Zápcha počas šestonedelia

malicka_mysicka
26. máj 2019

ahojte, som 3 tyzdne po porode a od porodu mam problem s vyprazdnovanim. pocas tehotenstva som ziadny problem nemala. teraz to uz bez cipku nejde. jem susene slivky, marhule, pijem acidko, zarabam si psyllium, 2-3 litre tekutin denne a vobec nic nezabera. len cipok. ma niekto podobnu skusenost? co vam pomohlo? vyriesilo sa to? snazim sa tie cipky obmedzovat na nevyhnutne, teda kazdy druhy den, ale uz z toho zacinam byt z toho zufala ☹

yna1
26. máj 2019

@malicka_mysicka vlaknina ma nie vzdy taky ucinok ako cakame, napriklad mna strasne zapeka kostkove ovocie a aj niektore druhy zeleniny, skus nejest to ovocie a nejedz banany a mozno ani mucne veci...

sta0
26. máj 2019

@malicka_mysicka ahoj, ja keď som mala podobný problém, tak mne pomohla zaječická hořká voda, je to taká "minerálka" veľmi veľmi horká a hnusná, ale pomáha. Môže sa piť aj v tehotenstve tá najnižšia dávka, tak si myslím, že by nemal byť problém aj keď kojíš. Prípadne sa skús spýtať v lekárni, tam sa dá aj kúpiť. Táto voda pôsobí v podstate ako prírodné laxatívum a pri pravidelnom pití, by Ti mala napraviť vyprázdňovanie. Ja som si ju miešala s Bílinskou kyselkou, vtedy sa dala celkom vypiť, nebola tak horká. Obidve sa dajú kúpiť aj bežne v Tescu.

sta0
26. máj 2019

@malicka_mysicka ešte ma napadlo, ak máš doma ľanové semienko, skús si každý deň dať za malú lyžičku čerstvo pomleté, buď si pridaj do jogurtu, alebo aj len tak na lyžičke zjesť. Ale musí byť čerstvo pomleté, nie je dobré ak sa skladuje namleté dlhšie.

jarca1111
26. máj 2019

ja som bola na cipkoch cele sestonedelie 😀 potom to preslo

ciola
26. máj 2019

Ja si myslím, že ti to po šestonedelí prejde ako píše jarca, skús ešte teplú vodu alebo preháňadlo, ale to bude tak isto trápenie :/