Ako ďalej pokračovať v užívaní antikoncepcie?

Zodpovedané
17. jan 2022

Dobrý deň,

momentálne užívam 3. blister neprerušovane (bez 7 dňovej pauzy). Prednedávnom som začala špiniť, tak som , no kedze, som po dobu 4 dní brala po 2 tablety denne namiesto jednej. Bolo to na odporúčanie doktorky, že prestanem skôr špiniť. Prestala som a užívam jednu tabletku. Kráti sa mi však cyklus.

Ako mám ďalej pokračovať v užívaní?

Mám dorať ako keby celých 21 dní?

Alebo mám odpočítať tie tabletky, ktoré som si počas špinenia vzala navyše?

Kedy si môžem urobiť 7 dňovú pauzu?

8. januára som začala užívať 3. blister a od 10. do 13.1.(v čase, kedy som začala špiniť) som užívala spomínané 2 tablety.

Ďakujem

Dobrý deň,

doužívajte zvyšok tabliet z blistra, následne si zrealizujte 7 dňovú pauzu.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník