Syndróm P(re)CO? II

hiva
3. jún 2009

Tak Vas vsetky vitam v druhom pokracovani nasej diskusie o syndrome PCO....v prvom fore sa podarilo viacerym dievcatam (napriek tejto nie zrovna najprijemnejsej diagnoze) stat sa mamickami. Tak nech taketo uspechy v hojnom pocte pokracuju aj v tejto druhej serii 😉

mireag
7. okt 2009

Jasneeee, som zvedava, co nam obom povie. 😀 A opytas sa ho na clostil, ak by neboli foliky, ci ako? Tusim si vravela, ze od dalsieho cyklu ho chces zacat brat, ci nie? A duph. ides teraz nasadit 11DC? Ja nie, pockam si na ovu. 😉 🙂

hiva
autor
7. okt 2009

roissy...neboj....aj ty sa do toho dostanes....my uz sa snazime 16 mesiacov takze nejake infosky sa na mna uz nalepili 😉 ...konik je jedna velka encyklopedia....pobehas rozne fora a aj na teba sa toho nalepi habadej 😉

urcite by som ti odporucila ten hormonalny profil....aby sa zistilo, s ktorymi hormonmi je problem.....potom liecba zavisi od vysledkov....ja osobne by som nesla hned do klasiky duphaston, clostyl, pregnyl ako ti radila mireag, ale najskor ten hormonalny profil....su to predsa len hormony a ja by som ich nebrala kym by som nevedela na isto, ze ich potrebujem....moje heslo je S hormonami nie su zarty 🙂 ...ale toto je len moj osobny nazor s ktorym viacero bab nesuhlasi....asi som v tomto nejaka divna 😅

no a jednoznacne merat BT ....to je hlavne....napriklad mne to staci bohate...dokonca som nebola este ani na folikulometrii....podla BT spolahlivo zistim ovulku 😉

jancos
7. okt 2009

s clostilom este vaham, mozno este jeden dva cykly a uz asi aj mne dojde trpezlivost 😢 uvidim.

roissy
7. okt 2009

Ahoj hiva a mireag,

no mne lekar praveze zistil, ze ovulaciu vobec nemam. A ako som uz pisala mam vysoky testosteron a D-HAES, k tomu mensia maternica a slaba sliznica. To uz mam potvrdene... A ked je mensia maternica ako mi povedal lekar je problem s donosenim... so mojou sliznicou je este k tomu problem s otehotnenim a teda ani ta vyvolavacka mi asi preto ani nefungovala minule roky... Plus k tomu PCO a sa citim uplne "nepouzitelna"... Co ziadnej zene nedoda na sebavedomi... Aj ked sa snazim vyzerat navonok nejakym sebavedomym a hrdym dojmom, vo vnutry sa citim tak, ze keby spadol spendlik na podlahu tak sa asi rozplacem...

tatranka111
7. okt 2009

tak ja to asi budem počítat tak, že to bol moj prvý den cyklu kedže ja špinenie nemávam.......dakujem za rady 🙂
božeeee nenormálne sa mi čkááá a nič nezaberá aby sa to zastavilo ☹

roissy
7. okt 2009

Akurat sedim v restike na terase a prisiel tu "stary otec" (hoci vyzeral mlado na neho) si sadnut so svojim uzasnym malinkym vnucikom a mala som co robit, aby som sa ovladala... Myslite, ze je to normalne, ze mam take pocity? Pred nejakym casom som sa nad dietatom vobec nezamyslala a zrazu sa to zvrtlo o 180 stupnov...

mireag
7. okt 2009

hiva, jasne, ze som mala na mysli najprv HP a potom lieky. 😉 Ja povazujem UTZ za dost dolezity a pri clostile nutny, lebo ja to proste musim "vidiet" a pocut kolko ma folik a sliznica. Som nato takto zvyknuta. 😎
S BT som zacala az teraz + mam este ovu testy. Mam to podchytene z kazdej strany. 😀 Takze by som nemala nic presvihnut.
A napr. ja som pregnyl nepotrebovala, ale viem, ze zvacsa je takyto postup a niektore baby ho dostanu hned. Bud zaberie alebo nie, ale tak je to asi so vsetkymi liekmi.
Alebo beru baby napr. aj metformin...

