Používame cookies. Viac informácií tu. OK

Prebaľovací pult

Prebaľovací pult je kus nábytku, ktorý je špeciálne navrhnutý na výmenu detských plienok vo zvýšenej úrovni. Na vrchu býva zvyčajne miesto na prebaľovaciu umývateľnú podložku alebo býva priamo súčasťou pultu. Niet pochýb, že takéto prebaľovanie bábätka uľaví chrbátu mamičky. Okrem prebaľovania bábätka v pohodlnej výške, pult umožňuje mať v dosahu plienky a aj ostatné potreby na prebaľovanie. Záleží od pultu, či bude mať šuflíky, police alebo koše.

Prebaľovacie pulty

Niektoré prebaľovacie pulty majú integrovanú vaničku na kúpanie. Iné sú vo forme nadstavca na komodu. Farba a materiál pultu je záležitosťou preferencií. Pri kúpe sa uistite, že prebaľovacia podložka, ak nie je pevnou súčasťou pultu, sa z neho nezošmykuje. Niektoré pulty majú k tomu špeciálne upevnenia alebo má pult dostatočne zvýšené okraje, aby z neho podložka nespadla.

Prebaľovací pult s vaničkouPrebaľovací pult nie je nevyhnutnou súčasťou detskej výbavičky. Prebaľovať dieťa sa dá kdekoľvek, aj na zemi, čo je z pohľadu bezpečnosti dieťaťa najlepšie. Ale len v prvom roku treba dieťatku vymeniť asi 2000 plienok, tak treba zvážiť, či nebude pre vás vhodný ergonomickejší spôsob prebaľovania.

Pri používaní prebaľovacieho pultu treba vždy dávaťpozor na dieťa. Niekdy ho nenechávajte na prebaľovacom pulte samé a pre istotu ho vždy pridŕžajte rukou. Ak dieťa spadne z výšky 1,5 metra na podlahu alebo iný kus nábytku, môže utrpieť:

  • vážne zranenia
  • zlomeniny.

Prebaľovacia podložka by mala mať vyvýšené okraje, ktoré znižujú riziko pádu dieťaťa z pultu. Dodržiavajte aj výrobcom stanovenú nosnosť pultu.

Súvisiace články

Viac o prebaľovacích pultoch na modrykonik.sk

Použité zdroje

  1. https://web.archive.org/web/20120825042344/http://www.productsafety.gov.au/content/index.phtml/it...
  2. http://www.consumerreports.org/cro/changing-tables/buying-guide.htm
Pomohol ti tento článok?
 / Nie

Skúsenosti s prebaľovacím pultom

Máš skúsenosť s prebaľovacím pultom?
Podeľ sa o ňu a pomôž tak ostatným mamičkám.
Napíš svoju skúsenosť