Ako dlho po operácii myómov rezom cez brucho je potrebné počkať s otehotnením?

Zodpovedané
19. jan 2022

Dobrý deň,

mám 35 rokov, deti ešte nemám. O prvé som prišla v 6. mesiaci minulý rok.

Ako dlho po operácii myómov rezom cez brucho (nie laparoskopicky) je potrebné počkať s otehotnením?

Čaká ma operácia a lekár vylúčil možnosť to zoperovať laparoskopicky.

Ďakujem

Dobrý deň,

nález bude pravdepodobne pomerne zložitý pokiaľ ho nie je možné zoperovať laparoskopicky.

Záleží od uloženia myómu, veľkosti a hĺbky operačnej rany na maternici. Ideálne je sa informovať po operácii operatéra. Doba by sa mala pohybovať medzi 6 - 12 mesiacov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník