Budem v zozname dlžníkov, keď som 2x neuhradila splátku?

Zodpovedané
27. feb 2024

Dobrý deň,

cez Quatro som si na splátky zobrala kolobežku. Už predtým som mala cez Quatro rôzne veci na splátky a vždy som splácala riadne. V januári a vo februári som však neuhradila splátky, takže mi prišla výzva na zaplatenie.

Vždy som riadne splácala, dokonca ešte aj pre termínom. Viem, že je to moja vina.

Budem vedená ako dlžník?

Bolo to necelých 60 EUR.

Pokiaľ by som sa na zozname už ocitla, nie je možné záznam zmazať?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

áno, budete v úverovom registri. Tam bude napísané presne koľko EUR ste boli dlžná a koľko dní ste boli v omeškaní.

Záznam nie je možné zmazať, keďže je pravdivý. Je to škoda, ale banky sa tým chránia. Chcú vedieť presne akú platobnú schopnosť mal klient v posledných piatich rokoch.

RELYON Team
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0905 189 025, 0917 294 220, 0944 214 816
web: www.reylon.sk