Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Mamas&Papas Urbo 2

Popis

Mamas&Papas Urbo 2 je druhá generácia high-endového modelu Urbo. Vyšiel v roku 2014. Pevná chrómová konštrukcia je aj napriek robustnejšiemu pôsobeniu ľahká. High-endový dojem dopĺňa kožený detail rúčky a madla. Poťah rúčky je v strede predelený pridaným popruhom na ruku. Kočík sa ti preň len tak ľahko nevyšmykne. Originálne vyplnené kolesá sú umiestnené za sebou. Nie sú vpredu zúžené, ako je obvyklé u väčšiny kočíkov. Po novom sú odpružené aj vpredu, a z konštrukcie ich dokážeš jednoducho odňať. Odľahčená brzda sa aktivuje bez väčšej námahy. Vynikajúce ťažisko uľahčuje ovládanie i dvíhanie na obrubník, takže to zvládneš aj jednou rukou. Výhodou je aj zväčšený a spevnený nákupný košík.

Vylepšené sedadlo je o 5 % viac zaoblené, takže dieťatko bude uložené v ergonomickejšej polohe. Je umiestnené o 2,5 cm vyššie než u pôvodného modelu, stále je však z tých nižších sedení. Sedák môžeš otáčať i polohovať až do ľahu. Pohodlie zaručí výborne výborne polstrovaný poťah, ktorý sa dá pohodlne oprať. Kostra sedadla je elegantnejšia čierna namiesto pôvodnej sivej. Detské madlo je o 7 cm vyššie, takže pri vkladaní ho netreba nutne odklopiť. Hrubšia strieška zatieni sedadlo lepšie, v horúcich dňoch oceníš jej pridané vetranie. Bezpečnosť dieťaťa zaručia vylepšené bezpečnostné pásy. Podložku či fusak vložíš bez námahy, keďže sa tiež jednoduchšie odnímajú. Súčasťou sedadla je integrovaná moskytiéra. Pultík - podnožka na detské nohy dostala zaoblenejší tvar, takže je nielen efektnejšia, ale pri prenášaní aj jednoduchšie uchopiteľná.

Urbo 2 môžeš zakúpiť v hotovom sete, alebo ako športiak s dokúpiteľnými nadstavbami. Dvojková hlboká vanička je na konštrukcii umiestnená o 5,5 cm vyššie. Zaberá o 25 % menej miesta, pritom vnútorný priestor je o 10 % väčší. Na kočík možno pripojiť aj autosedačku pomocou adaptérov. Pláštenku zo základnej výbavy i voliteľný fusak využiješ efektívnejšie, keďže po facelifte sedia a kryjú lepšie.

Urbo 2 vyšiel aj v limitovaných edíciách Dalmatian Spot či Atticus. Limitovanými sú aj dizajnové kolaborácie Donna Wilson či Liberty. Na výber máš naviac špeciálne edície Navy Aztec, Ombre Pewter, či Signature edície.

Modely rady Sola, Zoom a Urbo majú rovnaké kostry sedacej časti aj úchyty. Dokážeš preto medzi nimi vymieňať všetky ich nadstavby, adaptéry, a tiež jednotlivé doplnkové súčasti (madlá, striešky, poťahy).

Parametre

Typ
športový, dvojkombinácia, trojkombinácia
Hmotnosť (v kg)
10,3
Rozmery v rozloženom stave (vך×d cm)
90 × 53 × 83
Rozmery v zloženom stave (vך×d v cm)
83 × 53 × 30
Pôvod značky
Veľká Británia
Maximálne zaťaženie sedadla (jedno dieťa - v kg)
22
Doporučený vek dieťaťa (v mesiacoch)
0 – 30
Otočné sedadlo
Korýtkové sedenie
Ďalšie parametre