Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Autosedačky Chicco

Autosedačky ChiccoAutosedačky Chicco sú od talianskeho výrobcu. Okrem autosedačiek sú od výrobcu dostupné kočíky, hračky a potreby pre bábätká a deti.

Prehľad autosedačiek Chicco

Kategória 0+ 0 - 13 kg Auto-Fix Fast Synthesis XT-Plus
Kategória 0/1 0 - 18 kg Eletta
Kategória 1 9 - 18 kg Oasys 1 Oasys 1 Isofix Xpace Xpace Isofix
Kategória 1/2/3 9 - 36 kg Neptune
Kategória 2/3 15 - 36 kg Oasys 2-3 Oasys 2-3 FixPlus Key 2/3 Key 2/3 Ultrafix Quasar

Autosedačky Chicco

Doplnky k autosedačkám Chicco

Autosedačky Chicco - doplnky

 • Isofix: Auto-Fix Fast
 • základňa pre 3-bodový bezpečnostný pás: Auto-Fix Fast
 • adaptér na autosedačku pre kočík Chicco Urban
 • zmenšovacia vložka
 • letný poťah: Auto-Fix Fast, Synthesis XT-Plus, Oasys 1 Isofix, Eletta

Autosedačky 0 mes. +

 • Autosedačka Auto-Fix Fast, 0 - 13 kg - je homologovaná podľa normy ECE R44/04 na použitie základne aj bez použitia základne. Systém Clik Clak umožňuje autosedačku2 pripevniť na konštrukciu kočíka k tomu prispôsobenú iba jednou rukou. Možno ju použiť s či bez základne. Zmenšené polstrovanie je tvarované tak, aby predišlo syndrómu "plochej hlavy". Má nové tvarované ergonomické madlo.
 • Autosedačka Synthesis XT +, od narodenia po 13 kg má pohodlné polstrovanie z priedušného materiálu. V zafixovanej polohe môžete autosedačku2 použiť doma ako kresielko. Do auta musí byť pripevnená proti smeru jazdy a bez aktívneho airbagu. Má 3-bodový bezpečnostný pás.
 • Autosedačka Eletta do 18 kg je homologovaná podľa štandardu ECE R44/04 pre skupinu 0 a 1. Má zmenšené polstrovanie pre novorodencov1 a priestranné sedadlo. Je možné nastavenie do 4 rozdielnych polôh.

Autosedačky 12 mesiacov +

 • Autosedačka Neptune od 9 kg do 36 kg je podľa normy ECE R44/04 pre skupinu 1, 2 a 3. Ak je používaná pre skupinu 1, musí byť dieťa pripútané pomocou bezpečnostných 5-tich bodových pásov, ktoré sa neskôr vyberú a nahradia ich bezpečnostné pásy v aute. Pre skupinu 3 (pre deti od 22 do 36 kg) je možné sedačku použiť ako s opierkou chrbta, tak bez nej. Má špeciálne bočné polstrovanie hlavy a ramien.
 • Autosedačka X-Pace od 9 do 18 kg má priestranné sedadlo a opierku chrbta zaisťujúce jedinečný stupeň pohodlie po celú dobu rastu dieťaťa. Opierku hlavy možno nastaviť do 6-tich pozícií. Opierku chrbta je možné nastaviť do 5-tich rozdielnych pozícií. Nastaviteľný ochranný systém umožňuje jednoduché nastavenie výšky opierky chrbta i bezpečnostných pásov naraz. V prípade potreby možno poťah ľahko sňať bez nutnosti vybratí bezpečnostných pásov.
 • Autosedačka X-Pace Isofix od 9 do 18 kg a použitie systému Isofix zaručí vysoký stupeň bezpečnosti a maximálnu praktickosť. Špeciálny úchyt Isofix sa prichytí v batožinovom priestore do výrobcom určeného miesta. Správne upevnenie zaistí mechanický systém dvojitej ochrany. Ak sú oba kotevné body autosedačky2 IsoFix upevnené správne ku kotviacim bodom vozidla, kontrolka bude zelená. Potom je možné dokončiť inštaláciu sedačky pre zaistenie dokonalej bezpečnosti.

Autosedačky 2 roky +

 • Autosedačka Key 2-3 Ultrafixje 15 - 36 kg - dve kotvové úchytky UltaFix upevnené do kotviacich bodov IsoFix zaisťujú stabilitu sedačky. Na pripevnenie dieťaťa je nutné použiť trojbodový bezpečnostný auto-pás. Výšku opierky chrbta možno nastaviť do 8 rôznych pozícií. Extra bočné polstrovanie zaručí bezpečie aj v prípade bočného nárazu

Autosedačky 3 roky +

 • Autosedačka Quasar Basic PLUS od 15 kg do 36 kg je anatomicky tvarovaná. Prídavný úchyt, ktorý je umiestnený na páse autosedačky2, bezpečne zaistí uchytenie 3-bodového bezpečnostného auto-pásu, tak aby dieťaťu nešiel príliš vysoko (cez krk) alebo príliš nízko (pod ramenom). Poťah je možné odňať a čistiť
 • Autosedačka Oasys 2/3 od 15 do 36kg - výšku a šírku autosedačky2 je možné nastaviť nezávisle na sebe, poťah je polstrovaný a priedušný. Stlačením centrálneho tlačidla umiestneného na sedadle sedačky, možno sedadlo a opierku nastaviť do 4 rôznych pozícií.
 • Autosedačka Oasys 2/3 Fix Plus od 15 do 36kg - vďaka systému FixPlus možno autosedačku2 ukotviť k sedadlu vozidla pre ešte väčšiu bezpečnosť dieťaťa.

Výšku a šírku je možné nastaviť nezávisle na sebe, opierku chrbta je možné nastaviť do 4 rôznych pozícií. Autosedačka2 má držiak na pitie a plytké polstrovanie, opierku hlavy s 3-D sieťovinou.

Video (EN): Predstavenie Autosedačky Chicco

Súvisiace články

Autosedačka a predčasne narodené deti

Viac o autosedačkách Chicco na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. https://www.chicco-cz.cz/
 2. http://www.chiccousa.com/
 3. http://www.chicco.de/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s autosedačkami Chicco

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s autosedačkami Chicco?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť