Poradíte ohľadom hypotéky v Nemecku?

Zodpovedané
30. júl 2020

Dobrý deň,

ja a aj manžel sme Slováci, ale 3 roky už žijeme aj s deťmi v Nemecku v podnájme. Máme obaja dobre platené práce, preto by sme chceli kúpiť tu v Nemecku niečo vlastné.

Ja zarábam v čistom 2500 € a manžel skoro 3000 €. Máme 2 deti a sme bez exekúcií.

Ako by ste postupovali?

Ďakujem

Dobrý deň,

mám bohaté skúsenosti s riešením hypoték - avšak na Slovensku. Vo Vašom prípade by som odporúčal navštíviť banku v Nemecku, kde si s nimi prejdete podmienky poskytnutia úveru pre nerezidenta (nakoľko predpokladám, že ste stále plnohodnotní Slováci .

Tiež je možné využiť služby finančného poradenstva (opäť odporúčam priamo kanceláriu v Nemecku). Tieto služby majú tú výhodu, že Vám pomôžu urobiť si prehľad o možnostiach na celom trhu - nielen v jednej bankovej inštitúcii.

Ja práve prechádzam z rodinných dôvodov napr. tiež pod obdobnú spoločnosť na Slovensku. Vďaka tomu viem zastrešiť nielen jednu finančnú inštitúciu, ale služby a produkty všetkých zazmluvnených partnerov (banky, poisťovne, DSS).

Ja by som však mohol riešiť len prípad, kedy by Vaše príjmy boli pre poskytnutie úveru posudzované v Slovenskej banke na nadobudnutie nehnuteľnosti na Slovensku.

Vzhľadom na to, že pracujete už 3 roky preukázateľne v Nemecku a Vaše príjmy sú OK, je predpoklad, že nájdete riešenie.

Držím palce

Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk