redakcia
28. jún 2017 Čítané 1986x

Chcete si tohtoročnú dovolenku užiť inak, než na pláži? Máte pekné spomienky z detstva na stanovanie s rodičmi a rozhodli ste sa pripraviť podobný zážitok aj svojim deťom? Alebo to bude vaša stanovacia premiéra? Nech je tak alebo onak, na stanovačku s deťmi sa treba poriadne pripraviť.

Výber lokality a kempu

Asi každý už vie, že stan si nemôžete postaviť, kde sa vám zachce, ale len so súhlasom majiteľa pozemku. Preto je najlepším riešením na stanovačku kemping alebo vyhradené miesto – táborisko. Výber najvhodnejšieho miesta závisí od vášho program. Ak si vyberiete kemp v blízkosti kultúrnych alebo prírodných pamiatok, odkiaľ budete podnikať výlety do okolia, počítajte s vyššou cenou a tiež vysokou obsadenosťou.

V mnohých kempoch sú už detské ihriská, malé bazény, dokonca aj detské kútiky, kde vaše ratolesti zabavia animátori. Spravidla sú tu aj možnosti na kúpanie, cyklistiku a ďalšie turistické atrakcie.
Dôležité je zistiť stav sociálnych zariadení a možnosti stravovania. Počet bufetov v areáli ešte nie je zárukou, že sa najete.

Pokiaľ chcete deckám dopriať pravé zálesácke dobrodružstvo, nájdite si osamelé miesto na stanovanie. Takýto adrenalínový zážitok však odporúčame len zdatnejším trampom.

Naplánovanie trasy

Cestu si naplánujte s viacerými prestávkami. Po príjazde do cieľa budete potrebovať ešte sily na stavbu stanu, vybalenie, nafúknutie nafukovačiek, rozloženie matracov… Častejšie zastavenia prospejú vodičovi aj spolucestujúcim.

Výbava

Stan je samozrejmosťou, spacák povinnosťou a karimatka alebo nafukovací matrac neodmysliteľnou súčasťou vášho výletu. Skontrolujte si včas, či sa vaša trampská výbava časom neprederavila, alebo ju nebodaj nenačali mole, či si z nej nespravili hniezdo myši. Stan aj spacák rozprestrite a nechajte voľne presušiť, vyvetrať, nafukovačky nechajte nafúknuté cez noc, aby ste videli, či náhodou pomaly nefučia.
Dobrý tip: Každý člen výpravy si zaslúži vlastný spacák. 

Oblečenie

Pri pobytoch v prírode platí – radšej viac, ako menej. Tak proviantu, ako aj oblečenia. Pripravte sa na to, že aj pri priaznivej predpovedi počasia vás môže zastihnúť nečakaná búrka a vy  zmoknete do nitky a budete sa musieť prezliecť do suchého. Pri dlhšie trvajúcom daždi sa vám veci zas nebudú mať kde vysušiť, okrem toho v kempe aj tak nie je veľa možností, ako si oblečenie vyprať. Takže si zbaľte dostatok ponožiek, tričiek aj s dlhým rukávom, a myslite na to, že noci bývajú chladnejšie, zvlášť pri zemi, na ktorej spite. K plavkám a šiltovkám pribaľte pršiplášte a aspoň deťom gumáky. 
 

Jedlo

Ak sa rozhodnete pre kempingovú stravu, nezabúdajte, že zdravá strava sa v tu veľmi nenosí.  Možno niekde dostanete šalát z dvoch – troch zložiek, ale vrcholom zeleninovej ponuky aj tak býva spravidla len varená kukurica.
Variť si môžete aj sami, či už na ohni, alebo vlastnom variči. V oboch prípadoch sa vám však zíde nôž, doska na krájanie, príbory, misa, taniere a poháre. Zbaľte si aj utierku, hubku na riad a saponát.
Zistite si možnosti stravovania a nakupovania v blízkom okolí, aby ste neboli prekvapení, že po chlieb budete musieť jazdiť niekoľko kilometrov.
POZOR! V niektorých kempoch je zakázané konzumovať vlastné dovezené potraviny!

Osobná hygiena

Okrem obligátneho mydla, zubnej pasty, šampónu a uterákov nezabudnite na toaletný papier, repelent a opaľovacie krémy.  Pri malých deťoch aj na dostatočnú zásobu plienok. Zídu sa vám aj zápalky a baterka, vezmite si do nej aj náhradné batérie. V spoločných sprchách uvítate  gumené žabky na nohy.

Bez základnej lekárničky ani neodchádzajte z domu. Prečítajte si, čo všetko by mala obsahovať, aby ste si dokázali pomôcť v každej situácii

Zábava

Vo vode a na preliezkach je fajn, vaše deti však určite uvítajú, ak sa s nimi zahráte aj vy. Vezmite si lietajúci tanier, lopty, hračky do piesku, knihy, karty… Na dovolenke nie je nič horšie, ako nuda!

Boli ste s deťmi na stanovačke? Podeľte sa o svoje zážitky!
Zážitky so stanom na streche auta vás pobavia v článku Dobrodružstvo menom Slimák od @kmk11

#cestovanie #stanovacka #stanovanie 
Foto: pexels.com, pixabay.som, archív kmk11

Čítaj celý článok
redakcia
26. jún 2017 Čítané 7614x vybrali sme

Nie všetky deti zdieľajú takú radosť z príchodu súrodenca, ako ich rodičia. Niektoré to dokonca ani neskrývajú. 

Keď je v rodine malé dieťa, rodičia majú často obavy, ako prijme svojho mladšieho súrodenca.  Zvyčajne to problém nebýva, ale nájdu sa aj prípady, keď starší potomok svoju nevôľu dáva patrične najavo. No a potom vzniknú takéto vtipné fotky.

                                                    Jedno malé gesto za všetky.

                                Mama, veď si povedala, že ho mám utrieť! Tak utieram!

                        Milý Bože, ďakujem za bračeka, ale ja som sa modlil a šteniatko.

                                                                    Momentka pravdy

                                                Keď budem veľká, budem vizážistka!

                                                            Pohľad, ktorý hovorí za všetko.

                                                 A ďalší všetko vraviaci výraz tváre.

                                                "Tuším sa pokadil, vezmite mi ho!"

                                                    "Toto je to úžasné prekvapenie?"

Máte aj vy podobnú fotku? Dajte do komentárov! :grinning:

#zabava #surodenci #foto

Čítaj celý článok
redakcia
14. jún 2017 Čítané 246x

Pamätáte si, ako ste museli v škole písať krasopisne a nečitateľné slová a vety prepisovať

dovtedy, kým boli napísané úhľadne? Dnes je situácia omnoho lepšia aj preto, že rukopis

nepoužívame tak často ako klávesnicu na počítačoch a displeje na mobiloch. Mnohé deti sa naučia písať paličkovým písmom skôr, než idú do školy. 

Na túto schopnosť nadväzuje práve písmo Comenia Script. Je to písmo, ktoré spĺňa potreby dnešných detí a učí ich písať čitateľne a jednoducho. Vzniklo v Českej republike a jeho autorkou je Radana Lencová. V Čechách prešlo pilotným testovaním a postupne sa začalo presadzovať aj na Slovensku. Je nespojeným písaným písmom, skladá sa z jednoduchej veľkej abecedy, malá abeceda pripomína renesančnú kurzívu. Písmo sa podobá na tlačené písmo, nie je spojité a rozoznávajú sa v ňom veľké a malé písmená.

                                           Ukážka písma comenia script. Zdroj: lencova.eu


Písmo sa osvedčilo aj u detí s poruchami učenia, ktorých stále pribúda. Comenia Script má aj verziu pre ľavákov. Týmto typom písma píšu aj intelektovo nadané deti a takmer všetky deti, ktoré ním píšu zažívajú menej stresu z neúspechu, robia pri písaní menej chýb a pochvaľujú si ho. V súčasnosti prebiehajú školenia pre učiteľov škôl, ktoré sa rozhodli učiť detí písať týmto typom písma.

                   Takto píšu písmom Comenia script prváci.  Zdroj: lencova.eu

Sloboda v písaní odzrkadľuje slobodu vo vzdelávaní. Školy sa môžu rozhodnúť, akými

metódami budú deti učiť a rodičia môžu vybrať školu pre svoje dieťa. Dokonca aj reformné snahy ministerstva školstva presadzujú slobodu vo vzdelávaní. Ministerstvo však rozhodlo, že od septembra musia školy učiť deti písať jednotnými typom písma a to spojitým písaným písmom. Comeniu Script tak odstavili na vedľajšiu koľaj.

                                                                Spojité písmo

Vo štvrtok 15. júna bude prebiehať na desiatkach škôl akcia s názvom Deň husieho brka, zároveň chce podporiť Petíciu za slobodu v písaní, ktorú podpísalo takmer šesťtisíc ľudí. Podporiť jednoduchšie a teda efektívnejšie písanie tak môžete aj vy. 

Čítaj celý článok
redakcia
7. jún 2017
Aký je váš názor na lotosový pôrod?
Zobraz celú správu
(1 fotka)
redakcia
30. máj 2017 Čítané 145x vybrali sme

Vieš o tom, že na Modrom koníku nájdeš aj užitočné, overené a dôveryhodné informácie, navyše doplnené o osobné skúsenosti druhých mamičiek? 

Práve osobné skúsenosti druhých ti dajú informácie, ktoré sa nedozvieš z reklamy, nedočítaš sa v odborných článkoch, nepovie ti ich ani lekár, lebo ani ten najlepší odborník nemá toľko vlastných skúseností. Pomôžu ti vytvoriť si názor, spraviť lepší prehľad, získať viac poznatkov, vyriešiť dilemu...

Aj ty môžeš pomáhať

Zdieľaním vlastných zážitkov môžeš neskôr pomôcť ľuďom, ktorí sa ocitnú v podobnej situácii a hľadajú viac informácií či riešenie - tak ako aj ty kedysi. 

Myslíš si, že nemáš čo povedať? Neveríme, že by sa našla mamička, ktorá nemá čo povedať druhým :slight_smile: Vyjadriť sa môžeš k mnohým témam - snaženie sa o bábätko, tehotenstvo, pôrod, skúsenosť s pôrodnicou, dojčenie, prekonávanie chorôb, výchova detičiek, voľnočasové aktivity...
A s trochou šťastia môžeš teraz za svoju námahu získať aj malý darček. 

Ako na to?

Stačí kliknúť na Wiki Modrého koníka, nájsť si svoju tému a do formulára pridať osobnú skúsenosť.

Zo všetkých pridaných v 22. týždni vyberieme tri, ktoré odmeníme jedným z týchto darčekov: 

Čítaj celý článok
redakcia
25. máj 2017 Čítané 1815x vybrali sme

Najobľúbenejším receptom z bazy je nesporne bazový sirup. Z kvetov tohto liečivého kríku ale pripravíte aj hlavné jedlo, liečivú masť či osviežujúce šampanské.

Koncom mája rozkvitnú biele až bieložlté kvety bazy a aj nevšímavých upútajú svojou charakteristickou vôňou. Baza nie je len obyčajný krík, rastúci už aj na sídliskách. Je to všestranná liečivá rastlina.
Bazový sirup a čaj vynikajúco chutia a osviežujú. Zmierňujú ťažkosti s dýchaním. Majú močopudný účinok, čím pomáhajú pri problémoch s močovými cestami, opuchmi, ako aj telu zbavovať sa toxínov. Zlepšujú pružnosť ciev a jemne znižujú krvný tlak. Dojčiace mamičky poteší, že baza podporuje tvorbu materského mlieka. 

Plody pomáhajú pri bolestiach nervového pôvodu, vyskočenej platničke, bolesti hlavy.

Obklady z listov urýchľujú hojenie modrín, popálenín a rán, sušené zastavujú krvácanie z nosa.

Kôra pôsobí ako preháňadlo.
Bieliace účinky bazy sa využívali pri čistení pokožky a zosvetľovaní pieh.

Kedy zbierať kvet bazy?

Ideálny čas na zber bazových kvetov je vtedy, keď sú kvietky otvorené a najviac voňajú, okvetné lístky nie sú zožltnuté a neopadávajú. Odporúča sa zbierať súkvetia skoro ráno, kým je rosa. Vtedy peľ z kvietkov nevypadáva a tie sú aromatickejšie.

Ako sušiť bazové kvety?

Kvety sušte celé, zavesené na šnúru v tieni alebo rozložené bez stopiek v tenkej vrstve. Dávajte pozor, aby nezhnedli, vtedy stratia svoje liečivé účinky.

Zaujímavosti o baze

 • Kelti si bazový krík vysoko uctievali, pretože verili, že ochraňuje pred zlými duchmi a negatívnou energiou. Kto ho vyťal, vypustil nečisté sily a ak nezasadil nový, stihla ho životná pohroma.
 • Galovia verili, že v kvetoch bazy sa ukrývajú víly
 • Je to krík životných protikladov: Kvety sú biele a liečivé, plody čierne a za surova jedovaté
 • Verilo sa, že baza chráni pred bleskom a ohňom
 • Bazová vetvička pod vankúšom prináša dobrý spánok.
 • Baza prináša šťastie novomanželom.
 • Budúce mamičky by mali pobozkať bazový krík, podľa povery to prináša dieťatku šťastnú budúcnosť

Recepty z bazových kvetov


Bazový ocot

Kilo sušených kvetov zalejte litrom octu a nechajte na teplom mieste lúhovať osem dní. Preceďte cez gázu a využívajte v kuchyni, alebo ako obklad pri podvrtnutiach, opuchoch, výronoch.


Bazový sekt

V štyroch litroch vody rozpustite pol kila cukru a nechajte vychladnúť. Asi 20 bazových kvetov poukladajte do nádoby stonkami nahor a poprekladajte dvoma dobre umytými nakrájanými citrónmi. Zalejte vychladnutou cukrovou vodou, nádobu prikryte gázou a prigumičkujte. Nechajte kvasiť na slnečnom mieste. Raz denne premiešajte a po piatich dňoch ochutnajte, či sekt neoctovie. Bazové šampanské je hotové, keď začne mierne šumieť. Preceďte ho cez gázu alebo kávový filter do fliaš, dobre zatvorte a odložte do chladničky. Pri dlhšom skladovaní občas povoľte uzáver, aby vám bazové šampanské nevybuchlo.
Tip: Fantasticky osvieži s jahodou a mätou

Bazový med

Budete potrebovať približne 60 bazových kvetov, 4 pomaranče, 1,5 lyžice kyseliny citrónovej, kilo kryštálového cukru a liter vody. Kvetom odstrihnite hrubé stonky, dajte do hrnca, zalejte vodou, šťavou z troch citrónov, pridajte kyselinu citrónovú (citrodeko) a jeden ošúpaný pokrájaný pomaranč. Nechajte zovrieť a na miernom ohni povarte desať minút. Nechajte odstáť do druhého dňa. Potom kvety vymačkajte, nálev preceďte a pridajte doň cukor. Nechajte zovrieť a za občasného miešania varte najmenej 1,5 hodiny, kým nehustne. Horúce nalejte do pohárov, zatvorte, otočte hore dnom a nechajte vychladnúť.

Bazový tvaroh

Vymiešajte tvaroh s bielym jogurtom a dochuťte trochou bazového medu alebo sirupu. Podávajte s piškótami, deti neodolajú!
Podobne môžete ochutiť aj plnky do koláčov a zákuskov.

Bazové želé

Asi 25 bazových kvetov zalejte litrom jablkového džúsu a nechajte v chladničke 24 hodín. Kvety vyžmýkajte, nálev zlejte do hrnca. Pridajte šťavu z jedného citróna a želírovací cukor 2:1. Dajte variť, po zovretí varte na miernom ohni asi 5 minút kým nezačne tuhnúť. Horúce nalejte do pohárov, zatvorte, otočte hore dnom a nechajte vychladnúť.

Vyprážané bazové kvety

Pripravte si cesto ako na palacinky, či už sladké alebo slané. Kvety bazy umyte a jemne osušte. Súkvetie chyťte za stonku, namočte do cestíčka a dajte vysmážať. Počas praženia môžete vytŕčajúce stonky odstrihnúť, ak ich necháte, bude jedlo vyzerať exotickejšie.
Tip: Na sladko sú bazové kvety vynikajúce poliate medom alebo javorovým sirupom, prípadne ešte obalené v škoricovom cukre. Na slano ich podávajte so zemiakmi a smotanou.

Liečivá masť z bazových kvetov
Do štvrť kila rozpustenej bravčovej masti pridajte 3 lyžice rozdrvených kvetov. Nechajte postáť 24 hodín, potom masť prehrejte - len do rozpustenia!, preceďte cez plátno a dobre vytlačte. Môžete pridať trochu včelieho vosku pre hustejšiu konzistenciu. Masť je vhodná na pomliaždeniny, výrony, modriny, suchú kožu, suchý ekzém

Nezabudli sme ani na bazový sirup. Receptov naň je neúrekom >>

Mohlo by vás zaujímať aj:  Baza čierna a recepty z nej. Ako pripraviť sirup, lekvár?

A čo pripravujete z bazy vy?

#recepty #baza #bazovy_sirup #bazovy_kvet
foto: flickr, shutterstock

Čítaj celý článok
redakcia
22. máj 2017 Čítané 1628x vybrali sme

Herečka, moderátorka, spisovateľka, módna návrhárka... Ale predovšetkým mamina - Kristína Farkašová porozprávala o tom, ako sa cíti v životnej role dvojmamy, aké sú jej dcéry, aj ako sa dá zvládnuť výchova dvojičiek, navrhovanie odevov, písanie, ambasádorstvo a množstvo ďalších krásnych aktivít.

Ako herečka zahráš bravúrne hocijakú rolu. Tvoje mamičkovské tričká a aj dve knihy svedčia o tom, že si sa úplne ponorila do tejto súčasnej – mamičkovskej. Ako sa ti pozdáva? Je ti šitá na mieru?

Ja som skutočne človek, ktorý sa v princípe všade cíti dobre. A aj keď náhodou nie, vždy podvedome urobím všetko preto, aby som sa cítila. Podvedome sa viem o seba naozaj dobre postarať. Mamou som chcela byť od puberty a vedela som, že to bude absolútny vrchol môjho života. A tak to aj bolo. Som mama a všetky tie veci naokolo sú len voňavé korenie, ktoré prichádzajú spontánne, aby nám bolo ešte lepšie.

Boli tvoje dcérky plánované, či príjemným prekvapením? Pamätáš si, čo ti napadlo, keď si sa dozvedela, že sú dve?

Sú plánované, ale teda priznávam, že dve sme neplánovali. To mi ani nenapadlo a musím povedať, že keď mi pani doktorka oznámila, že sú dve, skoro ma piclo. Dlho som plakala a na záver som skonštatovala, že “budeme mať cirkus”. V šoku som bola poriadne dlho a bola som sklamaná, pretože moje dvojičkové spolumamy mali buď opatrovateľku ubytovanú u nich v dome, aby bola nonstop k dispozícií, druhá dvojičková mama sa presťahovala k rodičom, aby jej pomáhali. A ja som si nič z tohto nevedela predstaviť. Ja som chcela byť mama na plný úväzok a bála som sa, že to s dvoma naraz nebudem zvládať. Riešila som, kde zoberiem peniaze na opatrovateľku. No skrátka, okolie ma vydesilo. Ale nezmyselne. Som mu vlastne vďačná. Lebo oproti tomu, čo hovorili, to bola brnkačka. Bez pomoci, opatrovateliek… Áno, bola som unavená, ale to sú aj jednomamy. Mať dvojičky je to najúžasnejšie na svete. Všetkým odporúčam. čistá krása.

Ohlásili sa skôr, ak si predpokladala. Ako si spomínaš na prvé chvíle po ich narodení?

S radosťou že prežili. S láskou a šťastím. A s dôverou. Od úplného začiatku som im verila, že bude všetko v poriadku a tak aj vďakabohu bolo.

Prvorodičky majú často aj s jedným bábätkom práce vyše hlavy. Ako si to zvládala, keď na svet prišlo nie jedno, ale hneď dve bábätká?

Neviem to porovnať, jedno dieťa som mala len minútu. Bolo to celé pre mňa úplne prirodzené, krásne a prežila som si to úplne naplno. Musím povedať, že sme mali pomerne prísny režim, aby sa nám ľahšie fungovalo, takže skutočne nebol žiaden problém. Ja som sa tešila každú minútu.

Bola si na takej klasickej materskej dovolenke, alebo si už po pár týždňoch zarezávala v práci?

