Ktorý športový kočík viem zložiť spolu s kolieskami?

Zodpovedané
12. jan 2023

Ahoj,

hľadám športový kočík, ktorý viem zložiť spolu s kolieskami, aby šikovne vošiel do kufra auta. Mám Roan Bass Next a ten sa bohužiaľ skladá zvlášť a je s tým problém.

Chcela by som, aby sa dala sedačka otočiť aj po smere jazdy aj do protismeru. Dôležité je, aby sa dal dať do úplného ľahu.

Našla som Kinderkraft All Road a Kinderkraft Vesto, no veľmi sa mi nepáčia.

Vieš mi poradiť nejaký iný?

Ďakujem

Ahoj,

asi myslíš skladanie konštrukcie s nasadeným športovým sedadlom. Túto funkciu Tvoj kočík Roan Bass Next nemá. Kolesá sa však z konštrukcie dajú odobrať.

Ak správne rozumiem, tak hľadáš športový pokračovací kočík s otočným sedadlom, ktorý je vhodný pre vyšších rodičov a prejde aj nerovnejší terén - mesto, dedinu a zvládne výlety. Odporúčam pozerať kočíky s vyššou nosnosťou športového sedadla. Kinderkraft All Road a Kinderkraft Vesto majú nosnosť iba 15 kg, to je to isté ako Tvoj Bass Next. Ak chceš, aby Ti kočík vydržal do konca kočíkovacieho obdobia, tak pozeraj vyššiu - 22 kg nosnosť.

Pozeráš kočíky určené pre vyšších rodičov, takže takéto kočíky nájdeš aj v odporúčaní odo mňa.

Vyhovovať Ti budú kočíky Moon ReSea S alebo Moon ReSea Sport. Majú rodičovské rukoväte teleskopicky nastaviteľné do výšky 110 cm. Ich sedadlá majú výšku chrbtovej opierky 53 cm, nosnosť športových sedadiel 22 kg.

Pozri si aj cenovo dostupné mestské kočíky Valco Baby Snap Ultra a Valco Baby Snap Ultra Tailormade. Ich nevýhodou je, že sú bez odpruženia. U mamičiek sú však populárne.

Ak by Ti stačila rodičovská rukoväť vo výške 104 cm, tak určite odporúčam priestranný kočík Mamas&Papas Armadillo Flip XT 3. Má 53 cm výšku chrbtovej opierky a celkovú ložnú plochu až 100 cm. Spomedzi vybraných kočíkov je najpriestrannejším.

Podobnými modelmi Flip XT 3 sú aj Mamas&Papas Ocarro a Mamas&Papas Urbo 2.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally