Autosedačky

V rámci výbavy pre dieťa budete skôr či neskôr určite riešiť aj výber autosedačky. Ak už pôjde o vajíčko, autosedačku alebo podsedák, je dobré sa v ponuke zorientovať a nechať si poradiť od skúsených odborníkov či rodičov. Všetky autosedačky sme preto rozdelili podľa značiek výrobcov, nech je pre Vás orientácia o mnoho jednoduchšia.

Značky autosedačiek

Najnovšie články

Hodnotenia a skúsenosti s autosedačkami

Máš skúsenosť s autosedačkami?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
Najnovšie hodnotenia

Autosedačky Casualplay

jaond19  27. aug 2022

Polohovateľná autosedačka/vajíčko Casualplay Prima Easy

Sedačku som kúpila pre 3 mesačného syna ktorý sa mi uz ledva zmestí do klasického vajíčka z 3kombinácie inej značky (velkost v 3mesiacoch nosí 74/80), a v ktorom mi vydrzí cestovať max. polhodinu a potom velmi place, nepáci sa mu v skrcenej polohe a cakala nas 8hodinova cesta autom, no pokracovacia sedacka prenho este nebude dlho vhodna, nakolko nesedí ani hlavicku moc nedrzí. Tak som hladala vacsie a pohodlné vajícko, kde by bol co najviac v rovnej polohe.

Autosedačka Zopa Voyager 2

konik_testuje  8. aug 2022

Dieťa sedí pohodlne, má dostatok priestoru, vidí a pozoruje.

Náš ročný syn sa vytešoval z výhľadu, ktorý sa mu naskytol. Oproti vajíčku je to veľká zmena. Pozitívna, samozrejme. Sedí sa mu pohodlne, má dostatok priestoru, vidí a pozoruje. Autosedačka má 4 nastaviteľné polohy sklonu v oboch smeroch jazdy, takže dieťatko si viete napolohovať podľa potreby. Opierka hlavičky je polstrovaná a pomocou úchytu navrchu ju jednoducho nastavíte do želanej polohy. Čo viac si priať? Materiál poťahov je príjemný, na prvý pohľad kvalitný a vďaka polstrovaniu mäkký. 5-bodové bezpečnostné pásy s protišmykovým polstrovaním pekne držia a nezošmykujú sa.

Autosedačky Zopa Voyager 2 disponuje dvojitým plášťom korpusu a anatomicky tvarovanými bočnými panelmi chrániace dieťa v celej výške zaisťujú najvyššiu ochranu pri prípadnom náraze.

Autosedačka Joie i-Spin 360 E

zuzincek  12. jún 2022

Skvelá sedačka za primeranú cenu

Predchádzajúcu sedačku sme mali Zopa Voyager a teda oproti nej je Joie iný level. Lepšie nám tiež sedí na šikmé sedadlá (čo je u japonských áut v celku bežné) a keď dcéra zaspí, vôbec jej nepadá hlava ako to bolo u predchádzajúcej sedačky. Má 6 polôh, čo uplne postačuje. Otáča sa veľmi premyslene jednou rukou. Dcéra z nej nechcela dokonca vystúpiť. My sme nadmieru spokojný. Je to veľmi kvalitná sedačka a nebojím sa povedať, že je kvalitou aj bezpečnosťou porovnateľná s drahšou Britax Romer.

Jané Matrix Light 2

ada2192  8. jún 2022

Výborná autosedačka veľmi odporúčam

Cestovali sme trasu dosť častu BA-KE s našou malou dcérkou a boli sme aj na dovolenke pri mori.
Malinká vždy veľkú časť cesty prespala v ležatej polohe, takže cesty boli bez stresov. My máme zakúpenú aj otočnú isofixovú základňu, takže teraz, keď je už trochu väčšia dávame ju počas cesty do klasickej autosedačkovej polohy v protismere jazdy.
Za nás topka :-) a veľmi odporúčame.

