Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Mei tai

1 skúsenosť

Mei taiMei tai je látkový nosič pre deti tradične používaný v Ázii. Je tvorený širokou chrbtovou opierkou v tvare obdĺžnika, z ktorého vychádzajú ramenné a bedrové popruhy. Tvar nosiča umožňuje nosenie dieťaťa v zdravej, ergonomickej polohe. Mei tai je vhodný na nosenie od narodenia alebo od 3-4 mesiacov, podľa druhu nosiča a podľa zvoleného úväzu.

Umožňuje nosenie na oboch ramenách vo všetkých vertikálnych pozíciách: na bruchu, na boku a na chrbte. Vzhľadom na jeho variabilitu s možnosťou dotiahnutia cípov podľa potrieb noseného a nosiaceho. Ide o veľmi všestranný nosič pre menšie, no i pre staršie deti.

Na trhu sa nachádzajú nespočetné variácie tohto produktu: s vystuženými cípmi, so širokými ramennými pásmi, s tvarovanou chrbtovou opierkou alebo s nastaviteľnou šírkou opierky. Niektoré typy sú vybavené prídavnou opierkou hlavičky pre spiace deti. Hlavnou výhodou mei tai je jeho jednoduchosť a nízka cena v porovnaní s ergonomickými nosičmi. Mei tai je možné si s nízkymi nákladmi ušiť aj svojpomocne.

Značky nosičov typu mei tai

  • Liliputi Mei tai
  • Amazonas Mei tai
  • Storchenweige baby carrier
  • DidyTai (vyrábaný z rovnakých látok ako babyšatky6 značky Dydimos)
  • HopTye (vyrábaný z rovnakých látok ako babyšatky6 značky Hoppediz)

Návody na viazanie mei tai

Vpredu

Na chrbte

Na boku

S novorodencom

Súvisiace články

Viac o mei tai na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=101&Itemid=78
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s mei tai

Máš skúsenosť s mei tai?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť
tigerca10
27. jún 2013

Liliputi Mei tai

Nosič podľa mňa ideálny pre 4 mesačné a staršie deti. Dovtedy by som volila šatku, pretože mi chýbalo bočné istenie na mei tai nosiči. Pozitíva tohto nosiča - popruhy na kríž cez chrbát (chrbát nebolel), nosný do najviac 14 kg (u nás do veku 2 r. a 8 mes.). Využitý aj počas ďalšieho tehotenstva (syna som nosila na chrbte). Pre druhé dietko som si zaobstarala už iný nosič, keby som sa opäť rozhodovala, priklonila by som sa k Dyditai, určite je pre dieťatko pohodlnejšie.
1 poďakovanie