Bola som na úplne klasickej dovolenke a konečne som si začala užívať život naplno a začala som si plniť sny. Do práce som išla každé dva týždne na štyri hodiny a veľmi veľmi výnimočne počas spánku dievčat, medzi dojčeniami. Naozaj som nechcela prísť o čas strávený s nimi. Bohužiaľ som zarábať musela, pretože by sme nevyžili a tak mi napadlo, že zase začnem po nociach maľovať naplno moje Koláčovské tričká, aby som si privyrobila. A začala som po nociach písať blogy, aby som mala trochu psychohygieny. A tričká sa rozbehli ako nikdy, z blogov vznikli knižky a ja som mohla pokojne dovolenkovať skoro tri a pol roka, pretože som si vymysela spôsob obživy, ktorý ma neoberal o materstvo.

Predčasniatok je čoraz viac. Čo by si poradila nešťastným mamám, ktoré dostali do rúk miniatúrne uzlíčky a sú plné strachu o ne?

Nech im dôverujú. A nech dôverujú svojej intuícií. A veľa lásky.

Čo je z tvojho pohľadu na materstve najkrajšie a čo by si najradšej preskočila?

Nenávidim mrnčanie! Ten zvuk! To len začujem a už mi zviera žalúdok. Aaaaaaaaaa! Zošaliem z toho! A čo je najkrajšie? Každý deň asi tisíc situácií a to, že existuje úžasný druh lásky, ktorý nikto bez toho, aby porodil, nespozná.

Dnes sú už dvojičky Ela a Matilda škôlkarky. Ako sa im páči v škôlke?

Veľmi. Majú fantastické učiteľky a úžasných kamarátov s rovnako úžasnými mamami. Sme skvelá partička.

Aké sú? Potatili sa, či pomamili? Sú povahovo veľmi rozdielne?

Sú povahovo absolútne rozdielne. Okrem rodičov vlastne nemajú nič spoločné. Je to poctivý mix oboch rodičov, aj vizuálne aj povahovo.

Kto ti najviac pomáha s deťmi?

Škôlka.

Zašla si si niekedy po radu aj na Modrého koníka?

Nie, nie, veru nie.

Všetci ťa majú zafixovanú ako „ryšavku“ a zrazu je z teba tmavovláska. Vlasy vraj meníme pri veľkých zmenách v živote. Je to tak aj u teba?

To neviem. Skrátka sa mi chcelo s nedievkami cestovať a nefixovať sa na termíny u kaderníčky, kam som musela chodiť každé tri týždne. Tak som si dala svoju farbu, ktorá mi už odrástla a to čo vidíte, sú moje skutočné vlasy. Cítim sa takto oveľa lepšie. Nechce sa mi na seba takto vizuálne pútať, dosť bolo žiarivej pozornosti. Je mi lepšie samej so sebou, prirodzene.

Kedysi si bojovala s depresiou. Pokúša sa ešte niekedy o teba?

Ale samozrejme. Lebo ja som taký precitlivený typ. Ale musím povedať, že už som sa naučila so sebou veľmi kvalitne pracovať. Makám na sebe ako fretka. Občas to ide ťažšie, vtedy cvičím, športujem a hneď je po depke.

Tvoja kniha Som mama zaznamenala medzi mamičkami obrovský úspech. Ako vznikla myšlienka napísať knihu?

Nikdy som nechcela napísať knižku. Písala som len blogy, aby ma nepiclo z materskej dovolenky. Potrebovala som si témy, ktoré sme prežívali, odľahčiť, pozrieť sa na ne inou optikou a bojovať proti tzv. mindžujúcim matkám, ktoré sa stále sťažujú. Ja ako mama, ktorej život detí nebol zo začiatku istý, by som si mindžovať nikdy nedovolila… A tak som začala písať tešivé články o mamovaní. A potom ma oslovili vydavateľstvá a aj keď som sa zdráhala, Ikar ma ukecal. A ja som nekonečne vďačná.

Ako deti rástli, prišla aj druhá kniha – Stále som mama. Môžu sa tvoje verné čitateľky tešiť aj na ďalšie pokračovanie?

Zatiaľ isto nie. Prechádzala som obdobím, kedy som ledva existovala, písať sa mi nedalo. Možno ešte niekedy. Teraz pracujem na iných knižných prekvapeniach. Samozrejme súvisiacich s mamovaním.


Si ambasádorkou mliečneho nápoja na podporu dojčenia, navrhla si k nemu aj špeciálny termohrnček. Podporovala si aj malé tajné ženské radosti či opustené zvieratá. Si mamina dvojičiek. K tomu máš pracovné aktivity – moderovanie, hranie, skúšanie, rozhovory, fotenia, učíš sa texty... Navrhuješ odevy, píšeš knihy, editoriály, články. Na tvojom facebooku aj instagrame to žije. Koľko máš rúk, hláv a koľko hodín má tvoj deň? Nie si naklonovaná? Nemáš dvojča? :relaxed: Ako to stíhaš?

Preboha! Toto je na psychiatriu, keď to čítam. Nehrám a neskúšam, to si treba odrátať. Ako to stíham? Tak, že ma to všetko baví. Som nadšenkyňa pekností, plnička snov a naivná vymýšľačka nových nápadov. Inak rúk mám podľa mňa viac ako dve. O tom som dlhodobo presvedčená. Neviem, či ja nie som chobotnica… a možno mám aj dvojča…schizofrénia? Nie, nie. Naozaj to stíham všetko s láskou a rada. Ale musím priznať, že každé poobedie aspoň chvíľu spím, lebo míňam na život strašne veľa energie.

Vyberáme aj z otázok, ktoré by ti rady položili čitateľky Modrého koníka:

Čo máš na sebe rada a čo robíš, keď nemusíš nič robiť?

Na sebe mám rada, že viem “upliecť z kaka bič”, ako sa hovorí. A keď nemusím nič robiť? Ja musím furt niečo robiť, aj keď nemusím.

Prečo nechceš, aby boli deti so starými rodičmi? (Boris Farkaš si sťažoval v tlači)

To nie je pravda, samozrejme. Ako by som to… Nie sú jednoduché tieto rodinné vzťahy, netreba brať všetko vážne, čo sa napíše.


Môj muž ľúbi tvoje pruhované tričko (Ježiško mu priniesol), ale má pocit, že ho opticky rozširuje. Nevedela by si dať hrubšie tie modré pruhy? Alebo pre ženu napríklad pohrať sa s ich hrúbkou, aby vyformovali mamičkám postavičku ako lusk.

Muž nech cvičí! :slight_smile: Neplánujeme veruže niečo meniť. Ale ďakujeme za tip. A hlavne, každá jedna postavička je ako lusk, či už v pásikoch, alebo bodkách.


Kedy dáš akciu na pásikavé tričká „Som mama“?

Na moje narodky. Výťažok pôjde na predčasniatka. Tak.

Aké číslo má tvoja farba na vlasy?

Moje rodné číslo.

Nepridáš sa k nám na Modrom koníku? Myslím, že by nám to prospelo, trošku si s tebou po večeroch potrkotať.

Ďakujem za ponuku, ale asi si po večeroch budem žiť svoj súkromný život. Potrkotajme na ihrisku, čo vy na to?

Stále máš záľubu v krémoch?

V krémoch na ruky. Áno. Fatálnu.

