Aký je Váš názor na investovanie do luxusných domov spoločnosti Helske?

Zodpovedané
14. jan 2021

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na investovanie do luxusných domov spoločnosti Helske. Už už som bola rozhodnutá, že do toho idem, keď do toho min.rok prišla korona a ja som cúvla.

Mám nejaké ušetrené peniaze, ktoré mám na bankovom účte a nijako z nich neprofitujem. Veľmi sa bojím, že kdekoľvek by som investovala, tak o peniaze v tejto krízovej dobe prídem.

Nakoniec som sa rozhodla investovať do Future farming, menší obnos ako som plánovala s Helske a pokorne čakám, čo sa bude diať.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

to že sa obávate a máte v súčasnej dobe rešpekt je určite dobre. Aj viacerí "odborníci" už sa popálili a aj firmy, ktoré boli donedávna v dobrej kondícii v súčasnej dobe čakajú nové výzvy a niektoré to možno ani neprežijú (alebo sa budú dlhšie vracať späť do normálu).

Každá investícia do niečoho "unikátneho" môže priniesť aj unikátny výnos, ale tiež aj výraznú stratu. Ako takmer v každej investícii, ktorá sľubuje nadštandardné výnosy, treba byť obozretný a určite nevsádzať na to všetky peniaze.

Okolo Helske neustále chodia ako tie bombastické, tak aj tie nie príliš dôveryhodné informácie.

Future farming sa mi páči ako koncept. Osobne som však asi príliš konzervatívny, aby som do niečoho takého v tejto chvíli investoval. Rád peniaze viac diverzifikujem a som fanúšik skôr akcií a len čiastočne dlhopisov.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk