))

hiva
autor
7. okt 2009

Ahoj Jancos....tak drzim palce, aby to bola predsa len ta ovulka....i ked podla grafu to zatial tak nevyzera....uvidis, ake budu dalsie teploty.

U mna nic nove....teplota stale dole, mrcha zatial neprisla ale brucho bolo non stop.....dufam ze sa v priebehu dneska rozbehne.....inak ma nastve 😠

hiva
autor
7. okt 2009

a este som zabudla graf: http://www.fertilityfriend.com/home/226b42 😅

mireag
7. okt 2009

Dobre ranko, baby. 🙂
Toto je moja teplotka. Uz musim merat poctivo kazdy den, nech to nejako vyzera. 😎
http://www.fertilityfriend.com/home/29b1ac

Ahoj Jancos, stale ta vyzeram a ty nikde. No uvidime, co ukaze teplota. Som zvedava. 🙂 Ja idem v piatok kuknut nasho dr. Jozefa. Ty sa kedy chystas?

Hiva, ale ovu bola a to je uspech. 🙂

hiva
autor
7. okt 2009

ved ja sa nestazujem 😉 ....ja som nadsena z ovulky 😵 ... tehotenstvo ani v tom najlepsom sne neocakavam.... teda v tomto cykle urcite nie 😉

mireag
7. okt 2009

hiva, u mna to bolo minuly cyklus takisto. Prva ovu, ale clovek hned dufa, ze SNAD... 😉
Dufam, ze sa to zopakuje aj tento mesiac. Len ten clostil dost zle znasam... 😖 No nic, musim vydrzat. 🙂

hiva
autor
7. okt 2009

tak tak....vydrzat treba 😉 ....inak uz sa mi spustila mrcha.....zda sa, ze mam LF iba 11 dni ...co myslite, je to moc kratko? 😨

mireag
7. okt 2009

No, ja som sa minule nato pytala Shaarky a vraj 14 je optimalne a 12 sa este da... Tak neviem... 😅

hiva
autor
7. okt 2009

no v podstate je to jedno.....tento cyklus si po ovulke pre istotu nasadim duphaston 🙂

shaarka
7. okt 2009

mire, ako zle znasas clostil? co to znamena?

tatranka111
7. okt 2009

ahojte baby asi potrebujem malú radu......ms vždycky dostávam rano no teraz som dostala okolo 7 večer ale len troška a teraz neviem či to už mam brat ako prvý DC 😒

hiva
autor
7. okt 2009

tatranka....ja som si take pripady znacila ako spinenie a od druheho dna uz MS 😉

mireag
7. okt 2009

Shaarka, ze ma bolia vajecniky je asi normalne, no boli ma hlava a to je dost neprijemne. Preto ho jedavam vzdy poobede, aby som nebola od rana ako tela... 😖

Tatranka, ja ratam vzdy ako si zbadam na wc papieri nieco, ci je vecer alebo rano, lebo ono sa to aj tak hned rozbehne. 😉 Ja to povazujem za prvy den mrchy, lebo nikdy len tak nezacnem spinit. Pocula som teorie, ze pokym dostanes MS do 24:00 ratas ten den ako 1DC. Ina verzia, ze ratas iba do 18:00... 😅
Ja to jednoducho budem ratat tak, ako som to robila roky, lebo to tak aj sedi - 5dni MS. A teplota mi to tiez dokazuje.
Ked idem na UTZ, tak podla dokiho PC mam aj tak o DC menej. Kto sa ma v tom vyznat... 😀

jancos
7. okt 2009

caute, ako sa mate? u mna to ujde, podla grafu sice ziadna ovu, ale nieco sa s mojimi vajecnikmi deje, aspo n to je pozitivne🙂
mire, mrzi ma, ze trpis kvoli clostilu 😢 je to len 5 dni, ked ho beries a je to non-stop alebo len niekedy?
k dr.jozefovi 🙂)) idem asi v piatok, aj ked som chcela uz aj dnes, no zatial vyzera, ze nestiham. kedy ides v piatok, mozno by sme sa tam mohli stretnut. 🙂
prajem vam krasny den.

mireag
7. okt 2009

jancos, no z roboty idem o tretej, tak pred pol by som tam uz mala byt naklusana. 😎 Som zvedava, ci sa daco urodilo. 😅 Az tak netrpim, sem tam doobeda a ked si slahnem poobede, tak ma boli hlava vkuse az do vecera... 😖 Uz sa tesim, ked budem mat tu 3mes. pauzu. 😉
Ja som dnes 9DC. Ty tiez nejako podobne, ze? 😀

roissy
7. okt 2009

Ahojte baby, ja stale pozeram, ze ako vsetko ovladate🙂. Ja zatial neviem vobec nic o tom, co robit, ako sa sledovat a pod... Tento tyzden mam strasne parny, ale snad budeme s partnerom "trenovat" cez vikend🙂.
Co mam sledovat dievcata? Zavisi to len od teploty? Su sance, ze otehotniem aj vtedy, ked mi doktor pichol vyvolavacku?

Krasny den!

mireag
7. okt 2009

roissy, tak vyvolavacku dostanes na menzes. Sluzi fakt len nato, aby si nejaky dostala.
Mozes zacat tym, ze zacnes merat BT. Mala by si takisto chodit na folikulometriu...
Nemusis sa nejako extra sledovat, ale ustrazit si to. Pokial by si bola ucebnicovy pripad, ovu bude 14dc, ale nato sa obsolutne nespoliehaj. Pri PCO treba najprv zistit, ci vobec ovulujes. 😉
Ked ti da teraz vyvalavacku, tak chod na hormonalny profil na 3dc.
Potom chod od 10dc na UTZ, ci dr. uvidi nejaky folik a zisti, aku mas sliznicu. Ja chodievam tak 3x do tyzdna najma okolo dni, kedy ma prist ovu. Bud ti povie, ze nemas ziadny folik, alebo mas a nepraskol... alebo, ze mas ovu. 😉 Okolo 20dc by ti mal tiez zobrat krv. 😉
No a myslim si, ze by si mala dostat naordinovanu klasiku: duphaston, clostibegyt, pregnyl. U nas je najprv najvacsou vyzvou nie //, ale dopracovat sa k ovu. 😉
PCO nie je ziadna katastrofa. 🙂 Clovek si na to vsetko jednoducho zvykne. 😉 Teda, hovorim za seba. 🙂

jancos
7. okt 2009

roissy, nic si z toho nerob, prides do toho. ja osobne som sa snazila 2 roky pri prvom babu, teraz uz rok sa snazime o druhe, tak je to jasne, ze po takom case vie clovek viac ako ked ty zacinas.
mire, skusim tiez prist na pol stvrtu ku dr. tesim sa, ze sa uvidime🙂