Ako postupovať pri nepravidelnom cykle a meškaní menštruácie?

Zodpovedané
12. aug 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom mojej menštruácie. Posledná menštruácia bola od 26.7 do 1.8. Momentálne mi mešká viac ako dva týždne.

Mám dosť nepravidelný cirkus. Väčšinou menzes dostanem na 34. deň a trvá 7 dni. Robila som si 2 testy a oba vyšli negatívne. Necítim žiadne príznaky tehotenstva.

Ako dlho mám čakať na menzes?

Mám ísť k lekárke?

Ďakujem

Dobrý deň,

pravdepodobne ste sa pomýlili a menzes bol od 26.6. do 1.7.

Každopádne pokiaľ máte dlhodobo nepravidelný cyklus a chceli by ste s tým niečo robiť, je potrebné gynekologické vyšetrenie. Pravdepodobne pôjde o hormonálnu nerovnováhu, ktorej liečba je hormonálna.

Pokiaľ Vám teraz mešká menzes 2 týždne a viac, vyhľadajte svojho gynekológa. Príčinou môže byť napríklad cysta vaječníka.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník