Aké sporenie vybrať pre deti?

Zodpovedané
2. jan 2023

Dobrý deň,

chcela by som deťom založiť sporenie. Mojej 6-ročnej dcérke bez poistky a 14-ročnému synovi, ktorý má už nejakú čiastku v životnej poistke, ktorú by som vybrala.

Vedeli by ste mi poradiť nejaký výhodný produkt?

Ďakujem

Dobrý deň,

investovanie je veľmi individuálne a ani nemôžem poradiť konkrétny produkt, ak nemám zanalyzovanú Vašu situáciu (na aké obdobie chcete sporiť, aký máte vzťah k riziku, aké máte skúsenosti s investovaním/sporením a podobne). Následne sa konkrétne produkty odporúčajú na mieru presne na Vašu situáciu. Takto sa to musí robiť podľa nariadení Národnej Banky Slovenska.

Pre každého je teda vyhovujúce niečo iné. Niekto hľadá zhodnotenie aspoň na úrovni inflácie pri minimálnom riziku, niekto nestrpí žiadne riziko, niekto strpí riziko pre vyšie zhodnotenie, niekto chce sporiť 5 rokov a niekto 20. Nedá sa mi poradiť Vám konkrétny produkt.

Po zanalyzovaní situácie si to s Vami viem pokojne prejsť a poradiť Vám presne to, čo Vám vo Vašej situácii vyhovuje. Môžete mi napísať na e-mail, alebo mi zavolať. Poradím Vám.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk