Nízka hladina progesterónu a snaha o dieťatko

sandra811
29. jan 2021

Ahojte, rok sa snažíme o bábätko. Gynekológ mi predpísal Progestanelle kvôli nízkej hladine progesterónu. Užila som jednu tabletku a ďalší deň prišla migréna s aurou a vracaním. Ďalšiu som už neužila. Lekár mi predpísal Duphaston. Bojím sa aby sa nezopakoval ten istý scenár. Cca pred piatimi rokmi som užívala antikoncepciu a migrény s aurou začali vtedy a boli pravidelné. Odkedy je vysadená tak migréna bola len dvakrát a aj to slabšia. Dá sa progesterón nahradiť aj inak keď mi ani Duphaston nezapasuje? Bojím sa či vôbec budeme môcť mať deti 😞

any_soj
30. jan 2021

@sandra811 ja beriem utrogestan. Nie stále, vždy preventívne po ovulácií. Dosť nízke hladiny som mala a stačí to (je o dosť silnejší ako duphaston). Migrény s aurou som od puberty mávala často. posledné roky len raz za rok - za dva. Utrogestan mi ich nikdy nespôsobil. Skôr tehotenstva - potom som sa dočítala, že to býva skôr nedostatkom estrogénov (v tehotenstve som aj tie mala nízke, aj to sme dopĺňali s doktorom) - dve z troch tehotenstiev bol prvý príznak migréna s aurou po dlhej dobe, pár minút po dohrati koncertu (to druhé mi aj tak napadlo, že asi som teda tehotná). Prvé skončilo veľmi skoro. Druhé potom celý čas nič, až za posledné dva týždne tri krát. Utrogestan som brala celé tehotenstvo. Isto aj tebe zápasuje niečo 🙂

sandra811
autor
30. jan 2021

@any_soj ďakujem že si sa ozvala 🙏 ja už som to videla čierno

marticka85po
30. jan 2021

@sandra811 ja som zas z Duphastonu som prisla k migrenam. Ale je pravda ze som ho brala dlhodobo, cca.3roky. Odkedy ho neberiem migreny u mna skoncili.

aleskandra
30. jan 2021

@sandra811 ako si užívala ten progesterón? Perorálne?

miniee7
30. jan 2021

@sandra811 ahoj, dosť sa píše o vitexe jahnacom (inak nazývaný agnuscastus, alebo drmek) ako prírodná alternatíva k zvyseniu progresteronu. Pripadne skus si niečo o ňom vyguglit. Ak by si sa predsa len rozhodla ho skúsiť (odporúčajú aspoň 3 mesiace brat), prosím, podeľ sa potom s nami o výsledok 🙂

sandra811
autor
30. jan 2021

@marticka85po toho sa prave bojim 😖
@aleskandra ano, prehltala som ho

@miniee7 ďakujem skúsim si niečo prečítať o ňom

aleskandra
31. jan 2021

@sandra811 tak môže byť problém práve v tom. Tento a pod.progesteron sa neodporúča papať,.lebo býva z neho strašne zle....skús si ho vkladať odspodu ;)

misa11111
31. jan 2021

Ja pri duphastone som mala také migrény, ako nikdy.
Tiež sa toho obávam. Tie stavy aké som mala tak ďakujem, nikdy viac.

sandra811
autor
31. jan 2021

@misa11111 prave aj ja sa bojim co bude. Ale citala som o vitexe jahňacom a premyslam nad nim

misa11111
31. jan 2021

@sandra811 aj to som skúšala mne to pomohlo len vtom že migrény mi ustúpili

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre