Má v dnešnej dobe zmysel stavebné sporenie?

Zodpovedané
19. nov 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom stavebného sporenia.

Má v dnešnej dobe zmysel stavebné sporenie?

Ktoré je výhodnejšie?

Ďakujem

Dobrý deň,

stavebné sporenie sa dnes už tak veľmi neoplatí. Avšak pri nastavení tak, aby ste získali maximálnu prémiu, sa jedná stále o vcelku použiteľné sporenie sporenie v kategórii garantovaných. Teda pre ľudí, čo chcú mať istotu, že ich sporenie má garantované pripisovanie nejakých pravidelných úrokov (resp. v tomto prípade aj prémie).

Osobne nie som príliš fanúšikov dnešných "garantovaných" sporení, pretože prinášajú dnes sporiteľom veľmi málo.

V rámci tohto fóra nerád pristupujem k odporúčaniu konkrétnych produktov (aj keď si občas pomáham sporením od FINAXu, keď chcem niečo v rámci odpovede vysvetliť). Pre každého totiž môže byť vhodný iný produkt. Zároveň sa produkty v čase vyvíjajú, to čo platí dnes, nemusí platiť zajtra (ak to zveličíme trošku). Určite odporúčam, si urobiť ponuky v rôznych inštitúciách, kde sa treba informovať detailnejšie a potom si vybrať to najlepšie, čo je - teda z môjho pohľadu, podľa môjho vnímania rizika a istoty a pod.

V rámci našej kancelárie nerobíme vlastne pre klientov nič iné, len im porovnávame rôzne možnosti - poukazujeme objektívne na výhody, aj oblasti, ktoré treba zvážiť a zohľadniť.

Určite pri sporení odporúčam pozrieť sa nielen na investičné sporenia, ale pozrieť sa aj na iné formy - ako je napr. stavebné sporenie. Moja dcéra aktuálne žiadne stavebné sporenie nemá.

Určite si urobte prieskum, alebo sa poraďte - naša kancelária je v Žiline. Ukazujeme určite vždy aj možnosti investičných sporení, resp. možnosť pravidelného investovania.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk