Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Doplnky k látkovaniu

Bez doplnkov k látkovaniu sa pri používaní plienok nedá zaobísť. Niektoré sú nevyhnutnosťou a niektoré sú len veľmi praktickými pomocníkmi. Nie vždy treba kupovať špeciálny doplnok k látkovaniu. Niektoré sa dajú nahradiť lacnejšou "domácou" alternatívou.

Snappi sponka (snappka)

Snappi sponka (snappka) je potrebná k prichyteniu plienok, ktoré nemajú zaväzovanie, suchý zips či patentky. Je vhodná na štvorcové, viacvrstvové, ale aj niektoré nohavičkové plienky.
Snappi sponka

Vedro s vekom na skladovanie plienok

Vedro s vekom poslúži na skladovaniu použitých plienok. Dá sa investovať do designových vedierok od výrobcov látkových plienok, ale postačí aj obyčajné uzatvárateľné vedro (napr. od maliarskej farby) alebo box.
Vedro na plienky

Vak na plienky

Vaky na plienky sú zväčša vyrábané z PUL materiálu v rôznych veľkostiach a designoch. Väčšie vaky sú alternatívou vedier, menšie slúžia k prenášaniu použitých plienok. Uzatvárajú sa zipsom alebo sťahujú šnúrkou.
Vak na plienky

Sieťka na plienky

Sieťka na plienky slúži na pohodlnú manipuláciu so znečistenými plienkami. Do vedra na plienky vložíme sieťku na prádlo a keď je vedro plné, vložíme sieťku aj s plienkami do práčky.
Sieťka na plienky

Sieťka je vhodná aj na pranie jemnej bielizne, separačných plienok a dámských látkových vložiek.

Prateľné obrúsky

Používajú sa na očistenie bábätka od stolice, zvyčajne s pomocou vody alebo sa sprejovacou fľaštičkou s vodou zriedeným umývacím olejom. Môžu byť bavlnené (z plienkoviny, flanelové alebo froté), bambusové (z plienkoviny alebo froté) alebo z netkanej viskózovej textílie (napr. perlan).
Prateľné obrúsky

Umývací olej a sprejovacia fľaštička

Používajú sa na očistenie bábätka od stolice, predovšetkým pri cestách mimo domova. Hydrofilný olej (napr. Eoné Medvedík, Original ATOK, Nobilis Tilia) sa nariedi s vodou do fľaštičky s rozprašovavačom, tekutina sa nastrieka na zadoček bábätku a zotrie sa obrúskom.
Umývací olej a sprejovacia fľaštička

Súvisiace články

Viac o doplnoch k látkovaniu na modrykonik.sk

Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s doplnkami k látkovaniu

Máš skúsenosť s doplnkami k látkovaniu?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť