Zlé výsledky z biopsie a čaká ma konizácia krčku maternice. Máte s tým skúsenosti?

luckaajurko
27. jún 2019

Ahojte ...mala niektorá z vás zle výsledky z biopsie a musela ísť na konizaciu krcka maternice?mala by som pár otázok

stehli
27. jún 2019

@luckaajurko ahoj čo by si potrebovala vedieť?

123369
27. jún 2019

@luckaajurko aj ja som bola 2x☹️

luckaajurko
autor
28. jún 2019

@stehli prosím ťa ako to prebiehalo mala si po operacii bolesti?a krvácanie koľko trvalo ?aj bolo silne?zlepšili sa ti ďalšie vysledky??

luckaajurko
autor
28. jún 2019

@123369 2x?prečo stále si mala zle výsledky?a ak to 2x nezaberie čo potom?ja sa bojím že mi urobia operáciu a o rok o 2 mi povedia aj tak že mám rakovinu krcka ktorá mi hrozí preto mi idú teraz urobiť tu konizaciu😣

123369
29. jún 2019

@luckaajurko žiaľ, áno, vystrašili ma 2x,mala som teda zlé výsledky hrozne som bola vystrašená,asi to teraz prežívaš aj ty,naozaj som bola z celej situácie na nervy,a zvlášť nikdy predtým som neležala v nemocnici, jedine čo má ukludnovalo bolo že mi povedali že ráno prídem,a ak nebudú komplikácie tak poobede odídem, našťastie tak aj bolo, všetko dopadlo ok a ja som bola šťastná že ma pustili domov,ale mala som teda obrovský strach,celkovo zákrok bol rýchly, bolesť mierna, možno tak ako pri ms a ešte trošku také štipkanie, krvácanie som po zákroku vôbec nemala iba taký ruzovkasty výtok, celý čas som ale mala len intimku,ani neviem koľko asi 2-3tyzdne,a žiadne namahanie,a chodila som často na kontrolu ku svojmu gyn.a presne po roku telefonát z gyn.aby som sa dostavila do ordinácie,a dr mi povedal že výsledky sú opäť zlé,vraj mám nádorové bunky, poviem ti celý svet sa mi tam zrútil,revala som ako sprostá,a tá otázka, že prečo práve ja 🙏😖 a ešte som zabudla podotknúť že po prvom zákroku mi môj gyn.povedal nech sa dám zaočkovať,aj som tak hneď spravila, jedna vakcína okolo 100€ boli 3.No a nešlo mi to do hlavy, ešte som si vravela že škoda peňazí,dr.mi zasa vravel že vakcína zaberie až neskôr,no tak som z hukotom išla čo najskôr sa objednať na zákrok, keďže výsledky boli zlé,aj som teda narukovala, ešte si v nemocnici robili doktory srandu že som mala mať vernostnu zľavu,no otras,mne by sa krvi nedorezali.Opakoval sa teda postup, našťastie zasa bez komplikácií som išla poobede domou.Na kontrole u môjho gyn.asi po tom skončení tohto vytoku za tie 2-3 tyz. si číta tú správu z nemocky a vraví mi že ale mne pri tom zákroku zistili, že som bola v poriadku, že som tam žiadne nádorové bunky nemala,no v tom momente by som od radosti vyskočila 😁 a potom mi tak doma dochádzalo že ako ma zbytočne vystrašili,museli mi spackat už ten výter citoster,alebo z niekým pomilit,čo som sa ja narevala,a už som si predstavovala tie najhoršie scenáre.No ale nebudem ti hovoriť vždy keď idem na kontrolu, strašne sa bojím,toto bolo asi pred 4 a 3 rokmi chodila som každého pól roka na konroli,a teraz už mám aj dcérku,aj toho som sa bála že ako budem mať dieťa,či nebudú problemi, našťastie celé tehu v pohode a bola som asi pred 2 mes.na kontrole a výsledky boli ok, teraz sa len modlím aby sa to nevrátilo,ozaj a ešte ma po týchto zákrokoch poslal dr.na imunológiu a dr.mi predpísala lieky a injekcie ešte na tieto ženské problémy,aby sa mi v tom posilnila imunita.Kludne keby ťa ešte niečo zaujíma napíš, držím ti moc palce.

luckaajurko
autor
30. jún 2019

@123369 😮chúďa si si toho teda zažila 😣...no mne tiež vravel že sa mám po operácii dať zaočkovať tak dúfam že všetko prebehne ok a aj očkovanie bude mať nejaký význam...mám strach veď mám doma 2 deticky čo by bezomna robili??😢tak krvácanie sa teda dalo zvladnut si ma potešila teda lebo od druhého pôrodu mám s tým len problemy...

123369
30. jún 2019

@luckaajurko musíme dúfať že bude všetko v poriadku, mňa veľmi uklidnoval manžel,deti sme vtedy ešte nemali,bola som na prášky,pritom podľa zákroku to vizera byť facka, určite bude, to zvládneš, budem držať palce,kedy ťa čaká zákrok? Očkovanie určite zaberie👍

luckaajurko
autor
30. jún 2019

@123369 o týždeň v utorok ...ani sa nebojím tak zákroku (v januári som bola na čistení poporodnom a je to vraj niečo podobne tak uvidim)ako tých výsledkov aby bolo potom všetko ok a vlastne aj o rok,o dva...a keď si bola po operácii znova na kontrole u lekára tak robil iba star alebo opäť vzorku bral(biopsiu)?

123369
30. jún 2019

@luckaajurko myslím že len ster,ako sa robí tá biopsia? Ale to mi asi nerobil, pamätala by som si to 🤷, áno zákrok je veľmi rýchli

luckaajurko
autor
30. jún 2019

@123369 biopsia je to keď ti vezmú do skumavky vzorku z krcka ..to sa odstikava...

luckaajurko
autor
30. jún 2019

@123369 mne robili najskôr ster a keď boli zle výsledky potom hneď biopsiu na základe tých výsledkov ma poslali teraz na operáciu

123369
30. jún 2019

@luckaajurko hmm,tak to mi nerobil, každopádne budem na teba myslieť,a keď budeš mať chuť a náladu, kľudne sa mi ozvy po zákroku,ako si dopadla ☺️

manamani1
4. júl 2019

@123369 tiez ste mali toto? 0dnes mi to prislo
@luckaajurko
@123369
@luckaajurko
@123369

123369
4. júl 2019

@manamani1 už si nepamätám, či takto presne,ale viem že mi robil kontrolný ster, taký lepší za 20€ ale preplatila mi to poisťovňa,a dokonca si pätam, že som si na tento problém kúpila nejaké vitamíny v lekárni,boli na tento problém,a trošku sa to zlepšilo,ale konizacii som sa aj tak nevyhla☹️

manamani1
4. júl 2019

@123369 a osvtedy mas ok vysledky?

adamar
4. júl 2019

@luckaajurko bola som 2x v kratkom case za sebou,robili mi to ambulantne bez narkozy,ak ta nieco zaujima kludne sa pytaj ,robili mi to cca pred 8 rokmi

manamani1
4. júl 2019

@adamar a uz si ok?

derdia
4. júl 2019

Mne vyšli zle výsledky,veľmi zle výsledky .
.ale dr.mi ešte spravil knips či čo to ,že vystikal z krčka vzorky na histologiu a tam mi vyšlo,že som mala strašne silný zápal ,ktorý menil bunky takže vyzerali ako rakovinotvorné....dal mi ATB z doma aj z hora a je dobre....musím si zaklopať....