Čítaj celý článok
redakcia
13. máj 2017
Zobraz celú správu
(1 fotka)
redakcia
7. máj 2017
Priznania matiek 13 fotiek
redakcia
4. máj 2017 vybrali sme
Nenechávajte deti samé so zvieratami :slight_smile: 32 fotiek
redakcia
19. apr 2017
U nás takto pľuhavo .:cloud_rain::snowflake:
A ako u vás?
Zobraz celú správu
(1 fotka)
redakcia
6. apr 2017 Čítané 12846x vybrali sme

Mladučká Shelly Cawley zo Severnej Karolíny sa nevedela dočkať svojho bábätka. Tak ako každá budúca mamička. No dlho očakávaný deň sa zmenil na tragédiu.

Lekári museli pristúpiť k cisárskemu rezu. Maličká Rylan sa narodila zdravá, ale  krvná zrazenina, uvoľnená počas operácie, zablokovala cievu matky a tá skolabovala a upadla do bezvedomia. “Lekári robili, čo mohli. Nebolo však pochýb, že Shelly stratili,” spomína na najťažšie časy svojho života manžel Jeremy. “Ste tak neuveriteľne nadšení, že sa vám narodí dieťa… A v ďalšom okamihu viete, že sa budete musieť rozlúčiť so svojou ženou navždy.”

Zvrat nastal, keď sestrička na sále dostala nápad: “Vieme, že kontakt s matkou má na novorodenca dobrý vplyv, tak prečo by to nemohlo byť naopak?” hovorí sestrička Ashley. Vzali nahé dieťa a položili ho na hruď matky. “Dúfala som, že Shelly bude stále niekde tam, aby mohla cítiť svoje dieťa a jeho srdiečko v nej prebudí materinský inštinkt,” vysvetľuje zdravotná sestra.

Stalo sa ale, čo nikto nepredpokladal. Keď si bábätko ľahlo na mamu, spokojne zaspalo! “Šteklili sme ju, poštipkávali, ale ona spala. Trvalo asi desať minút, kým sa prebrala a zaplakala,” vraví otec Jeremy.  A potom prišlo neuveriteľné. “Monitor srdcovej činnosti začal blikať. Krik malej prinútil Shelly bojovať. Mal som svoju ženu späť!”

Po týždni sa 23-ročná mamička prebrala z bezvedomia a prvýkrát videla svoje dieťatko. “Pozrela som sa Rylan do tváre a pomyslela som si, že je to najkrajšie bábätko na svete. Viem, že si to myslí každá matka, ale my sme mali po tom všetkom špeciálny vzťah,” vraví Shelly po roku od tejto udalosti. “Keď Rylan vyrastie, poviem jej, ako mi zachránila život.”

zdroj: babiesdailynews

Čítaj celý článok
redakcia
30. mar 2017 Čítané 9413x vybrali sme

Do očí bijúci prsník na streche v Londýne mal podporiť britské mamičky, dojčiace na verejnosti. Prekáža im neželaná pozornosť. Slovenky sa s ňou potýkajú tiež.

V Londýne sa dojčiace matky dočkali doslova obrovskej podpory. Neprehliadnuteľným prsníkom, umiestneným na streche budovy, sa agentúra Mother London rozhodla poukázať na stále kontroverznú problematiku dojčenia na verejnosti. “Ťažko uveriť, že v roku 20107 sa britské matky pri dojčení či kŕmení z fľašky stále cítia pozorované a posudzované,” odôvodňujú svoju iniciatívu. Jej zámerom bolo poukázať na slobodu voľby každej matky rozhodnúť sa, kde a ako bude svoje dieťa kŕmiť.

Nepríjemné pohľady a netolerantné reakcie sú dobre známe aj slovenským mamičkám. Považujeme sa za civilizovaný národ, ale taká prirodzená vec ako dojčenie v parku, obchodnom centre či v reštaurácii dokáže stále niektorých ľudí pohoršiť. Alebo dokonca ešte horšie:
Pred niekoľkými rokmi som bola na úrade vybavovať veci. Malá bola už veľmi hladná, tak som sa s ňou utiahla za kvetináč a kojila som. Niekto ma tam zbadal, úradníčky mi nadávali, že keď mám hladné dieťa, mám zostať doma a dokonca som dostala pokutu za pohoršovanie,” spomína nepríjemný zážitok mamička z Modrého koníka.

Sú mamičky, ktoré, aby sa vyhli zbytočným komentárom, sa dokonca radšej utiahnu na toalety. Iné si pocit súkromia vyriešia bavlnenou plienkou alebo špeciálnym oblečením či multifunkčnou šatkou.

Dojčenie na verejnosti je slobodnou voľbou každej ženy. Ak máte pochybnosti, spomeňte si na slová istého lekára, ktorý povzbudzoval mamičky takto: “Kojte vždy a všade. Slušný človek sa diskrétne odvráti a neslušný vám bude čumieť na prsia tak či tak.”

zdroj: motherlondon.com

Čítaj celý článok
redakcia
22. mar 2017 Čítané 3779x vybrali sme
via GIPHY

Hľadáme džokejov, ktorí dokážu osedlať Modrého koníka, vysadnúť a udržať sa v sedle v cvale aj trysku. Keď to ešte vyšperkujú voltížovou zostavou, ujde sa im aj bonus.

Nechápeš, čo? No dobre, trochu sme uleteli :slight_smile: Takže o čo nám ide?

Náš Koník o čosi narástol, zmocnel a tak sme sa rozhodli ho zapriahnuť do koča a možno práve ty sa v ňom s nami môžeš viezť. V prípade, že by si s nami chcela spolupracovať ako externá redaktorka a privyrobiť si tak na príjemné vreckové.


Je jedno, kde bývaš, pretože robiť budeš z domu. Nezakladáme si ani na počte detí, ani na tom, či si na materskej, študuješ, pracuješ, alebo žiješ v mamahoteli. Ani na tom, či už nepíšeš pre niekoho iného - teda pokiaľ nedáš všetkým rovnaké texty.

Záleží nám však na tom, ako vieš písať. Najdôležitejšie je, aby si mala čítavý štýl a ovládala gramatiku. Ypsilony považujeme za božstvo, takže sa k nim náležite správame, no uletená čiarka či ojedinelý preklep nám tlak nejak zásadne nedvíha.

Redaktorské písanie je iné, než blogerské. Mala by si čas na pravidelné prispievanie niekoľko článkov týždenne, sledovanie konkurencie, písanie na zadané témy a vyhľadávanie vlastných tém? Ak áno - výborne! Pošli nám ukážky spolu s pár riadkami o sebe - čo robíš, čo ťa baví, prečo chceš písať na Koníka a prípadne s kým si už spolupracovala na redakcia@modrykonik.sk

Keď ešte nie si úplne presvedčená, že by si to zvládla, čas na rozmyslenie máš do 4.apríla 2017.