Výber autosedačky

maddalenka  15. mar 2016

Kiddy Guardianfix pro2

Hľadala som autosedačku, ktorá bola dobre umiestnená v testoch. Takže určite musela mať isofix. Po dlhom porovnávaní som našla Kiddy Guardianfix. Bála som sa, že synčekovi bude vadiť pultík, tak sme ju boli najprv v obchode vyskúšať a bolo rozhodnuté.

Sedačka je od 9 do 36 kg,. My sme ju začali používať od 16tich mesiacov.

Je tam isofix, ale môže byť pripútaná len pásom.

Pultík dobre chráni telíčko a dá sa na ňom aj dobre spinkať :-)

Sedačka sa dá dobre prispôsobiť keď dieťa rastie a isofix sa dá veľmi ľahko prehodiť z auta do auta.

Je tam aj malý vankušik pod riťku a dá sa polohovať aj sedacia časť pod stehienkami.
Jediná škoda je, že sa sedačka nedá polohovať . Takže dieťa v podstate stále sedí, ale vďaka pultíku a bočniciam sa sedí aj spinká bez problémov. Máme za sebou 6-7 hodinové cesty.

Pultík je do 18kg, potom je dieťako pripútané pásom.

Malé + :
Predavač nám povedal, že ak by sme mali nehodu, treba sedačku doniesť a kiddy overí či nie je poškodená a dá sa používať bez problémov.

Používame ju vyše roka a veľká spokojnosť

Autosedačky Peg-Pérego

ivanka.7  1. dec 2014

Peg Perego Prima Viaggio Trifix

Kúpili sme ju v rámci trojkombinácie PP kočiara a boli sme s ňou veľmi spokojní. Testy ADAC má dobré. Ako veľký bonus beriem, že je v nej dosť miesta, aspoň naša dcéra v nej vydržala v podstate do 15 mesiacov, kedy z nej vyrástla na dĺžku (patrí k štíhlejším deťom, to je pravda, ale to sa ukázalo vo veľkom až trochu neskôr :-)). Takže sa v protismere vozila dosť dlho na to, aby sme už potom nemali zábrany ju dať do sedačky v smere jazdy :-)

Táto sedačka má trošku väčší sklon, takže v nej dieťa trochu viac "sedí" v nižšom veku (oproti tomu, čo som videla v niektorých iných vajíčkach svojich kamarátok), ale toto určité negatívum vyrovnáva novorodenecká vložka.

Systém trojkombinácie a naklikávania sedačky na podvozok kočiara sme veľmi ocenili, keďže dcérka sa nedala prenášať - budila sa.
martinka17  14. jún 2013

Cybex Solution X2-Fix

Ja odporúčam Cybex Solution X2-Fix, perfektne nastaviteľná, vrátane opierky hlavy, výšky opierky, pre dieťa veľmi pohodlná, pomerne ľahká a hlavne bezpečná - víťaz testov roku 2012 ;-)
1 človek považuje za užitočné
hrustik1  12. jún 2013

Naša skúsenosť s autosedačkou CYBEX Free fix

Po dvoch rokoch používania autosedačky Concord Trimax som sa rozhodla kúpiť novú autosedačku s Isofixom. Na základe recenzií a skúseností iných mamičiek som objednala autosedačku CYBEX Free Fix s izofixom a som maximálne spokojná so svojím výberom.
Sedačka je super polstrovaná ( príjemný materiál na dotyk) , má nastaviteľnú výšku opierky hlavy a široké bočnice tejto hlavovej opierky ( keď dcérka zaspí má tak fixovanú hlavičku), návlek ktorý sa dá dať ľahko dole a prať, jednoduché uchytenie izofixu za pomoci priložených adaptérov, veľmi prijateľná cena za kvalitnú sedačku.
Ja som s touto sedačkou veľmi spokojná a určite ju môžem len odporučiť.
2 ľudia považujú za užitočné