Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Výbava

Pre niektoré mamičky a oteckov je zhotovovanie výbavičky obrovská zábava, pre iných nočná mora. Či už patríte tam či tam, určite oceníte praktické rady a tipy.

Sú veci, ktoré sú pre zdravie a hygienu bábätka nevyhnutné a je dobré ich zaobstarať ešte pred pôrodom. To isté platí pre postieľku a kočík. Ak máte v pláne bábätko voziť autom, pravdepodobne vám bude najlepšie vyhovovať kombinácia autosedačky2 s kočíkom.

Veľmi osvedčeným pomocníkom pre mamičky a oteckov sa stali šatky a nosiče9, ktoré sú v niektorých situáciách praktickejšie ako kočík. Na trhu je veľké množstvo možností v rôznych cenových kategóriách, hlavným kritériom pri výbere by však malo byť zdravie bábätka. Voľte preto vždy taký nosič či šatku, ktoré umožňujú nosenie v ergonomickej polohe.

Bábätku môžete samozrejme pripraviť aj jeho detskú izbu1 a zaobstarať mu hračky1, je však dôležité myslieť na to, že deti rýchlo rastú a ich potreby sa menia a tomu prispôsobiť aj nákup nábytku. V prípade, že plánujete nechať dieťatko spávať v inej miestnosti ako vy, môžu vám pokojnejší spánok dopriať elektronické pestúnky2 a iné monitory16.

Pri nákupe oblečenia pre novorodenca to nepreháňajte, bábätko hrozne rýchlo rastie a väčšinu dňa prespí1, takže aj keď tie miniatúrne vecičky vyzerajú tak roztomilo, voľte skôr praktické bavlnená body a pyžamká. Všetko oblečenie môžete vždy dokúpiť podľa potreby v aktuálnych veľkostiach.

Na trhu tiež existujú rôzne chodítka a hopsadlá1, názory na ne sa ale rôznia a všeobecne nie sú príliš odporúčaným pomocníkom pre deti. Aby ste sa mohli rozhodnúť, či pre vaše bábätko niečo také chcete, určite si o tom prečítajte viac v našej wiki.

Staršie batoľatá potom ocenia, keď im zaobstaráte napríklad odrážadlo2, alebo trojkolku. Predškoláci sa zase budú tešiť na svoj prvý bicykel2. Avšak u všetkých vyššie menovaných hračiek je nutné pozorne vybrať ten správny typ pre vašich najmenších.

<<Späť do kategórie Starám sa o dieťa

Súvisiace články

Pomohol ti tento článok?
 / Nie