Veľmi bolestivá a dlhá menštruácia + poovulačné bolesti

bibi_24
3. aug 2023

Ahojte, nemate nejake rady, ako ste sa (okrem porodu) zbavili extremne dlhej a bolestivej menstruacie. Mam ju aj velmi silnu, prve dni vzdy preteciem aj ked som vkuse na zachode. Lekari mi este nepomohli. Atk by som brat nemala a ani nechcem. Okrem preventicky/ultrazvuku ma na ziadne ine vysetrenie nikdy neposlali. Obcasne mam vraj nejaky polyp ale vraj nic extra na vyberanie zatial. Problemy mam ale uz dlho. Mam 28r.

taktotedanie
3. aug 2023

@bibi_24 vylucena endometrioza?

bibi_24
autor
3. aug 2023

@taktotedanie no kedze ma gynekologovia nikdy na ziadne ine vysetrenie ako obycajna preventivka neposlali, vylucene to asi nie je.

taktotedanie
3. aug 2023

@bibi_24 tak by som sa zamerala na toto..najdite si gynekologa, ktory vas konecne normalne vysetri a posle na dalsie vysetrenia hov aj na vyssie pracoviska
Mate moznost absolvovat aj diagnosticku laparoskopiu

bibi_24
autor
3. aug 2023

@taktotedanie dakujem. Momentalne menim gynekologa, tak sa ho skusim popytat na nieco take ,ale uz mam stres, ze ma odbije :/

taktotedanie
3. aug 2023

@bibi_24 tak ste mali hladat podla recenzii alebo hodnoteni takeho , ktory sa o pacientku aj zaujima

bibi_24
autor
3. aug 2023

@taktotedanie nasla som takeho, ale to aj predtym a nedopadlo to 🙂

vkatush
3. aug 2023

@bibi_24 mne (ešte pred pôrodom) pomohlo železo a magnézium nasadiť. Mala som extrémne zlé krámy (bolesti, horúčky, zvracanie, točenie hlavy, brala som vždy Pčka alebo dovolenku na prvý, niekedy aj druhý deň) a tak zistili, že som nemala takmer žiadne železo v sebe. Keď som ho začala brať, hneď ďalšie krámy som už cítila zmenu.

Minule tu bola diskusia, že nejaké baby odporúčajú Ascorutin, upraví cyklus a možno skráti krámy. Samozrejme veľa vody klasika.

nikolca
3. aug 2023

Ja som mavala menštruaciu 5 dni no riadne silnu až take hrčky zrazenej krvy išli zo mna bola som na preventivke predpisal mi tabletky no neviem ako sa volali no od vtedy ma ide poraziť menštruaciu mam 11dni a nie a nie zastaviť

bibina32
3. aug 2023

@bibi_24 Aj polypy spôsobujú silnú menštruáciu.

janetinka27
4. aug 2023

@bibi_24 ahoj, je tazke najst drgyn, ktory sa bude pacientkou dokladne zaoberat. Presla som viacerymi dr a nikto nenal zauje., dokonca ani v car nechceli vidiet moj menstruacny kalendar, proste vsade len antikoncepcia, teliesko, hysterektomia...
Nasla som si dr (nemam ju ako obvodnu), ktora atk ani teliesko nikdy nepredpisuje a tak je "nutena" riesit cyklus a najst riesenie. Po rokoch krvacania a bolesti sa zrazu nasla liecba, zaujem, sledovanie cyklov atd