Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Baby monitor s kamerou

Nákup baby monitora s kamerou alebo video monitora nie je vôbec jednoduché vzhľadomk veľkému množstvu produktov. Video monitory umožňuju okrem zvukového odposluchu dieťaťa, aj jeho vizuálne sledovanie. Na slovenskom trhu nie sú video monitory dlhodobo. Preto veľa rodičov pri výbere nevie na ktoré vlastnosti sa zamerať.

Výhody vizuálneho sledovania

Video nehrá síce žiadnu úlohu v tom, aby vás dieťa upozornila na svoj plač. Na to postačuje prenos zvuku. Ale vďaka tomu, že dieťatko vidíte, môžte sa rozhodnúť či je potrebné ísť okamžite za dieťatom alebo vás nepotrebuje. Ak sa tak stane v noci. Zobudí vás prenášaný zvuk. Ale bez videa máte dve možnosti:

 1. sedieť na posteli a počúvať
 2. ísť za dieťaťom

Častokrát sa dieťa prebudí len na krátko a samé sa upokojí a uloží spať. Ak však vbehnete do jeho izbičky, môžte ho prebudiť úplne a bude trvať dlhšie kým opäť zaspí.

Video monitor môže byť užitočný aj pri súrodencoch. Kamera umožní sledovať druhé dieťa v inej miestnosti bytu alebo počas domácich prác.

Dosah

Dosah uvádzaný výrobcom je udávaný vo voľnom priestranstve. Každá stena alebo iná prekážka v dome, však znižuje dosah monitora. To ako ďaleko dosiahne signál u vás doma záleží teda od množstva prekážok, ktoré musí signál prekonať, ale aj od ich zloženia. Vo všeobecnosti, prístroj s väčším dosahom vo voľnom priestranstve by mal mať aj väčší dosah u vás doma ako ten s nižším.

Dosah udávaný výrobcom býva u baby monitorov s kamerou nižší ako u čisto zvukových prístrojov.

Kvalita obrazu a veľkosť obrazovky

Väčšia obrazovka neznamená zákonite lepší obraz, ale pri video monitoroch je to viac-menej pravidlo. Kým cena baby monitorov s menšími obrazovkami je atraktívna, treba rátať so zhoršenou kvalitou obrazu.

Nočné videnie

Väčšina rodičov využíva obrazový prenos primárne v noci alebo večer. Monitor by preto mal obsahovať nočný mód, ktorý umožní čiernobiely obraz dieťaťa za zlých svetelných podmienok.

Na nočné videnie sa odporúča umiestniť kameru dostatočne blízko k dieťatku, aby ho infačervené LED svetlo dokázalo dostatočne osvietiť. Neodporúča sa umiestniť kameru viac ako 3 metre od postieľky. Ideálny vzdialenosť je 1,5 - 2 metre.

Ovládanie kamery

Ovládanie kamery z rodičovskej jednotky alebo ďiaľkovým ovládačom oceníte, keď sa dieťa stane pohyblivým. V prých 6 mesiacoch sa kamera používa nastavená na sledovanie bábätka v postieľke. Ak sa všakdieťa začne pohybovať, oceníte možnosť nakláňať kameru a vidieť dieťatko.

Typy video baby monitorov

 • špeciálne baby monitory s kamerou
 • Dva iPphone/ iPod - jeden pracuje ako kamera a druhý ako prijímač
 • iPhode Wifi video monitory - potrebujete wifi kameru. Ako prijímač môže slúžiť iPhone, iPad, iOS, Android, laptop a dieťa je možné sledovať odkiaľkoľvek. Nemusíte byť ani doma.

Niektoré modely baby monitorov s kamerou

 • Withings Smart Baby Monitor
 • iBaby Monitor
 • BabyPing Baby Monitor
 • MobiCam DXR-Series
 • Motorola MBP
 • Samsung SEW-303
 • Lorex Live Sense
 • Summer Infant Baby Touch
 • Guard X5

Video: Baby monitor s kamerou

Súvisiace články

Viac o baby monitore s kamerou na modrykonik.sk

Použité zdroje

 1. http://www.babygearlab.com/
 2. https://www.toptenreviews.com/electronics/family/best-baby-video-monitors/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s baby monitorom s kamerou

Máš skúsenosť s baby monitorom s kamerou?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť