Poradíte mi ohľadom zrušenia investičného životného poistenia?

Zodpovedané
17. jún 2020

Dobrý deň,

uzatvorila som IZP na 10 rokov. Splatnosť má skončiť v 08/21, avšak dostala som výpoveď poistnej zmluvy k 31.1.2017. Prišla mi až v januári 2020, nakoľko už na danej adrese nebývam. Možno mi predtým niečo poslali, ale k pošte som sa nedostala.

Vo výpovedi je suma k 31.12.2017, ktorú mi vyplatia.

Mám napísať poisťovni, že čo so splátkami od 1.1. 2018 do 14.6.2020?

Jedná sa o splátku 50 eur mesačne.

Sú povinní mi vrátiť plnú sumu, keď zmluvu vypovedali k 31.12.2017?

Mám im napísať žiadosť o vrátenie splátok, keďže zmluva bola vypovedaná?

Doteraz ma nekontaktovali telefonicky.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

pokiaľ je zmluva zrušená, avšak ste naďalej zasielali peniaze poisťovni, je potrebné ich vyzvať na vrátenie peňazí.

Nakoľko poisťovňa dostáva veľké množstvo platieb, neidentifikovali tieto preplatky.

Pre konkrétny postup môžete poisťovňu kontaktovať aj telefonicky na infolinke, pripadne mailom. Poisťovňa Vás usmerní ako postupovať, aby sa peniaze vrátili na Váš účet.

Pekný deň

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk