Joie Tourist je novinkou apríla 2019, pričom pre rok 2019 získal aj ocenenie Red Dot. Je to ultraľahký, veľmi kompaktne skladný športový kočík s plne sklopným sedadlom akceptujúci tiež ako hlbokú vaničku Ramble, tak aj autosedačky Joie či iné známe značky s koncovkou Maxi-Cosi. Široký je pritom iba 47,1 cm, a po zložení ho niektoré letecké spoločnosti akceptujú ako príručnú batožinu. Skaldanie je zjednodušené aj o fakt, že po jeho odistení sa kočík doskladá prakticky sám. Tourist je tak, ako jeho názov napovedá, výborným spoločníkom na cesty, dovolenky a časté presuny - a to už od narodenia.

Parametre

Typ
športový, dvojkombinácia, trojkombinácia
Hmotnosť (v kg)
5,92
Rozmery v rozloženom stave (vך×d cm)
106 × 47,1 × 83,1
Rozmery v zloženom stave (vך×d v cm)
66,1 × 47,1 × 24,3
Pôvod značky
Veľká Británia
Materiál podvozku
hliník
Maximálne zaťaženie sedadla (jedno dieťa - v kg)
15
Doporučený vek dieťaťa (v mesiacoch)
0 – 36
Otočné sedadlo
Ďalšie parametre

Otázky a odpovede

Dobry den, Joie Tourist ma na nemeckych strankach uvedene, ze ma kolesa z EVA peny, na slovenskych to nieje uvedene... z akeho materialu teda vlastne su? A aky je rozdiel medzi klasickymi penovymi kolesami a kolesami z EVA peny? Vdaka
Ahoj! Kolesá z EVA peny a penové kolesá je prakticky to isté. Penový materiál používaný na kolesá je EVA (EtylénVinylAcetát) pena, čo je typ peny, ktorá je na to určená. Kvalita a výdrž daných kolies a to, či sa do nich zapichávajú kamienky, sú dané jej hustotou, kvalitou prevedenia, hrúbkou penovej vrstvy na plaste a pod.