Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Predškolák (3 - 6 rokov)

S oslavou 3. narodenín sa z vášho batoľaťa stáva predškolák. Tak si držte klobúky, bude to jazda. Väčšina detí v troch rokoch už dokáže s okolím komunikovať a sú veľmi zvedavé. Pripravte sa preto na to, že vaše nervy budú stimulované otázkami typu: "Čo to je?" A "Prečo?" A to aj 50x za hodinu.

Štvrtý rok vývoja dieťaťa je v znamení samostatnosti, deti chcú robiť všetko samy, nezávisle na rodičoch. Štvorročné deti sú už natoľko šikovné, že dokážu ísť samé na záchod alebo sa samé umyť. Po kúpeli sa samostatne osušia a už si zvládnu aj obliecť nachystané oblečenie.

Päťročné deti sú kreatívne a nadšene riešia nové problémy. Pri ich riešení majú množstvo imaginárnych nápadov, ako danú úlohu vyriešiť. Radi sa učia nové veci v skupine kamarátov alebo spolužiakov.

Utečie to ako voda, ani sa nenazdáte a na torte bude mať to vaše "bábätko" už 6 sviečok. Šiesty rok vývoja je pre deti zlomový, čoskoro sa z neho stane prváčik. Je to veľmi dôležitý krok a je dobré si preštudovať, na čo všetko deti pripraviť.

<<Späť do kategórie Vývoj dieťaťa

Pomohol ti tento článok?
 / Nie