Tak a už vieš zhruba všetko na to, aby si začala ťukať do klávesnice e-mail so životopisom, pár motivačnými riadkami a svojimi príspevkami. Posielaj na redakcia@modrykonik.sk do 4. apríla 2017

Čítaj celý článok
redakcia
16. mar 2017 Čítané 4660x vybrali sme
via GIPHY
Rozdiely medzi mužmi a ženami sú vždy vďačným námetom na prekáranie. A keďže zábavy nie je nikdy dosť, nech sa páči, zabav sa!
 • Niektorí muži by aj odišli z domu, len keby sa vedeli pobaliť.
 • Moderné lieky sú hotový zázrak. Vďaka nim sa žena so zápalom pľúc môže postarať o muža s nádchou.
 • Keď varia muži, je to mimoriadne záslužná činnosť. Keď varia ženy, je to bežná domáca práca.
 • Muž si po príchode zo záhrady vždy umýva ruky. Zablatí umývadlo, mydlo, špongiu aj uterák. Je to dôkaz toho, ako usilovne pracoval celé predpoludnie.
 • Muži sa nikdy nepoutierajú predtým, než vylezú spod sprchy. Namočia sa a potom sa len rýchlo zabalia do uteráka – a kúpeľňa vyzerá, ako by sa cez ňu prehnala búrka.
 • Mužská vášeň ku všelijakým mašinkám rozhodne nezahŕňa domáce spotrebiče.
 • Keď navarí žena, muž príde, nahádže jedlo do seba a v lepšom prípade poďakuje. Keď navarí muž, očakáva obdivné komentáre svojho gastronomického diela. Aj keď je to len presolená praženica.    
 • Ktoré sú tri slovíčka, čo muž nikdy nevysloví? „Spravím to teraz.“
 • Pred sobášom je muž schopný zložiť ti k nohám celý život, po sobáši nie je ochotný ani zložiť noviny, čo prečítal.
 • Muži sú ako pľuzgiere. Ukážu sa, až keď je práca hotová.
 • Muž dokáže spraviť všetko, o čo ho žena požiada. Netreba mu to každého polroka pripomínať.
 • Muži vedia, že každá práca má vlastný život. Keby ju skončili, bolo by to takmer to isté, ako keby ju zabili.
 • Keď si sadne pred televízor muž, vidí televízor, aj keby na ňom bola dvojcentimetrová vrstva prachu.

Ale aj tak ich máme rady. Veď sú najlepším ľudským druhom opačného pohlavia :slight_smile:

Zabudli sme na niečo? Čo by si ešte doplnila?  

Čítaj celý článok
redakcia
9. mar 2017 Čítané 26323x vybrali sme

To najlepšie, čo kedy bolo na tému "BIOMATKA" napísané. Nekritizuje, neuráža, negeneralizuje... Veď čítajte. 

Mamičkovských tém sú, zdá sa, plné weby. A ja skrátka furt rozmýšľam, čo, dofrasa, je vlastne tá biomatka.


Mamičkovských tém sú, zdá sa,
plné weby. A ja skrátka
furt rozmýšľam, čo, dofrasa,
je vlastne tá biomatka.

Tá, čo túži po bondingu,
čo so svokrou stojí v ringu,
dieťa pchá do babyšatky,
používa plienky z látky,
čo v pokornej viere žije
vo vesmírne energie,
čo zaháňa strach a muky
rudou šnúrkou kolo ruky?

Alebo tá, čo sa vari
klania Bohu pri oltári,
čo nenosí prsteň zlatý,
ale po zem etno šaty,
v rozpustených vlasoch chodí,
v intimite doma rodí,
či tá, čo si na dve strany
spíše pôrodnícke plány,

chodí sexi oblečená,
deťom dáva dve-tri mená,
čo s dojčením líha, vstáva
(mliečko nie je iba strava),
keď to nejde, nuž bez splínu
zavolá si poradkyňu,
abo to vzdá a sa hladká:
„Veď ja nie som horšia matka!“?

Je to tá, čo od pôrodu
miesto kávy pije vodu,
používa špalda múku,
paru miesto šmaľcu, tuku,
či tá, ktorá víno pije,
varí podľa tradície,
občas spraví praženicu
a nechá si doniesť pizzu,

využíva joga cviky,
menštruačné poháriky,
tá, čo cvičí Pilatesa,
či chodí so psom do lesa?
Tá, čo perie v ekoprášku,
čo bábätku nedá fľašku,
čo v kočíku vozí deti,
na krku má amulety?

Alebo je to tá, ktorá
prudko bočí od doktora,
v komposte si tvorí hlinu,
sadí vlastnú zeleninu,
a hoc je to na ňu veľa,
nezabúda na manžela,
na preliezkach deti honí,
má konto na Modrom koni?

No povedzte, dámy, páni,
kdeže presne je tá latka?
Ktorá z týchto žien či paní
je takzvaná biomatka?

Musí spĺňať všetky body?
Či len zopár? Potom amen.
Komu táto žena škodí,
ten nech prvý hodí kameň.

Chytajte ju! Tu je! Tu je!...
Ľudská mienka je však vratká.
V skutočnosti nejestvuje
totiž žiadna biomatka,

iba naše čudné schémy.
Ach, my virtuálni blázni!
Všetky mamy žijú v tieni
pojmu, čo je celkom prázdny,

a márne si lámu hlavy:
„Aj ja patrím do tej bandy?
Ak áno, čo bontón vraví?
Mám byť hrdá či sa hanbiť?“

Poradím ti iba krátko:
Nebuď hrdá, nehanbi sa.
Buď normálnou dobrou matkou,
a keď letí kameň, kry sa.autorkou je Jana Vinterová)

Čítaj celý článok
redakcia
2. mar 2017 Čítané 13850x vybrali sme

Predtým, než sa dalo pohlavie bábätka určiť sonom, museli sa budúce mamičky spoliehať len na “zaručene overené” metódy, ako zistiť, či im pod srdcom rastie chlapček, alebo dievčatko.

“Nech je to hocičo, len nech je to zdravé,” zvykne sa hovoriť. No každému vŕta v hlave, či kupovať výbavičku ružovú, alebo modrú. Len máloktorí rodičia sa chcú nechať prekvapiť, väčšinou spolu s lekárom zvedavo pozerajú na ultrazvuk a snažia sa rozlúštiť, čo to bude. Než však prišli moderné metódy, museli sa tehotné spoliehať len na tradičné predpovedanie pohlavia so šancou na úspech 1:1. A tak počítali tep, cikali na zrno, sledovali jedálniček, bradavky, vlasy…

Jééj, ty si opeknela!

Pokiaľ túto vetu počúvate čoraz častejšie, chystajte sa na príchod malého chlapíka. Extra dávka testosterónu vraj spôsobuje, že vlasy sú lesklejšie, nechty pevnejšie, pleť žiarivejšia. Dievčatká uberajú matkám na kráse, lebo si ju kradnú pre seba.

Ako mu bije srdiečko?

Jeden z najsilnejších pocitov počas tehotenstva zažíva žena vtedy, keď počuje biť srdiečko svojho drobčeka. Vraj keď bije frekvenciou viac ako 140-krát za minútu, bude to dievča. Pod 140 je to srdce chlapca.

Držte si nosy, chceme vedieť, čo to bude!

Túto metódu skúšajte, len keď budete zaručene sami. Veď čo keď zafunguje? Zjedzte strúčik cesnaku. Ak budete smrdieť na sto honov, v brušku vám rastie chlapček. Keď nebude cítiť nič, je to dievča.

