V ktorej banke mám dcérke založiť detský sporiaci účet?

Zodpovedané
29. apr 2021

Dobrý deň,

poprosila by som o radu pri výbere banky.

V ktorej banke mám dcérke založiť detský sporiaci účet?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri sporení pre dieťa možno nemusí byť banka len jediným riešením. Klasické sporiace účty v bankách sú dnes "ako by ich jedna mater mala". Nezaujímavé zhodnotenie, avšak vysoká miera bezpečnosti (ak sa bavíme o klasických sporiacich účtoch.

Investičné sporenia sú pre deti podľa mňa vhodné riešenie (ak by ste sporili napr. 18-22 rokov). Tu je však tiež veľa možností, ktoré sa dajú využiť (aj v banke, aj mimo banky - samozrejme ale v solídnych finančných inštitúciách). Pre niektorých veľmi konzervatívnych rodičov môže byť cesta aj stavebné sporenie (aj keď opäť zhodnotenie nie je také výhodné ako v minulosti).

Určite by som nerád bez doplnenia viacerých informácií dával nejakú konkrétnu inštitúciu a sporenie. Pre deti (keďže ide často o sporenia 10 a viac rokov) je to z môjho pohľadu premrhaná príležitosť, využiť klasický sporiaci účet s garanciou extra nízkeho úroku (vzhľadom na situáciu na trhu).

Nejaké základné veci (a môj pohľad na vec) som sa pokúsil čiastočne vysvetliť aj v rozhovore pre Modrý koník -

Prípadne napíšte mail, po dohode je možné urobiť aj individuálnu konzultáciu (online alebo v našej kancelárii v Žiline).

Pekný deň


Ing. Michal Ducký
web a blog: www.finporadna.sk
email: posta@finporadna.sk