Ako upraviť a zlepšiť menštruačný cyklus?

Zodpovedané
24. sep 2021

Dobrý deň,

s partnerom sa snažíme o bábätko 7 mesiacov (1x v máji potrat v 5tt). Od augusta mám veľmi krátky a nepravidelný cyklus. Menštruácia mi príde každých cca 15 - 18 dní a aj to iba ako max dvojdňové špinenie. Teda resp, neviem, či to špinenie nemôže byť aj ovulačné.

Ako môžem zistiť, čo mi vlastne je?

Môžem nejako skúsiť upraviť a zlepšiť svoj cyklus?

Ďakujem

Dobrý deň,

v každom prípade je potrebná návšteva gynekológa, ktorý Vás vyšetrí a nasadí adekvátnu terapiu, bez ktorej to pravdepodobne nepôjde. Bez vyšetrenia sa k Vášmu zdravotnému stavu bohužiaľ vyjadriť neviem.

Ako doplnky prekoncepčne určite doporučujem minimálne kyselinu listovú. Prípadne doplnky Inofolic pre ženy a Folandrol pre mužov.

Krásny deň Vám prajem,
MUDr. Tóthová N.
Gynekológ-pôrodník