Čo prezradia bradavky?

Prsia počas tehotenstva menia tvar aj farbu. Stmavnutie bradaviek má signalizovať, že z nich bude piť chlapček. Keď sa farba nemení, porodíte dievčatko.

Býva ti zle? Môže za to dievča!

Ranná nevoľnosť zvykne po prvom trimestri ustúpiť, no sú ženy, ktorým prejde až po pôrode. Za ťažké ranné stavy pripisujte zodpovednosť dievčatku, chlapci svoje maminy nezvyknú takto trápiť.

Pokus s čističom odpadov

Je až neuveriteľné, že by čistič odpadov dokázal predpovedať pohlavie bábätka. Metóda pochádza z krajiny neobmedzených možností a Američanky to skúšajú takto: Dve polievkové lyžice čističa zmiešanú s pár mililitrami ranného moču. Keď toxická zmes prestane dymiť a zhnedne, bude to chlapec. Ak zostane bez zmeny farby, bude to dievča. 

Nikde sa však nehovorí o tom, čo to bude, keď zmes nadobudne inú farbu. Navyše je tento vysoko toxický pokus relatívne nebezpečný.

Test so sódou bikarbónou

Menej nebezpečný je test s jedlou sódou. Do jednorázového pohára dajte 2 - 3 lyžice sódy bikarbóny a nalejte na ňu pár mililitrov ranného moču. Ak zmes šumí, je to chlapec. Keď nepríde k žiadnej reakcií, bude to dievčatko.

Bruško, bruško, čo sa v tebe skrýva?

Jedna z najznámejších predpovedacích metód je určovanie pohlavia podľa tvaru bruška. Špicaté, vysoké skrýva dievča, guľaté zas chlapčeka.

Kyvadlový test

Možno ste už o ňom počuli. Obrúčku uviažete na nitku, budúca mamička si ľahne na chrbát a vy držíte šnúrku s obrúčkou nad jej bruchom. Keď sa začne hojdať do strán, je to chlapec. Keď začne krúžiť, bude to dievča.

Extra nepresný test

Aj z tváre sa dalo vyčítať, čo sa narodí. Zaguľatená tvár patrila čakateľke dievčatka, tehotné ženy s úzkou tvárou mali mať chlapčeka. K tejto metóde sa vyjadrila aj lekárska komunita ako k extrémne nepresnej, keďže tvár väčšiny tehotných žien sa zaguľacuje vplyvom priberania a zadržiavania vody.

Slané dcérky, sladkí synovia

Na čo máte chute? Neodoláte zákuskom, čokoláde, crosissantom, kokteilom? Kupujte modré dupačky. Pokiaľ likvidujete zásoby lupienkov a soletiek, nakupujte v oddelení pre dievčatká.

Náladová metóda

Náhle zmeny nálad podľa našich pramatiek spôsobovala zvýšená hladina estrogénu a ženských hormónov. Náladové tehotenstvo by malo skončiť pôrodom dievčatka.

Vysnívané dieťatko

Keď sa vám sníva, že vám bocian priniesol dievča, bude to chlapček. A naopak.

Viac babských metód, ako aj osobné skúsenosti mamičiek sa dočítaš vo WIKI >>

#zabava
#tehotenstvo
#pohlavie

Čítaj celý článok
redakcia
22. feb 2017 Čítané 2216x

Ak si našou facebookovou kamoškou, môžeš sa zapojiť do súťaže o chutné čokoládkové chrumkanie. Stačí fakt málo:
Pod facebookový status so súťažou (nájdeš tu =>) napíš, čo najradšej raňajkuješ.
Potom počkaj do piatka 24.2., keď niekedy po 12:00, teda po skončení súťaže, vyberieme víťaza. To je celé. Klikaj sem a možno sa na teba usmeje chrumkavé čoko-ládovanie :slight_smile:

Čítaj celý článok
redakcia
Správa bola zmenená 22. feb 2017 vybrali sme
Rozhovor s Kristínou Farkašovou

Milé koníčkarky,
pripravujeme pre vás rozhovor s maminou, herečkou, moderátorkou, spisovateľkou, módnou návrhárkou... no proste s Kristínou Farkašovou (na fotke ešte s "pôvodnými" vlasmi :slight_smile: )
Čo by ste sa jej chceli opýtať? Napíšte otázku do komentu a my ju Kristíne posunieme. Smelo do toho! :wink:
Zobraz celú správu
(1 fotka)
redakcia
21. feb 2017 Čítané 27760x vybrali sme

Speváčka Tina sa vyznala zo svojich pocitov, ktoré prežívala po tom, čo jej syn prišiel na svet skôr, než všetci očakávali. "Nemám právo nikomu hovoriť, čo má robiť, len opíšem svoju skúsenosť," prihovára sa svojim fanúšikom. Jej inšpirujúce slová sú dôkazom, že je to silná žena, ktorá vie, že slzy a sebaľútosť v ťažkých chvíľach veľmi nepomôžu. Namiesto toho je lepšie "prijať to s láskou a ďakovať za nové možnosti," ako píše vo svojom statuse. Ten venovala všetkým mamičkám, ktoré by sa raz možno ocitli v podobnej situácii. 

Prvorodený Leo pripravil svojej mame Tine poriadny šok. Narodil sa predčasne. Po štyroch rokoch si dnes už mamička dvoch detí na svojom instagramovom profile zaspomínala na to, čo by nemala zažívať žiadna žena. 

"Toto je niekoľkotýždňové predčasniatko. Akútna sekcia, inkubátor, prístroje, transport do inej nemocnice, pľúcna ventilácia, kŕmenie cez hadičku do žalúdka.

Nemám právo nikomu hovoriť, čo má robiť, len opíšem svoju skúsenosť. Žiadna panika, stresy, kolapsy, psychózy, ľútosť, opúšťačky, plač, strachy, sebaľútosť podľa mňa nikdy nikomu nepomohli... prijať to s láskou a ďakovať za nové možnosti," píše v statuse, venovanom mamám, ktoré možno raz budú v podobnej situácii, ako ona.

"Ideálna situácia na sebapoznávanie. Namiesto plaču som s ním na diaľku hovorila. Samozrejme, úplné sprostosti (napríklad, že “brácho, to si sa namotal, lebo ja nemám pre teba ani postieľku a neviem, či Šebová už bola doriešiť kočiar, plus celý svoj životopis, ak by mu náhodou na reinkarnačnom nedodali všetky podklady ku kauze matka). 

Dnes je z týpka najväčší čávo. Vyspelý, múdry, kreatívny, láskavý, vnímavý, šikovný a empatický. Nič sa nedeje len tak. Predčasniatka, rulezz... (Kým dorástol do prvých najmenších vecí, mal asi tak 3 mesiace :slight_smile:)“ 

Zdroj: instagram tinaslovakia

Prečítajte si, čo by ste mali vedieť o predčasnom pôrode

#predcasniatka
#predcasny_porod
#materstvo

Čítaj celý článok
redakcia
14. feb 2017
Zobraz celú správu
(1 fotka)
redakcia
13. feb 2017 Čítané 4522x vybrali sme

Nič nie je upokojujúcejšie

Nič nie je liečivejšie

Nič nie je príjemnejšie

Nič nie je silnejšie

Nič nie je nežnejšie

Nič nie je vzácnejšie

Nič nie je krajšie ako

dotyk mamy.

Keď sme vystrašení, smutní, zúfalí - stačí jej dotyk a svet zrazu nie je taký zlý.

Keď nás bolí telo či duša - stačí jej dotyk a bolesť sa zmenší. 

Keď máme zlú náladu - stačí jej dotyk a dokážeme sa usmiať.

Keď nás sklamal niekto blízky - stačí jej dotyk a vieme tomu čeliť.

Keď sa cítime osamelo - stačí jej dotyk a vieme, že nikdy nebudeme sami.

Nikto iný sa nás tak nedokáže dotknúť.


Vieme to už od narodenia.

Čítaj celý článok
redakcia
9. feb 2017 Čítané 29277x vybrali sme

Skladbu pre šťastné bábätká s názvom Happy Song zložila držiteľka Grammy Imogen Heap. Spolupracovala pritom s mamičkovským webom C&G Baby Club a tímom psychológov. 

Imogen zložila viacero verzií v durovej tónine s jednoducho melódiou a pesničky potom pustili dvadsiatim šiestim bábätkám. Okrem jedného všetky reagovali radostne práve na túto.

Slová Šťastnej piesne sú jednoduché, ako jej melódia:

Bring! Bring! On the bicycle

Beep! Beep! In the car

Ping! Ping! A submarine

Phew! Phew! helicopter

A choo-choo train

An aeroplane

A "wee!" down the slide

I just adore-dore-dore

You every day more

Wherever we are

So up in the sky

And deep in the ocean

Through valleys and hills

Away we go

Ako sa pozdáva vášmu bábätku? A vám? 

#zabava

Čítaj celý článok
redakcia
8. feb 2017 Čítané 6025x vybrali sme

Strava ovplyvňuje vývin potomstva natoľko, že naň môže mať celoživotné biologické následky. Vyplýva to z prieskumu vedcov z Imperial College, ktorý zverejnili vo vedeckej publikácii Cell Reports.

Londýnski vedci zistili, že keď kŕmili myši stravou chudobnou na proteíny, u ich mláďat to ovplyvnilo gény, podstatné pre ich rast. Myšiam podávali takúto stravu pred graviditou, po nej a počas laktácie. Ich mláďatá potom kŕmili bežnou stravou. Keď dospeli, vedci zistili, že samčekovia, ktorý matky mali nevhodnú stravu, sú tučnejší, majú pomalšie spaľovanie a úzkostné správanie.

Boli sme prekvapení, že sa zmena jedálnička dokázala natrvalo vpísať do génov. Tento výskum naznačuje, že počas gravidity existuje určité 'okno zraniteľnosti', kedy strava môže skutočne vplývať na gény potomkov do takej miery, že je to už na celý život,povedala profesorka Amanda Fisherová. Podľa jej slov je dobrou správou, že výskum ukázal, že týmto zmenám je možné zabrániť normálnou stravou.

Vedecký tím chce vo svojom výskume pokračovať a zistiť, či tieto nové poznatky platia aj u ľudí. Ale načo riskovať? Veď zdravo sa stravovať nie je až také zložité

#zdravie
#tehotenstvo
#strava

Čítaj celý článok
redakcia
8. feb 2017
Zobraz celú správu
(1 fotka)
redakcia
7. feb 2017 Čítané 8759x vybrali sme

Ženské prsia vraj dokážu, okrem iného, odhaliť osobnostnú charakteristiku ich majiteľky. Prišli na to psychológovia a sexuológovia spoza Veľkej mláky. Ako to už pri takýchto typoch výskumov býva, berte ich s rezervou. No ale prečo sa nezabaviť?

Malé prsia

Dalo by sa povedať, že malé prsia veľkú empatiu značia. Ženy s “lentilkami” majú schopnosť počúvať a porozumieť problémom druhých. Otvorené a komunikatívne žienky však nie sú žiadni anjelici, myslia v prvom rade na svoj prospech.

Veľké prsia

Spoločenské a nezávislé, také sú dámy s výraznými prednosťami. Rady spoznávajú nových ľudí, v čom im pomáha ich schopnosť ľahko sa zoznamovať a konverzovať. Za ich bezstarostným smiechom sa ale môže skrývať vnútorná krehkosť a neistota.

Guľaté prsia

Plné polgule vypĺňajú podprsenky konzervatívnych žien, túžiacich po stabilite a dokonalosti. Adrenalínový zážitok radšej vymenia za príjemnú kaviareň alebo divadlo. Majú rady spoločnosť. Idú si za svojim cieľom, niekedy až bez ohľadu na okolie.

Špicaté prsia

Dobrodružné, úprimné, otvorené optimistky so špicatými ňadrami plávajú životom, snažiac sa vyhýbať konfliktom a problémom, a to aj za cenu ich prehliadania. Niekedy sú až také bezstarostné, že im nezáleží na tom, ako ich slová vezme okolie.

Prsia do strán

Nespútané, impulzívne a vášnivé sú devy s takýmito prsiami. Pre ne je najväčším pokladom v ich živote sloboda. Aby si ju zachovali, neváhajú ísť aj do konfliktu. Vo vzťahu potrebujú sebavedomého a silného partnera, ktorý zvládne ich túžbu po dobrodružstvách.

Smerujúce dolu

Žienky, pre ktoré je podprsenka nevyhnutnosť, sú tiché a plaché. No iba do chvíle, kým si nezískate ich dôveru. Potom sa otvoria a sú z nich zábavné spoločníčky a dobré gazdinky. Rady pomáhajú druhým, sú citlivé a starostlivé.

Tak čo, dámy, platí to? 

#prsia
#zabava
#test

Čítaj celý článok
redakcia
Správa bola zmenená 7. feb 2017
Mamičky, spomeniete si na vaše šestonedelie a návštevy počas neho? Čo vás potešilo, čo vás nahnevalo? Čo by ste poradili návštevám, aby priniesli mamičke počas šestonedelia, ako by jej mohli pomôcť - niečo, čo jej naozaj spraví radosť, prípadne jej to uľahčí život? Každej pošleme :heart::heart:
Zobraz celú správu
redakcia
7. feb 2017
Zobraz celú správu
(1 fotka)
redakcia
6. feb 2017
Zobraz celú správu
(1 fotka)
redakcia
2. feb 2017 Čítané 6468x vybrali sme

Viete, ako úhľadne nakrájať tortu bez noža? Ako rýchlo naporcovať avokádo? Dá sa ošúpať pomaranč bez toho, aby vám šťava tiekla po prstoch? A ako správne vyberať tic-tac z krabičky a čokoládu z obalu? Pozrite si video a dozviete sa ešte viac! 

Oslovili ťa tieto tipy? Prečítaj si aj tento článok! >>

#video
#tipy_a_rady

Čítaj celý článok
Strana
z 8
Predošlá Strana
z 8
Ďalšia