U roissy si myslim, ze by na zaciatok ten duph. pomohol, lebo je dobry na sliznicu. 😉
Mne sa urcite osvedcil. 🙂
Roissy, nesmies si to tak pripustat. Je tu nato medicina, aby ti pomohla. 🙂
Neboj, bude dobre, ako vravi moj dr. 🙂

mireag
7. okt 2009

jancos, ved uvidis, co ti teraz povie. Ja budem na UTZ aj buduci tyz, tak som tiez zvedava, co bude... 😅
Ked foliky nebudu, on ti ho da bez problemov a dalsi cyklus mozes zacat. Samozrejme ty nemusis ani citit, ze ho beries. Ale, co som pocula z vedlejsakov su to najma bolesti hlavy... Ale to je u kazdej ine. 🙂 No budeme si v piatok v cakarni drzat palce. 🙂

roissy, jasne, ze je to normalne. Moc sa v sebe nesprtaj, lebo potom to ide na mozog. Tiez mavam niekedy tazke chvilky, ale to proste k tomu zial patri. 😔 Vies to len kratko, ale casom ti bude lepsie, uvidis. 🙂

mireag
7. okt 2009

tatranka, tiez si myslim... Aj ja to tak robim. 🙂

jancos
7. okt 2009

roissy, to je fakt normalne, ze sa tak citi, to je len take obdobie, uvidis, potom pride lepsie.
ako pisala mire, na sliznicu je dobry duphaston, na testosteron mne pomohlo cvicenie, hive zase 3 mesiace s diane, no a ked sa to upravi, moze prist ovu sama, alebo sa jej da dopomoct metforminom alebo clostilbegytom. niekto to vobec neriesi liekmi, niekedy pomoze schudnut a cvicit, fakt je to individualne, asi aj podla toho, v akom stave su vajecniky. neboj prides do toho. naozaj.

roissy
7. okt 2009

Ahoj jancos,
ja praveze sportujem, teda teraz uz nie, ale aktivne som svicila pred casom a teraz si robim dlhe prechadzky po cerstvom vzduchu a beham po schodom🙂. Lebo na moju vysku si myslim, ze chudnut nemusim, lebo tym padom by som sa mohla dostat do stadia, ze to bude este vacsi problem. Ved meriam 173 cm a vazim 58 kil a davam si okrem toho velmi pozor na zivotospravu a vela spanku, aj ked to nie je stale jednoduche, ked robim niekedy aj sto veci naraz🙂).
Budem sa velmi tesit aj ked sa mi to da doporiadku aspon trosku a budem na tehu teste vidiet 2 pasiky🙂).
😵

jancos
7. okt 2009

teda chudnut urcite nemusis🙂 // budu, len trpezlivost, dobry gyndos a vela vela lasky od manzela 🙂

katkaajurko
7. okt 2009

ahojte dievcata..vy mate vacsie skusenosti... dnes som u svojej gynekologicky zaznamenala-ked pri ultrazvuku diktovala sestricke udaje ... ovaria normalnej velkosti s char.PCO.... existuje skratka PCO aj na nieco ine-alebo mam polycisticke vajecniky a nikdy mi to nepovedala? keby som nechodila na konika a nevidela z casu na cas tieto temy-nikdy by som si to nespojila... mam problem otehotniet..ale este mi nerobili PH... meriam si BT a uz mam druhy anovulak za poslednych 6 mesiacov..aj som ootehu -v juni - ale len na chvilu... mam aj nizku sliznicu... som z toho zmatena - nemala by mi to lekarka jasne povedat??

jancos
7. okt 2009

ahoj katka, urcite by ti to mala lekarka povedat, tak sa jej popytaj. inak lekari rozlisuju PCO a syndrom PCO. ked ma niekto len vajecniky s cystami, sem-tam anovulak a hormony v poriadku, tak to je len PCO. pri syndrome PCO sa pridava napr vysoky testosteron, nadvaha, inzulinova rezistencia, vypadavanie vlasov. ale nie kazdy ma vsetky priznaky, v tom je to zamotane. mala by ti urobit HP, aby si vedela, na com si.

jancos
7. okt 2009

inak beries duphaston na tu sliznicu?

sarafortuna
7. okt 2009

Jancos, podobne pocity vo vaječníkoch som mala aj ja... a možes si pozrieť moje grafy.... 🙂

http://www.fertilityfriend.com/home/25fb22

Najprv ma veeeeelmi pichalo v pravo asi na 20DC tak som si myslela, že vari ovula?
A za 6 dní tu bola mrcha - bola som sklamaná ale následný cyklus bol graf jak z knižky...
Mala som pocit, že to tam OBŽiVA a že sa tam niečo deje.
Minulý piatok som bola u nového DR. a ten na ultrazvuku nevidel nič... vraj som PCO ani asi nemala- zla diagnostika...
Ja si myslím, že len boli zvačšené lebo tam bola nejaká "chyba". Beriem 4 mesiace FEMI kvapky - poctivo... Zatial to prikladám tým kvapkách a možno aj tomu, že som v marci zmenila prácu a už robím s manželom v jednom meste...Som viac v pohode, žiadne stresy /takmer žiadne 🙂/.

Najhoršie je, že si namýšlam že sa to už hniezdi... 😢 😢 Tak čudne ma boli v podbrušku... až sa bojím spraviť prudký pohyb alebo sa zohnut... Asi si dam večer "seansu" resp. rozjímanie o tom, že NEVADI ak sa nepodarilo - hlavne je že 2. ovu po sebe....

jancos
7. okt 2009

presne sara, ved ked je ovu, potom pride aj //, tak ci to je teraz alebo o mesiac-dva, to bude aj tak super🙂)ň tesim sa z tebou.

mireag
7. okt 2009

sara, no pekny grafik mas. Som zvedava, ci sa teplotka udrzi. 🙂

katkaajurko
7. okt 2009

jancos - hormonalny profil mi nerobila

teraz som posledne cykly zacala aj strasne spinit a podla BT bez ovulacie a az teraz mi dala duphaston...od buduceho cyklu ho mam brat-teraz uz nestiham,kedze som 26 den cyklu...spytam sa jej na to pco.. aj ked uz som si o tom citala mam aj tie priznaky... nepravidelna menstruacia... chlpky na brade a nad perou... :(

sarafortuna
7. okt 2009

len dufam, že toto nebudú moje posledné 2 ovulácie tohto roku... 🙂

Ja už ani neviem, či patrím do tejto témy alebo nie.... už som si tu zvykla... 😀
2 ovulácie za sebou !!??? to ma daleko od PCO...
Pohladám tému "Zázraky" 😉

Prajem všetkým takého nelogické zázraky...

mireag
7. okt 2009

katka, no myslim si, ze je to dost podstatna info a dr. ti mala povedat... 😅 Ako ho mas brat? 11-25? Lebo u mna sa v takom cykle vobec nic nedialo. Aj teraz som ho nasadila az po ovu. Ale uvidis, ako nan zareagujes. Kazdopadne je dobry na sliznicu. 🙂

jancos
7. okt 2009

sara, presne, to sa hodi, ze zazraky🙂) dve ovu za sebou ale uz nie je nahoda, tak nemyslim, ze by boli posledne. 😀

katka, urcite to treba poriadne vysetrit, horomnalny profil je proste zaklad, ked sa nedari byt tehu. neviem, preco to niektori lekari nerobia automaticky, nechapem...

jancos
7. okt 2009

majte sa pekne, baby, idem cvicit, nech aspon trochu vyskacem, co som dnes pojedla🙂

katkaajurko
7. okt 2009

ja mam brat duphaston 17-27 dve tabletky denne

roissy
7. okt 2009

Dievcata,

inak co znamena, ak mam bazalnu teplotu 37,8?

shaarka
7. okt 2009

roissy, a to si si kedy merala? teraz???
jedna teplota nic neznamena, vyhodnocuje sa cely graf, resp. krivka.
a bazalna teplota 37,8 je teplota choroby, urcite nie bezna poovulacna.
takze tipujem, ze si si teplotu odmerala teraz. 😀

roissy
7. okt 2009

No v tomto skusenosti este nemam, merala som si ju teraz. Kedy je najobjektivnejsie si ju merat?
😔

zuzu1111
7. okt 2009

Holky len jedna otázočka - tú liečbu rôznymi liekmi Clostyl, pregnyl, metaformin a pod. riešite so svojimi gynekológmi alebo v nejakom CARe?
Ja som ešte len na začiatku - pred 2-3 mesiacmi som vysadila HAK, mám problémy s MS, zlý hormonálny profil - mierne zvýšený prolaktín, dosť zvýšený testosterón, nedávno potvrdené aj PCO, idem skúsiť začať merať bazalku, aby som vedela či vôbec mám ovulku...a rozhodujem sa, či to riešiť s gynek. alebo v CARe - lebo doktor z ultrazvuku ma posielal rovno tam. Ale asi skôr by som chcela skúsiť nejakú liečbu najprv s gynekologičkou - len neviem, či bude ochotná 😉

jancos
7. okt 2009

roissy, meraj rano pred tym nez vstanes, vzdy v rovnaku dobu, shaarka alebo niekto ti mozno poslu stranku v cestine, kde to vsetko pisu. ja ta mozem skusit pozvat na fertilityfriend, to je stranka, kde sa da teplota znacit a ono ti potom ukazuje krivku a hodnoti, ci bola ovu, ale da sa to aj bez toho.

zuzu, ja to riesim s gyndosom, viem, ze aj shaarka aj hiva aj mireag to riesili a riesia na gynde, ale ak to chces urychlit, mozes ist aj do caru. poznam babu, co chodila s pco do caru, takze je to zrejme individualne. zalezi aj, ci mas dobreho doktora. drzim palce.

tatranka111
7. okt 2009

roissy najlepšie je merat rano hned po prebudení a malo by to byt vždy v rovnakom čase
teplomer si daj na nočný stolík aby si ho mala vždy po ruke.......nieje dobre vstat a ist po neho to by ti BT už zkreslilo.....možeš merat v ústach pod jazykom alebo v šuške 🙂
Takže pekne meraj celý cyklus aby si vedela ako tvoje telo funguje.....zistíš kedy bola ovu, akú dlhú máš LF a budeš vediet kedy príde mrcha