Má svadba vplyv na vybavovanie bankrotu?

Zodpovedané
6. máj 2022

Dobrý deň,

bývalému priateľovi som ručila a dlhy nesplácal. Ja ako spoludlžník čakám exekúcie a nie je v mojich silách splácať dlhy. Starám sa o naše 2 deti a uvažujem nad bankrotom hneď ako to bude možné.

Medzičasom som si našla nového partnera a čakám s ním dieťa.

Mala by naša svadba vplyv na vybavovanie bankrotu?

Neohrozím majetok nového partnera?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem Vám fundovať zodpovedať Vaše dotazy. Manželstvo rieši aj majetkovo-právne oblasti, pričom osobný bankrot do týchto oblastí zasahuje. Scenáre a témy, ktoré sa týkajú osobného bankrotu sú často skôr dotazy na právne poradenstvo, než na konzultáciu z pohľadu "len" financií.

Osobný bankrot je závažné rozhodnutie. Významne ovplyvní Váš ďalší život (na ďalšie roky) a samozrejme môže skomplikovať aj rôzne požiadavky na financovanie do budúcnosti (aj v spolupráci s partnerom).

čo sa týka dotazov a konzultácií k osobnému bankrotu, obráťte sa na Centrum právnej pomoci, ktoré Vám vie zodpovedať Vaše dotazy na osobný bankrot aj poskytnúť právne poradenstvo - https://www.centrumpravnejpomoci.sk/.

Drží palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk