Vyšetrenia neplodnosti

bellaluna
17. sep 2017

Zdravím. Rok sa snažíme o bábätko a teraz po roku mi lekár doporučil 3 mesiace merať BT či vôbec mám ovuláciu a keď sa nepodarí, mám prísť a že uvidíme. Podľa BT po 3 mesiacoch myslím, že ovuláciu mám okolo 13 DC. Môžte mi poradiť čo môžem teraz od lekára očakávať, prípadne žiadať? Aké vyšetrenia sú potrebné medzi prvými? Ďakujem

sunflower109
17. sep 2017

Trochu divný postup v prvom rade by ti mal spraviť rozbor krvi na hormonálny profil čo sú tri odbery, prvý na 2-4DC, druhý na stred cyklu a posledný týždeň pred menzesom a tak sa to rieši ďalej, buď laparka, prefuk vaječníkov a tak...ja osobne som teraz vo fáze vyšetrovania hormonalneho profilu tak uvidíme čo bude...mne môj bývalý gyndos ani len krv neodobrali, zmenila som lekára na lekárku a úplne iný prístup

lilyianka
17. sep 2017

@bellaluna boze to co mas za gynekologa? Keby mi povedal,aby som si 3m merala BT a ze sa potom uvidi tak by som ho hned vymenila...mne po roku neuspesneho snazenia urobil horm.profil,vysetrenie na mykoplazmy a ureoplazmy,kultivaciu a mojho poslal na spermiogram..ked uz nemal co dalej pislal ma na dalsie vysetrenia do centra a tam mi teda este par dalsich urobili...
Ked som sa s mojim gynekologom rozpravala o merani BT sam mi povedal, ze len malo zien to vie...inak ja s ovulaciou problemy nemam,mne vzdy aj pri preventivke povedal kedy sa mame snazit

lety17
29. nov 2017

@bellaluna najprv sa vysetruje spermiogram,potom zistuje ci mas ovulaciu ultrazvukom,hormonalny profil pripadne ak endokrinolog,laparoskopia priechodnosti vajcovodov,hematolog a aj reprodukcna imunologia ako posledne vysetrenie

bellaluna
autor
30. nov 2017

@lety17 na šťastie nám nič viac nebolo treba. Stačila tá bazálna teplota aby som zistila kedy je ovulácia. Potvrdil ju na folikulometrii a podarilo sa.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre