Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Ergonomické nosiče Beco

1 skúsenosť

Ergonomické nosiče Beco sú dostupné v troch rôznych variantách.

Beco Butterfly

Najznámejším modelom značky Beco je Beco Butterfly. Patrí medzi prvotriedne ergonomické nosiče. Špecifikom tohto modelu je vnútorný látkový panel nachádzajúci sa medzi telom nosiacej osoby a dieťaťom. Vďaka tomu je dieťa bezpečne fixované v nosiči, aj keď nie je pripútané o nosiacu osobu. Nosič s dieťaťom je možné jednoducho prehodiť na chrbát ako batoh alebo preložiť inej nosiacej osobe bez nutnosti vykladania dieťaťa z nosiča. Beco
Beco Butterfly

Butterfly je navrhnutý najmä pre útle ženské postavy, bedrový pás je skôr užší, rovnako ako ramenné popruhy. Z toho dôvodu je už nosenie pri vyššej váhe dieťaťa menej pohodlné. Nosič je možné používať vpredu a na chrbte. V prípade potreby sa nosič dá zrolovať a použiť ako hipseat3.

Modely Beco Butterfly 2 sú vybavené aj snímateľnou látkovou novorodeneckou vložkou a sú vhodné na použitie od narodenia. Staršie modely Beco Butterfly 1 je možné používať od 3-4 mesiacov alebo od času keď si dieťatko udrží hlavičku a dokáže rozkročiť nožičky na šírku nosiča. Dizajn modelov Beco Butterfly bol nelegálne okopírovaný čínskymi výrobcami a z toho dôvodu sa už tieto nosiče nevyrábajú. Stále sa však dopredávajú u autorizovaných predajcov.

Beco Gemini

Nosič Beco Gemini je navrhnutý tak, aby bolo možné zúžiť chrbtovú opierku a nosiť dieťa tvárou od seba. Chrbrová opierka je vystužená a užšia ako u iných ergonosičov. Kvôli tými vlastnostiam Beco gemini pripomína skôr klokanku ako ergonomický nosič17. Chrbtová opierka sa tiež dá prehnúť dozadu a znížiť.
Beco Gemini Enzo Grey

Výrobca udáva možnosť použitia od narodenia pri úzkom nastavení chrbtovej opierky. Nosič sa dá používať na nosenie vpredu, na boku a na chrbte.

Beco Soleil

Je najnovším modelom z dielne Beco. Je to rozmerovo širší nosič, vhodný aj pre batoľatá. S použitím špeciálnej zmenšovacej vložky je možné ho používať od narodenia. Táto vložka nie je súčasťou nosiča a dokupuje sa samostatne. Bez vložky je jeho použitie možné od 5-7 mesiacov. Umožňuje nosenie vpredu, na boku aj na chrbte. Ramenné popruhy je možné prekrížiť pre vyšší komfort nosenia. Kapucka na istenie hlavičky počas spánku nie je súčasťou nosiča, dokupuje sa samostatne.
Beco Soleil Enzo Grey

Príslušenstvo

 • Novorodenecká vložka (model Soleil)
 • Opierka hlavičky (model Soliel)
 • Taška cez rameno (model Gemini a Soleil)
 • Nosiče pre bábiky Beco Mini
 • Chrániče popruhov (slintáčiky)

Rozmery:

ButterflyGeminiSoleil
Šírka chrbtovej opierky33 cm33 cm, 23 cm pri úzkom nastavení40,5 cm
Výška chrbtovej opierky41 cm47cm, 35,5 cm pri nízkom nastavení43 cm
Bedrový pás75 -167 cm70 -145cm58,5 -106,5 cm

Maximálna nosnosť

 • 20kg - Butterfly, Soleil
 • 16kg - Gemini

Materiálové zloženie

 • 100% biobavlna - Butterfly
 • 100% bavlna - Soleil, Gemini

Súvisiace články

Viac o ergonomických nosičoch Beco na modrykonik.sk

Externé linky

Použité zdroje:

 1. http://www.becobabycarrier.com/
 2. http://www.latkoveplienky.sk/
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s ergonomickými nosičmi Beco

Priemerné hodnotenie:
Máš skúsenosť s ergonomickými nosičmi Beco?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
vrn
10. júl 2013

Beco Butterfly

Pred narodením druhej dcéry som si zadovážila práve Beco. Vedela som, že budem viac nosiť, či už z potreby fyzickej blízkosti, alebo nutnosti, keďže som mala doma staršiu dcérku.

Nevyskúšala som x typov nosičov, takže veľmi porovnávať neviem. Ale som spokojná, splnil očakávania. Bábätko tak ako veľa ďalších v ňom po narodení spinkať nechcelo, ale keď sa chcelo nosiť a ja som potrebovala voľné ruky, účel splnil. Cca od 3 mesiacov si ho obľúbila a veľmi rada v ňom aj spala. Ideálnejší prostriedok na presun s 2 deťmi v dopravných prostriedkoch, na sánkovačke so staršou dcérou a pod. si neviem predstaviť.

Najviac na ňom oceňujem práve možnosť presúvať si dieťa z brucha na chrbát a z jedného nosiča na druhého bez toho, aby bolo potrebné s dieťaťom manipulovať. Ja som štíhla, manžel taký priemerný chlap, nosili sme radi obidvaja. Teraz má dcéra 22 mesiacov a cca 12kg, nosíme sa už len na túry, keď nechce sama chodiť. Ale na dlhé túry by som skôr ocenila krosničky, aby sme sa obidve nepotili.

Na nezaplatenie, dizajnovo krásny, môžem pokojne odporúčať.
1 poďakovanie