Ako liečiť nízku hladinu progesterónu počas snaženia sa o dieťa?

Zodpovedané
4. mar 2023

Dobrý deň,

snažíme sa otehotnieť viac než rok. Mám nízku hladinu progesterónu. Brala som Progestenelle v kombinácii s Clostilbegytom. Nemám ani ovuláciu. Nepomohlo mi to. Potom som mala Duphaston s Estrofemom. Ani to nepomohlo. Následne Utrogestan a stále nízka hladina a nepravidelný cyklus.

Čo mi pomôže?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ 3-mesačný cyklus užívania Clostilbegytu nezabral, dá sa ho zopakovať s navýšenou dávkou. Samozrejme v kombinácii s progesterónom.

Ak ani táto kombinácia nepomôže, je načase vyhľadať CAR, kde Vás vyšetria a navrhnú ďalší postup.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník