Ako si vypočítam plodné dni?

Zodpovedané
28. feb 2023

Dobrý deň,

neviem si správne vypočítať plodné dni.

Menštruácia mi začala 23.2.2023. Bolo to veľmi slabé krvácanie. Druhý deň trochu viac a potom zase veľmi slabé krvácanie. Teda ako keby špinenie.

Je to v poriadku?

Ako si vypočítam plodné dni?

Pomôže mi alchemilkový čaj na plodnosť?

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ máte 28-dňový cyklus, teda ďalšia menštruácia sa dostaví o 28 dní, tak ovuláciu očakávajte približne na 14 deň MC.

V rámci snahy otehotnieť sa doporučuje mať pohlavný styk 2-3x týždenne v rámci celého cyklu. Pretože ovulácia môže byť posunutá.

Na podporu plodnosti skúste užívať Inofolic a partner Folandrol. Pred stykom si môžete skúsiť aplikovať MyOvunelle čapíky alebo Gynella Natal ferti gel, ktoré pôsobia "povzbudivo" pre spermie.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník