Trombóza a snažilkovanie

babatko88
12. feb 2014

ahojte maminy, je tu nejaká taká, ktorá má trombózu, otehotnela a narodilo sa jej dieťaťko? Potrebujem nejaké rady a skúsenosti, prosím píšte, ďakujem

luba28
12. feb 2014

@babatko88 moja svagrina ,...bola sledovana od zaciatku tehotenstva ale podrobnosti neviem,...a ma dve deti,...

lucinocka
12. feb 2014

@babatko88 ja🙂 kludne sa pytaj🙂

babatko88
autor
12. feb 2014

@lucinocka ahoj, takto ono vlastne nejde o mňa, ale o sesternicu, akurát že v tej diere kde bývajú nejde internet 😀

ona už jedno dieťaťko má (5 ročného syna) ale chceli by ešte jedno, no a v tehu jej zistili trombózu, pichá si niečo a neodporúčajú jej dieťa, vraj by nemuselo byť zdravé, keďže si pichá lieky...
tak som sa chcela spýtať, že ako si to mala ty? brala si niečo aj pred tehu? aj počas? aj po pôrode? lebo sa bojí kvôli rečiam doktorov, ale keďže má 28rokov, mne sa nezdá, že by to mal byť problém

hviezdicka111
12. feb 2014

@babatko88 fraxiparin? ak ten, ja som si pichala cele tehu a mala je v pohode 🙂

sandrika1986
13. feb 2014

Ja som pri prvom tehotenstve mala hlbokú flebotrombózu, zistili mi ju v 16 tt. Bola som aj hospitalizovaná 2 týždne. Prišlo to všetko nečakane. V ten deň mi gynekológ potvrdil tehotenstvo a večer už ma priateľ viezol na pohotovosť, kde ma poslali najprv na cievne oddelenie a potom som ležala na gynekológii. Trombózu som mala blízko panvy, hrozilo mi, že môžem prísť o bábo, ale našťastie sa to nestalo. Tiež som si potom musela pichať fraxiparin, chodila som na kontroly k cievnemu lekárovi a trombóza mi zmizla mesiac pred pôrodom. Ešte po pôrode mi pichli fraxiparin preventívne. Pri druhom tehotenstve sa mi trombóza už neobjavila, fraxiparin mi už nedávali. Lekárka mi však povedala, že trombóza môže byť aj dedičného charakteru, z mojej blízkej rodiny ju nikto nemal a zo vzdialenej neviem, keď som ju už raz mala tak ju môžem mať znova, môže sa to hocikedy vrátiť.

talia7
4. mar 2014

dakujem babatko88 ze si tu za mna zapojila diskusiu,prosim ak je tu ece niekto s trombozou tak piste vase skusenosti...