manamani1
4. júl 2019

@derdia fiha no super, parada🙂

123369
4. júl 2019

@manamani1 zatiaľ áno, ťuk ťuk ťuk ,tiež už je to pár rokov,ale za každým sa veľmi bojím, že čo bude po čase , aké výsledky 😓

adamar
5. júl 2019

@manamani1 ano chodim na onkogyn kazdeho pol roka a dr. tvrdi,ze to vyzera super aj vysledky su dobre.Mala som vtedy Cin3,posledne predrakovinove stadium,bola som este bezdetna,tak len orezaval,keby som mala deti,tak mi vravel,da mi vsetko vybrat.

luckaajurko
autor
7. júl 2019

@adamar no ja som mala výsledky CIN 2 tak uvidím čo bude v utorok ma čaká operacia hádam to pomôže bojím sa toho mám 2 deťúrence (5r.a 8 mesacne)😣

manamani1
7. júl 2019

@luckaajurko teba kvoli 2ke posielaju na konizaciu? A ja mam medzi 2-3 a mam prist o pol roka.. Zatial neriesia.

adamar
7. júl 2019

@luckaajurko drzim silno palce,zvladnes to a bude dobre,neboj sa,len potom dbaj na pravidelne kontroly

luckaajurko
autor
9. júl 2019

@123369 ahoj no už mám po...už som doma v posteli a dávam sa dokopy...popravde narkoza bola horšia ako cela operacia...dali mi aj nejaký že,,naladovku'no z toho mi bolo najhoršie ako byť mohlo som sa cítila ako po brutal opici...dávali mi 2 infuzky na regeneraciu bo aj málo červených krviniek+Strašne nízky tlak ale už sa zotavujem...dnes mám ešte voľno no zajtra ma chlap pol dňa dofci viac sa mu nedá tak doobeda musím byť s najmenšou doma(8 mes.)A stsrsia 5r.je našťastie u prababky tak som zvedavá ako to dam...dali mi aj nejaku tamponadu dovnútra ze si ju mám vybrat ráno tak uvidím čo bude potom...a kontrola o 3 týždne 👴

luckaajurko
autor
9. júl 2019

@123369 zlý smajlo na konci😁🙈

123369
9. júl 2019

Jeej ahojky, chvála Bohu že už si doma, dúfam že bude všetko bez komplikácií, hlavne je že si doma, že si nemusela ostať v nemocke.No to som teda veľmi prekvapená ako ti zabrala tá náladovka😔 mne ju dali vo forme tabletky a nič zvláštne sa nedialo,mne sa zasa stalo to ,že mi asi dali slabú narkózu a ja som sa zobudila pri čine a dosť to bolelo,ja že, ale ja som hore a hneď mi pichali ďalšiu 🙂 No prosím ťa ak nebudeš musieť ani malú moc nedvihaj,ani nič ťažké, viem že sa to nedá ja mám doma 11 mesačne dievčatko a stále ruky,ale šetri sa ako sa len dá,nevar, nič neuprstuj aspoň týždeň by som sa tomu vyhýbala, ozaj nejaké rýchlovky,a čudujem sa že ti nechali aj tú tamponadu,mne ju vybrali v nemocke pri odchode, neviem teda lebo ešte s takými kliešťami mi to vyberali,no uvidíš, každopádne hrozne moc držím palce, najhoršie máš za sebou,a rýchle zotavenie a zdravíčka najviac želám 😊😘

luckaajurko
autor
10. júl 2019

@123369 ďakujem moc ...za vsetkoo...😚si poklad...budem sa šetriť teda posnažím sa no pri deťoch veď vies...už len aby výsledky dopadli ok a budem spokojna ...uvidím čo ďalšie zas pride 😏🙈

luckaajurko
autor
19. júl 2019

Ženy a ake ste mali krvácanie po týždni po operácií?mne sa zdá že sa mi zhoršilo 😐

123369
19. júl 2019

@luckaajurko ja som mala celý čas len ruzovkasty výtok, vôbec nie čistú krv, nemôžeš mať ms?