Vyšetruje vám gynekologička prsia?

13. nov 2021

Chcem sa spytat, pri gyn prehliadke Vám vyšetruje gynekológ aj prsia? Ja chodím na prehliadky od 16 a v živote mi nevidela prsia ani sa ma na ne nepýtala.
Z bradaviek mam take ako keby výbežky žltej farby, ako keby sa mi rozdrobila bradavka. Je to v poriadku?

zmrzlinka2021
13. nov 2021

kazdy rok mas chodit na sono prsnikov

autor
13. nov 2021

@zmrzlinka2021 vobec nik mi o tom nepovedal, moja Dr to nerieši. To posiela gynekologicka?

ajka0207
13. nov 2021

@zmrzlinka2021 každé dva nie?

zmrzlinka2021
13. nov 2021

@ajka0207 minimalne vseobecna zdravotna poistovna preplaca kazdy rok

zmrzlinka2021
13. nov 2021

ano, odporucaci listok ti da doktora
kolko mas rokov?
kedy si bola naposledy na sone?

ajka0207
13. nov 2021

Určite ti mala kontrolovať prsia, minimálne pohľadom. A v 16 rokoch duplom

ajka0207
13. nov 2021

@zmrzlinka2021 ja som stále tehotná, a vtedy ževraj sa nemá robiť, lebo aj tak to nie je preukazne, tak je možné že som si to s nejakým vyšetrením poplietla a je to každý rok.

autor
13. nov 2021

@zmrzlinka2021 mam 21 a naposledy som bola na prehliadke u nej vo februari

alexandra2468
13. nov 2021

Na kazdej preventivnej prehliadke mi gyn vysetri prsia, pripomenie “samovysetrenie” doma a raz rocne mi da aj listok na sono.

autor
13. nov 2021

@alexandra2468 mne absolútne nic z toho. Asi jej to nabudúce “pripomeniem” ja sama

stanulienkat
13. nov 2021

Ano,vysetruje. Pohladom,pohmatom,usg.

zuzula507
13. nov 2021

Môj absolutne vôbec

anita1978
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sim_simonka
13. nov 2021

Ja chodím na sono. Kým som brala antikoncepciu tak každý rok. Teraz keď neberiem mi vraj stačí ísť každé dva. Výmenný lístok mi dáva gynekolog

simca06022011
13. nov 2021

v tom veku mi vysetroval malokedy, nie pravidelne, nic prijemne lebo bol divny :D Sono vobec... na to som sla ked pohmatom sa nieco nezdalo mne, vypytala som sa tam. Rovnako sono riesila kamoska, bezne sa v 20tke nerobieva podla mna... union ma raz za 2r (ale moze sa aj castejsie, ak to odporuci lekar, ja chodim kazdy rok).
Ak si robis samovysetrenie a nezda sa ti daco, mozes ist k dr hocikedy. Rovnako ak sa ti nezdaju bradavky, nic ti nebrani opytat sa, ukazat a nechat skontrolvoat.

kiki68
13. nov 2021

Mne vzdy vysetruje gyn prsa pohmatom a potom posle na USG. Za mna je to nevyhnutne a dolezite. Moze to zachranit zivot tej zene. Vela zien si to samovysetrenie vobec nevie spravit alebo to flakaju. Od toho je ten lekar, ze to aspon raz za ten rok zachyti ten mozny problem.

ankare
13. nov 2021

Ano, vyšetruje. Aj každý rok chodím na sono pŕs.

mandala77
13. nov 2021

k preventívnej prehliadke u gynekológa patrí aj vyšetrenie prsníkov. Pozri link, VŠZP to má v tabuľke, tu je to viac popisnejšie: https://www.union.sk/preventivna-prehliadka-u-g...

nevenka
13. nov 2021

Ja mam 38 rokov, 3 deti a veru, nikdy mi gynekolog prsia nevysetroval, na sone som bola raz, ked som si nasla hrcku, ale bolo to vlastne nic, same to potom zmizlo. Fakt, asi to budem riesit uz vo svojej rezii a pytat sa na sono. Lebo oni maju v pazi...

mikadooo
13. nov 2021

Mňa posiela každý rok na sono. Nevyšetruje. Ale mám tento rok 40, takže možno každý rok je to až od nejakej vekovej hranice. Neviem. Dlho som bola buď tehotná alebo kojila, tak vtedy ma neposielala. A predtým si nepamätám...

lucia851
13. nov 2021

Mne pri každej kontrole kontroluje qj prsia. To je treba.

zuzanka.zuzu
13. nov 2021

😲 asi by som mala začať riešiť aj ja.... mňa nikdy doteraz nevyšetrovali, ani nikam neposlali. ja že to až tak po 45r... a tu čítam komenty od báb pod 30 😲

janai1
13. nov 2021

Nevysetruje, iba sa pýta ci si robím samovysetrenie, ale každý rok chodím na sono

rooberta
13. nov 2021

Od zaciatku mi vzdy moja byvala dr vysetrovala prsia na preventivke pohmatom a kazde dva roky sono prsnikov, tento rok som zmenila gynekologa a aj ten mi presne tak isto na preventivke vysetril prsia pohmatom a vypisal listok na sono. Podla mna to ma byt standard rovnako ako cytologia. Dozadovala by som sa toho urcite, hlavne sonografickeho vysetrenia.

evkamotka
13. nov 2021

@nevenka treba chodit na sono min kazde 2r. Prevencia je dolezita

evkamotka
13. nov 2021

Baby ale to si sledujte, ved ste dospele. Mna prvy raz na sono poslal moj gyn a odvtedy si znacim v kalendári, kedy sa mam najblizie znova objednať a iniciativne sa na termin objednavam.
Ani k zubarovi na preventivku vas nik neposle, ci? Ani k obvodakovi na preventivku. To si musite vy sledovat a objednavat sa

janaceh
13. nov 2021

Mňa gynekologicka sama posiela na sono pravidelne keď som bola tehotná a kojila tak vtedy nie a kázala mi ze keď prestanem kojiť mam si pýtať lístok a potom na, sono

klip0
13. nov 2021

Ja chodím na sono raz za dva roky ale len od 23r, tak mi povedal lekár že od vtedy je nárok
Stará gynekologicka mi kontrolovala pohmatom aj pohľadom, nový gynekológ nie, len posiela na sono

luccija
13. nov 2021

@zuzanka.zuzu po 40 tke mamograf a dovtedy sono plus pri prevencii pohmatom.
@nevenka ty to nemáš mať v pazi🙂lekárovi to môže byť jedno.

kkovacovak
13. nov 2021

Od asi 20 chodím na sono kam mi dáva výmenný lístok práve gynekologička. Takže ona sama mi robila kontrolu len keď ma prijímala ako novú pacientku. Ďalej to už rieši sonom keďže je zbytočné aby to robila keďže sono ukáže viac ako kontrola hmatom.