Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Bezpečnostný pás pre tehotné

2 skúsenosti

Bezpečnostný pás pre tehotnéBudúce mamičky sa často trápia otázkou, či sa počas jazdy pripútať bezpečnostným pásom v tehotenstve alebo nie. Na trhu je dostať bezpečnostný pás pre tehotné ženy, ktorý by sa mal používať od 2. mesiaca tehotenstva. Bezpečnostný pás sa jednoducho pripevní na spodnú časť klasického pásu v aute. Špeciálny systém zapínania zaručuje, že bezpečnostný pás bude upevnený pod bruchom tehotnej ženy a zamedzí tak akémukoľvek pohybu. V prípade nehody je tlak bedrového pásu odvádzaný od bruška tehotnej ženy smerom k bedrám a tým je chránený plod.

Tehotné ženy, ktoré sa počas jazdy autom nepripútajú, vystavujú seba i plod 7-krát vyššiemu riziku ako keby sa pripútali . Pri nehode sa telo ženy obrovskou rýchlosťou vymrští smerom k volantu a môže dôjsť k ublíženiu na zdraví nielen matky, ale aj nenarodeného bábätka. Ženu pred fatálnymi následkami neuchránia ani airbagy, ktoré síce náraz stlmia, ale sila airbagov odsunie telo späť dozadu a môže dôjsť k ďalším poraneniam. Žena by sa nemala zabudnúť pripútať na akomkoľvek sedadle, nielen za volantom.

Bezpečná jazda pre tehotnú ženu

  • operadlo sedačky by malo byť nastavené vo vzpriamenej polohe
  • pás musí byť pohodlne zapnutý , aby neskĺzol z ramena
  • vrchná časť pásu musí viesť medzi ramenom a krkom, potom stredom hrudníka a spodná časť čo najnižšie pod bruškom .

Počas jazdy sa pás môže posúvať hore, je teda dobré zapojiť na klasický automobilový pás tiež špeciálny bezpečnostný pás pre tehotné ženy.

Značky tehotenských pásov

  • BeSafe
  • ClippaSafe
  • Dreambaby
  • Tummy Shield

Video: Návod na inštaláciu bezpečnostného pásu (EN)

Súvisiace články

Viac o bezpečnostnom páse na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. onaauto.sk - Bezpecnostny pas pre tehotne do auta
  2. http://www.besafe.com/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s bezepčnostným pásom pre tehotné

Máš skúsenosť s bezepčnostným pásom pre tehotné?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
bibadlo
11. apr 2014

Pás BeSafe

Mala som bezpečnostný pás značky BeSafe. Bola to super pomôcka. Jednoducho a rýchlo sa zapínal a bol naozaj pohodlný. Pás nikde netlačil a spoľahlivo držal auto-pás pod bruškom. Objavila som ho až pri treťom tehotenstve. Pri prvých dvoch som si na každej križovatke posúvala pás pod bruško alebo si ho počas šoférovania pridŕžala jednou rukou. Pás je trošku nepohodlný, ak nosíte sukňu alebo šaty, pretože sa zapína medzi nohy. Určite odporúčam k nohaviciam.
0 poďakovaní
masinka
9. apr 2014

Bezpečnostný pás pre tehotné

Mám tri deti. Pri prvých dvoch tehotenstvách som ešte nešoférovala a počas cesty v aute som si rukou pridržiavala bezpečnostný pás, aby ma netlačil na brušku. Manžel ale nemal čas robiť mi stále taxikára a s dvomi deťmi už bolo cestovanie MHD dosť náročné. Tak keď sme plánovali tretie, začala som šoférovať.

Keď som otehotnela, tak zrazu tu bol problém - ako držať aj volant, aj radiť rýchlosti a pritom si pridržiavať pás? Na nové auto s automatickou prevodovkou sme nemali, tak bolo treba hľadať iné riešenie. Vtedy mi kamarátka požičala BeSafe. A potom som zistila, že ho má aj ďalšia kamarátka, tak som zrazu mala požičané dva :-) Jeden na každé predné sedadlo. Tak som sa vyhla neustálemu prekladaniu podľa toho, kto šoféruje. Jeho montáž síce nie je nijako komplikovaná, ale s rastúcim bruškom sa už horšie lezie zozadu pod sedadlo. Samozrejme keď som nešoférovala, tak som mala ruky voľné. Ale kto niekedy cestoval s malými deťmi, vie, že aj tu sú 2 ruky veľkou výhodou. Každú chvíľu treba podať fľašu,hračku, či aspoň pohladkať po kolienku.

A Keďže dcéra sa narodila sekciou, ocenila som pás aj v období po pôrode,
2 poďakovania